ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 5 oficjalnie zadebiutował w Polsce – nasza relacja

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Artykuły
Nexus 5 1

Po perypetiach związanych z debiutem Nexusa 4 w Polsce, ciężko było nastawiać się optymistycznie pod kątem jego następcy. Tym razem firma LG stanęła jednak na wysokości zadania i już zaledwie po kilkudziesięciu dniach od światowej premiery postanowiła udostępnić oficjalnie telefon na polskim rynku i specjalnie z tej okazji koreański producent postanowił zorganizować event prasowy, dotyczący szczegółów wprowadzenia sprzętu do sprzedaży.

Jako że nowy Nexus plasuje się w samej czołówce rynku pod względem wydajności, to także i miejsce jego polskiej premiery musiało nawiązywać do niesamowitych osiągów smartfonu. Spotkanie odbyło się więc w Centrum Kartingowo-Biznesowym „Grand Prix” mieszczącym się w CH Blue City w Warszawie.

_DSC9848

Całe spotkanie nie trwało zbyt długo, jednak było bardzo treściwe. Product Manager LG – Jarosław Bukowski – zaprezentował wszystkim zebranym uczestnikom zalety telefonu, a także i najważniejsze technologie zastosowane w nowym Nexusie. Poruszona została między innymi kwestia baterii, która choć posiada pojemność jedynie o 6% większą od tej zamontowanej w N4,  ładuje się aż o 29% szybciej. Sporo uwagi poświęcono także aparatowi, ekranowi oraz tak zwanemu „Google Experience”.

SONY DSC

Prowadzący prezentację przypomniał również wszystkim znaną od dłuższego czasu specyfikację sprzętu. Pod minimalistyczną obudową Nexusa 5 pracuje najszybszy mobilny procesor świata – czterordzeniowy Snapdragon 800 o częstotliwości 2,26GHz. Ponadto na jego pokładzie znalazło się miejsce dla 5-calowego ekranu IPS o rodzielczości FullHD, 2GB pamięci RAM, aparatu 8MPx z optyczną stabilizacją obrazu, kamerki przedniej 1,3 MPx oraz akumulatora 2300 mAh. Smartfon pracuje oczywiście pod kontrolą najnowszego Androida 4.4.2 KitKat.

SONY DSC

Nexus 5 jest już dostępny w sprzedaży w kolorze czarnym i białym między innymi w MediaExpert, Komputroniku, czy RTV Euro AGD. Niestety na chwilę obecną jedynie w wersji 16GB, której cena została ustalona na 1799 złotych. Smartfon pojawi się także w ofertach sieci komórkowych. Jego pierwsza dostawa, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednika, już w przyszłym tygodniu trafi do fioletowego operatora – sieci Play. Nowy Nexus będzie jednak także dostępny i w ofercie innych sieci. Zaraz po Play’u, telefony powinny trafić także do magazynów T-Mobile, a w nieco późniejszej przyszłości również do Orange i Plusa.

SONY DSC

Dla wielu osób jedyne 16 GB pamięci wbudowanej, bez możliwości jej rozszerzenia za pomocą kart może okazać się zbyt małą ilością. Dlatego zapytaliśmy przedstawicieli LG na temat planów wprowadzenia wersji 32-gigabajtowej. Według informacji, które udało nam się uzyskać, wprowadzenie jej jest jeszcze rozważane. Pewne jest natomiast to, że jeśli Nexus 5 32GB dostanie zielone światło na sprzedaż w Polsce, to pojawi się on najwcześniej na półkach sklepowych dopiero za kilka miesięcy.

_DSC9970

Zgodnie z informacją zamieszczoną w zaproszeniu, specjalnym gościem eventu była Karolina Pilarczyk, czyli kobieta nazywana „Polską Królową Driftu”. Pani Karolina oprócz omówienia najważniejszych funkcji Nexusa z jej perspektywy, pokazała również swoje nienaganne umiejętności na torze, co potwierdziła również później w rywalizacji z dziennikarzami.

_DSC0387

To by było na tyle jeśli chodzi o relację z wczorajszego eventu. Przy okazji tego wpisu chcieliśmy Was poinformować, że nowy Nexus 5 trafił już do naszej redakcji, stąd też spodziewajcie już za kilka dni na naszym portalu opisu pierwsze wrażenia, a nieco później także i pełnej recenzji oraz porównania do innych flagowców.

SONY DSC

Sprawdź najnowsze wpisy