ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S10 5G

[SPT #55] Niezła cena S10 5G, ciemny WhatsApp, Orange VS 5G Ready

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kolejny tydzień dobiega końca, zatem czas na subiektywne podsumowanie tygodnia. Znajdziecie tu najważniejsze informacje, które zdarzyły się podczas mijających siedmiu dni. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Premiera Huawei P30 Pro. Po raz kolejny Chińczycy pokazali Samsungowi, kto tu rządzi. Znowu mieliśmy okazję zobaczyć efekt wow, tym razem w postaci rewolucyjnego aparatu wykorzystującego technologię peryskopu. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z aparatu i jego pięciokrotnego zoomu optycznego i dziesięciokrotnego zoomu hybrydowego. Nawet po takim zbliżeniu, zdjęcia wyglądają całkiem przyzwoicie, a na pewno odstają od konkurencyjnych. Ponadto Huawei dodał możliwość przybliżania aż 50-krotnego! Wtedy jednak należy liczyć się ze spadkiem jakości wykonanej fotografii. W urządzeniach otrzymujemy najlepsze możliwe parametry, a więc procesor Kirin 980, 6 lub 8 GB RAM, wodoszczelność, baterię o pojemności 4200 mAh i piękny ekran AMOLED od… Samsunga. Urządzenie można kupić w trzech pięknych kolorach, a jego najtańsza wersja kosztuje już tylko 3799 zł, co jest znacznie niższą ceną niż w przypadku Galaxy S10+. Moim zdaniem ten ostatni oferuje mniej niż flagowiec Chińczyków. Huawei po raz kolejny rozbił bank.

Microsoft Edge na Chromium. Ta przeglądarka w końcu zacznie działać i wyglądać tak, jak powinna. Microsoft nadrabia straty względem Chrome’a – najpopularniejszej przeglądarki internetowej. Atutem Edge będzie możliwość wykorzystywania rozszerzeń z konkurencyjnego programu, a także energooszczędność. Sądzę, że szybko zrezygnuję z Chrome na rzecz Microsoft Edge. Czekam z niecierpliwością na nowe wcielenie Edge’a.

WhatsApp z trybem ciemnym. Miłe udogodnienie w końcu powoli trafia do popularnej aplikacji. Co prawda póki co nadal w wersji beta, jednak niecierpliwi użytkownicy mogą się nią już cieszyć.

Cena Galaxy S10 5G. Gdybym miał kupić któregoś z flagowców z serii S10, to byłby to właśnie Galaxy S10 5G, gdyż oferuje najwięcej spośród linii. W dodatku okazuje się, że jego cena jest na bardzo przyzwoitym poziomie!

Krytyka

Nowe usługi Apple. Firma z Cupertino już dawno doszła do wniosku, że wieczne pobijanie rekordów sprzedaży iPhone’ów nie będzie miało miejsca. W takim wypadku należy zadowolić inwestorów giełdowych i analityków w inny sposób. Tym sposobem jest wprowadzenie usług, na których firma będzie zarabiała krocie. Nie widzę w tym niczego złego, takie są zasady prowadzenia biznesu. Smuci jednak fakt, że część z tych usług nie trafi do Polski. Chodzi o Apple News+ oraz Apple Card. Szczególnie brak tej pierwszej może rozczarować fanów firmy z Cupertino. Na osłodę znajdą coś fani filmów i seriali, ponieważ konkurent Netflixa w postaci Apple tv+ trafi do Polski.

Orange krytykuje 5G Ready Play. Czyli żenującego marketingu w wykonaniu fioletowych ciąg dalszy. Sieć nie rozumie, że dla wielu klientów cyfra „5” jest lepsza od „4” i stosowanie tego typu nazewnictwa może wprowadzać w błąd. Orange wypuściło specjalny film informacyjny na temat faktów dotyczących 5G Ready. Koniecznie go zobaczcie we wpisie Kacpra.

Sprawdź najnowsze wpisy