Tani smartfon z darmowym Internetem, bez WiFi i SIM! Oto rewolucja?!

Adam Lulek Artykuły 2019-03-31

W dobie, kiedy rynek smartfonów stoi w miejscu, producenci starają się wprowadzić nowości do urządzeń mobilnych. Z pewnością wzrok przykuwają składane smartfony takie jak Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold. Wrażenie mogą robić też dodatkowe funkcje, jak np. hybrydowy dziesięciokrotny zoom w Huawei P30 Pro. Jednak nie wszystkie firmy idą w tym kierunku. Poznajcie spółkę Volk Fi, która zaproponowała coś zupełnie innego! Chodzi o smartfon z darmowym Internetem.

Volk One – smartfon z darmowym Internetem

Smatfon z darmowym Internetem Volk One

Czy telefon może nawiązywać połączenia danych i ładować strony internetowe niezależnie od WiFi lub karty SIM? Volk Fi najwyraźniej tak twierdzi. Firma ta obecnie reklamuje swój pierwszy smartfon, Volk One, który może tworzyć część własnej sieci z każdą inną jednostką tego typu. Jak będzie działać smatfon z darmowym Internetem? Czy to w ogóle możliwe, aby dostęp do Internetu był darmowy?

Według Volk Fi jest to możliwe. Firma uważa, że smartfon Volk One może stworzyć coś, co spółka nazywa „siecią rozproszoną”. Ta sieć może rzekomo obsługiwać dane, połączenia i teksty niezależne od karty SIM czy WiFi.

Smartfon z darmowym Internetem – jak to działa?

Volk Fi twierdzi, że ich nowy rodzaj sieci to bezpieczne, „wolne od cenzury” połączenia, dostępne dla wszystkich i to zupełnie za darmo. Każdy użytkownik, który posiada Volk One aktywuje koncentrator sieciowy, który pojawia się w terenie z każdym nowym urządzeniem. Następnie każdy indywidualny telefon będzie działał jako rodzaj hot-spotu (który, podobnie jak w routerach WiFi, emituje sygnały 2,4 i 5 GHz), który rozprowadza sieć kilka mil na następny znaleziony Volk One i tak dalej. Oznacza to, że podczas konsumpcji danych użytkownik wysyła sygnał dalej do kolejnego. W ten sposób grono korzystających będzie „pomagało sobie nawzajem”, aby pozostać online za darmo. Co ciekawe, transfer danych ma być szybszy im więcej osób będzie korzystało z sieci.

Volk One - smatfon z darmowym Internetem

Brzmi to naprawdę interesująco, jednak istnieje wiele zastrzeżeń i pułapek, które mogą być związane z tym projektem. Okazuje się, że jego sieć jest dostępna póki co tylko w obu Amerykach, Australii i na wyspach Pacyfiku. Każdy użytkownik ma również ograniczone możliwości zużywania danych, a każda nadwyżka zostanie obciążona kwotą 1 USD za gigabajt. Ponadto Volk Fi zapewne będzie działało dobrze jedynie w zabudowanych, dobrze zaludnionych obszarach. Z małą liczbą użytkowników, rozwiązanie może okazać się fiaskiem. Jednak gdyby pomysł z darmowych internetem się nie udał, samo urządzenie nie jest aż takie złe pod względem specyfikacji.

Zobacz także: Taki będzie nowy Microsoft Edge!

Volk One – specyfikacja

Smartfon nie jest jeszcze dostępny na rynku. Volk One pojawi się w sklepie internetowym przed końcem grudnia 2019 r. Jakimi parametrami charakteryzuje się niezwykły smartfon? Zobaczymy w nim:

 • 6,2-calowy ekran AMOLED FHD+ z wycięciem w górnej części
 • Procesor Snapdragon 845,
 • 4 GB RAM i
 • 64 lub 256 GB pamięci wewnętrznej
 • Podwójny aparat 16 MPx
 • Baterię o pojemności 3700 mAh
 • Czysty Android 9.0 Pie bez bloatware’u

Smartfon z darmowym Internetem – podsumowanie

Smartfon Volk One ma kosztować $394 i będzie można go otrzymać jedynie poprzez system zapraszania (podobny do tego, który działał w przypadku smartfonów OnePlus). W związku z powyższym na tej podstawie, grupa może ocenić zainteresowanie nowatorskim „darmowym” pomysłem na Internet w telefonie, a jeśli okaże się, że zainteresowanie jest małe, może nigdy nie dojść do wydania produktu. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ projekt wydaje się być inny od panujących rozwiązań rynkowych i chętnie zobaczyłybym, czy sprawdzi się w praktyce.

Źródło: notebookcheck, mrwhosetheboss, volfi


  Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
  x