iPhone 2019 – więcej nowości niż się spodziewamy

mm Mariusz Nowak Artykuły 2019-04-08

Informacji o nadchodzących smartfonach Apple jest coraz więcej. Do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy, ale możemy podejrzewać, że duża część informacji się sprawdzi. W końcu podobnie było w poprzednich latach. Większość danych na temat następcy modeli X czy XS było znanych nam już w podobnym okresie. Jaki będzie iPhone 2019?

Zobacz także: Android Q z 3D Touch – szykuje się przełom?

iPhone 2019 – pewnych informacji coraz więcej

Japoński blog MacOtakara cyklicznie dostarcza nam kolejnych informacji o nowych iPhone’ach. Następców doczekają się trzy zeszłoroczne modele czyli XS, XS Max oraz XR. Co zmieniło się w porównaniu do poprzednich raportów? Wiadomości pochodzą od poddostawców, dlatego wydają się być wiarygodne. We wrześniu 2019 roku gama smartfonów Apple ma przejść pewną modernizację. Doczekać się mamy ponownie dwóch modeli z wyświetlaczami typu OLED. Tym razem mają mieć jednak przekątne ekranu 6,1-cala oraz 6,5-cala. Nowa konstrukcja obydwu urządzeń ma pomieścić nowy system potrójnych kamer. Może to wydawać się dziwne patrząc na obecną ofertę telefonów Apple. Dodajmy, jednak że MacOtakara podaje nam zwykle pewne informacje. Serwis wiele miesięcy wcześniej podał, że firma z Cupertino usunie gniazdo słuchawkowe z iPhone’a 7. 

iPhone 2019 – największą nowością aparat?

Interesujące wydaje się planowane przez Apple zwiększenie grubości nowych telefonów. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nie w stylu spółki. Firma Tima Cooka od wielu lat, wręcz obsesyjnie zmniejsza gabaryty swoich sprzętów. Tym razem decyzja może być zupełnie inna. Czy firma słucha swoich użytkowników? Może włoży do iPhone’a większą baterię? Rzeczywistość może okazać się inna, jednak może to okazać się uzasadnione. Dwa topowe smartfony Apple zyskają zupełnie nowy, potrójny aparat. Nowe komponenty i czujniki będą po prostu zdecydowanie większe niż obecnie, a obudowa bez zwiększenia grubości tego nie pomieści. 

iPhone 2019 – nowa, grubsza konstrukcja

Obudwa 6,1-calowego modelu z ekranem OLED ma być grubsza o około 0,15 mm niż ta w modelu XS. Sam aparat ma wystawać nieco mniej bo na około 0,5 mm. Jak pod względem wymiarów ma sytuować się to urządzenie? Ma zostać umieszczony pomiędzy 5,8-calowym XS, a 6,1-calowym XR. Jednak od tego ostatniego będzie cieńszy, z uwagi na wykorzystanie wyświetlacza wykonanego w technologii OLED, a nie LCD. Następca iPhone’a XS Max będzie grubszy o około 0,4 mm. Jednak sam aparat ma wystawać nieco mniej – o około 0,25 mm. Ostatecznie urządzenie ma po prostu być o około 0,2 mm grubsze od obecnej generacji. 

iPhone 2019 – nowe możliwości i nowe akcesoria

Dwa nowe modele z wyświetlaczami OLED mają zyskać opcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego znanego choćby ze smartfonów Huawei czy Samsunga. Będzie to na pewno miły dodatek dla posiadaczy najnowszej generacji słuchawek AirPods. Użytkownicy zyskają jeszcze jedną rzecz. Apple od lat jest krytykowane za dodawanie do telefonów niezwykle słabej 5W ładowarki. W tym roku wreszcie mamy otrzymać zasilacz o mocy 18W wraz kablem Lightning do USB-C. Sprawdzony OnLeaks także podaje nam podobne informacje. Podobno zmian w tegorocznych smartfonach ma być więcej niż się spodziewamy.

Źródło: 9to5mac • Łukasz

  Mogą być ciekawe te nowe modele. Może za 3 lata jednego z nich kupię jak cena spadnie do normalnego poziomu.

 • TwójStaryPijany

  Po co w redakcji znajduje się ziomek który pisze artykuły tylko o ejplu podczas gdy strona nazywa się android.com.pl ?

  • Łukasz

   O czymś trzeba pisać. Jakiś czas temu portal szukał nowego redaktora i wymaganiach było napisane że trzeba napisać ileś tam artykułów w przeciągu jakiegoś tam czasu i stąd mamy takie artukuły o Apple’u albo o niczym, bo ileż można pisać o Androidzie skoro nić obecnie się tu nie dzieje.

   • TwójStaryPijany

    Hmm to może pisać mniej Gowno artykułów Ale za to postawić na jakość?

 • Pavlov’s Dog

  Nie rozumiem, Pan Mariusz ma napisane w info, że to fan zdrowego trybu życia i muzyki a korzysta z airpodsów, które powodują raka…

  • Mariusz Nowak

   A gdzie napisałem, że korzystam z AirPodsów?;)

  • Michał Derej

   A skąd pochodzi informacja, że AirPodsy powodują raka? Dokładnie przyjrzałem się badaniom na ten temat i z tego co widziałem, to głosy są bardzo podzielone, a konkluzja jest następująca – potrzeba więcej badań, żeby stwierdzić, jak jest naprawdę. W taki sam sposób raka może powodować każde bezprzewodowe urządzenie.

   • Pavlov’s Dog

    Głosy są podzielone, to prawda. Z jednej strony wybitne postacie z dziedziny chorób nowotworowych a z drugiej przeciwstawne badania, finansowana przez producentów z branży telekomunikacyjnej.
    Odnośnie ostatniego zdania czywiście, w taki sam sposób mogą działać każde inne bezprzewodowe urządzenia, ale nie zmienia to faktu, że słuchawki typu airpods do tych urządzeń należą i nie wspominam już nawet o tym,że mają bezpośredni kontakt z naszym cialem.

 • variete

  Japoński blog MacOtakara cyklicznie dostarcza nam kolejnych informacji o nowych iPhone’ach. ?

  Po co ten pytajnik (na dodatek z poprzedzającą go kropką)? To w końcu stwierdzasz czy pytasz?

  Obudwa

  Hmmm…

  5W ładowarki (…) 18W

  Piszemy „5-watowej” lub „ładowarki 5 W”, oraz „18 W”, bo „osiemnaście watów”, a nie „osiemnaściewatów”.x