Najlepszy telefon do 750 złotych – bez podziału na #XiaomiLepsze

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Artykuły

Kontynuując reaktywowaną serię Najlepszy telefon do… zmierzamy do wyższego pułapu. Dotychczasowy budżet, czyli 500 złotych, określałem mianem minimum, aby kupić telefon, na który nie będziemy narzekać. Podniesienie tej stawki o połowę daje zdecydowanie większe możliwości, więc nie zdziwcie się, gdy dany model pominę. Poznajmy najlepszy telefon do 750 złotych, a w komentarzach wybierzmy alternatywy.

Najlepszy telefon do 750 złotych

Nowe

Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5 – tego telefonu po prostu nie mogło zabraknąć. W końcu to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli, który można polecać wielu osobom, nie znając nawet ich wymagań. Taki właśnie on jest — odpowiednio wydajny (Snapdragon 636) , z dużym akumulatorem (4000 mAh) i bez żadnych udziwnień.

redmi 7 specyfikacja

Redmi 7 – tak, Xiaomi w dzisiejszym zestawieniu będzie popularne. Tym razem coś wyjątkowo świeżego, bo premiera Redmi 7 miała miejsce kilka tygodni temu. To właśnie sprawia, że mamy do czynienia z gradientowymi kolorami i wycięciem w ekranie w kształcie kropli łzy. Nie jest to model tak wydajny (Snapdragon 632), jak Redmi Note 5, a do tego tak, jak on korzysta z MicroUSB, ale wewnątrz oferuje równie duży akumulator.

asus zenfone max m2

Asus Zenfone Max M2 – jeśli drażni Was Xiaomi, to propozycja od Asusa jest zdecydowanie najlepszą alternatywą. To niemalże bliźniaczy model, który oferuje takie same zalety, jak i wady.

lenovo motorola moto g7 play

Moto G7 Play – skoro Motorola wygrała zestawienie do 500 złotych, to nie mogło jej zabraknąć też w tej kategorii. Smartfon ten już nie oferuje tak dużego akumulatora (33000 mAh), jak poprzednicy, ale w zamian stawia na USB-C i czyste oprogramowanie.

Xiaomi Mi a3

Xiaomi Mi A2 – zdecydowanie najwydajniejszy (Snapdragon 660) z tego zestawienia i napakowany najnowszą technologią. Innymi słowy, nie zabrakło USB-C, ale już NFC nie ma co szukać.

Używane

Samsung Galaxy A8 – smartfon dobrze wykonany, z NFC i z odpowiednią wydajnością, jak na dzisiejsze czasy. Podwójny aparat z przodu też dla niektórych może stanowić ciekawe rozwiązanie. Dla wytrwałych, chcących Samsunga i cierpliwych, warto już rozglądać się za okazjami z Galaxy S8.

HTC U Ultra – smartfon zapomniany, co nie do końca mnie dziwi, ale na pewno nie jest to zły model. Dwa wyświetlacze, flagowa wydajność (Snapdragon 821) i dobry aparat z pewnością są zachęcające.

Motorola Moto Z2 Play – smartfon dla tych, co chcą spróbować modułów. Początkowo drogie, ale z czasem wyraźnie staniały. Urządzenie to jest jednym z najsłabszych z dzisiejszego zestawienia (Snapdragon 626), ale też jednym z najtańszych, bo już za około 550 złotych je dostaniemy. W zamian też dostaniemy Androida Pie, co nie jest tak oczywiste dla pozostałych urządzeń. Oczywiście wyjątkiem jest Mi A2 z Android One.

google huawei nexus 6p bootloop

Nexus 6P – ten ostatni, jeden z najlepszych i wciąż wydajny. Mimo że Google skończyło już wsparcie dla tych smartfonów, to nieoficjalna scena wydawnicza wciąż cieszy się z użytkowania tego smartfona.

LG G7 One Fit

LG G7 Fit – przyznaję, że w przypadku tego modelu też trzeba być cierpliwym. Jednak w zamian otrzymujemy całkiem świeży telefon z wydajnym układem (Snapdragon 821), wodoszczelnością i wieloma cechami dzisiejszych smartfonów. Na deser wyświetlacz z HDR10 i dobra jakość dźwięku.

Xiaomi Mi Mix 2  – prawie jeden z moich ulubionych smartfonów. Prawie, bo Mi Mix 2s swego czasu skradł moje serce, ale subiektywne odczucia na bok. Jest to zdecydowanie najwydajniejszy smartfon w tym zestawieniu (Snapdragon 835) i jeden z tych, który chce być bezramkowy, ale nie chce wycinać wyświetlacza. Na minus fakt, że to jeszcze czasy, kiedy Xiaomi nie wyróżniało się aparatami w pozytywnym aspekcie.

Zobacz też: ACTA2 stało się faktem.

W ramach serii sprawdziliśmy już:

Tradycyjnie czekam na Wasze uwagi i propozycje. Z racji, że budżet staje się coraz większy, to możliwości jest więcej. Którego nowego lub używanego smartfona do 750 złotych Wy byście wybrali? Za tydzień podbijamy stawkę, więc od razu też możecie proponować najlepszy telefon do 1000 złotych.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy