Dla niektórych ludzi radio może wydawać się nieco przestarzałym medium, ale rozwój smartfonów nadał temu słowu zupełnie nowe znaczenie. Aplikacje radiowe pozwalają słuchać programów na żądanie, transmisji na żywo i podcastów, a jednocześnie dostosowywać je do własnych upodobań. Możesz nawet uzyskać dostęp do radia FM w smartfonie. Radio FM w smartfonie – oto lista najlepszych aplikacji radiowych, które możesz pobrać na urządzenie z Androidem.

Radio FM w smartfonie – najlepsze aplikacje

Audials

Audials Radio FM

Audials to aplikacja bardzo dobrze zaprojektowana, więc pozostawia dobre pierwsze wrażenie pod względem jej funkcjonalności. Głównym punktem programu jest zakres stacji radiowych i ustawień, które zawiera, ponieważ są one doskonałe. Według dewelopera dostępnych jest ponad 80 000 stacji, a także wiele podcastów i nagrań ciekawych programów radiowych.

Jeśli chcesz, możesz także przesyłać muzykę z Audials za pośrednictwem Chromecasta do telewizora. Dodatkową zaletą jest to, że możesz nagrywać i zapisywać muzykę bez obaw o prawa autorskie. Te dane można przenieść na kartę SD. Audials może być również używany na komputerze. W wersji Pro możesz automatycznie nagrywać utwory muzyczne i tworzyć duże kolekcje swoich ulubionych hitów. Będziesz mógł słuchać ich offline.

Zobacz także: 5 aplikacji z AI do pobrania

RadioDroid 2

RadioDroid 2 Radio FM w smartfonie

W kategorii Radio FM w smartfonie, nie mogło zabraknąć RadioDroid 2 o otwartym kodzie źródłowym. Program wyróżnia się wyszukanym układem i doskonałą funkcjonalnością. Baza danych aplikacji jest oparta na informacjach dostępnych na stronie www.radio-browser.info. Stacje radiowe z całego świata są wymienione jako słowa kluczowe. Dzięki tagom takim jak 320 kb / s znajdziesz wysokiej jakości nagrania lub wybierzesz utwory dla wybranej dekady. Wskazówka dotycząca tagów prowadzi do listy z odpowiednimi wynikami wyszukiwania. Możesz także nagrywać programy i słuchać ich później.

Dash Radio

Dash Radio Radio FM w smartfonie

Jeśli nie chcesz skupiać się na konkretnym gatunku lub zespole, bezpłatna aplikacja radiowa Dash Radio jest idealna dla Ciebie. Tutaj użytkownik Androida jest rozpieszczany i może wybierać spośród ponad 60 stacji radiowych. Istnieją również stacje rockowe, stacje radiowe, które grają tylko hip-hop, a także czysty talkback. Ogólny wybór muzyki jest bardzo dobry, ponieważ stacje radiowe zawierają nowe hity oraz prawdziwe klasyki (Beatles, The Who, Rolling Stones). Istnieją również regularnie specjalne wydania, w których znani DJ-e zaprojektują specjalny program telewizyjny.

TuneIn Radio

TuneIn radio Radio FM w smartfonie

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Tuneln Radio zadowoli gusta muzyczne niemal każdego użytkownika. Z ponad 100 000 stacji radiowych dostępnych z całego świata, trudno byłoby nie pokryć prawie każdego gatunku. Jeśli więc jesteś zainteresowany programami radiowymi BBC lub chcesz wiedzieć, co jest naprawdę ważne w Stanach Zjednoczonych, po prostu pobierz aplikację. Korzystający znajdą tu także różne programy sportowe, kulturalne, dyskusje i wiele innych.

Last.fm

Lastfm Radio FM w smartfonie

Lubisz rock, reggae i techno, ale jesteś zbyt leniwy, aby szukać nowych artystów i zespołów? Nie ma problemu, ponieważ Last.fm został zaprojektowany do oceny Twoich gustów muzycznych, które już stworzyłeś w Spotify, Deezer i Google Play i polecania Ci nowej muzyki. Aplikacja pomaga zidentyfikować najnowsze trendy i artystów, których jeszcze nie znasz. Program jest łatwy w obsłudze i wszystko jest wyraźnie widoczne. Każdy, kto przegląda i przesyła rekomendację, otrzyma także rekomendacje od Last.fm, które będą pasować do osobistych gustów muzycznych.

Radio FM

Radio FM w smartfonie

Radio FM jest polecane wszystkim miłośnikom muzyki, którzy chcą, aby wszystko było jasne i łatwe w obsłudze. Tutaj znowu masz do wyboru wiele stacji radiowych z całego świata. Możesz szybko dodać swoje ulubione rozgłośnie do listy i równie szybko przełączać się między nimi. Aplikacja oferuje również szeroki zakres ustawień, aby dostosować listę do własnych preferencji, a nawet zawiera funkcję uśpienia.

World Radio FM

Wrold Radio FM w smartfonie

World Radio FM pozwala słuchać stacji radiowych z całego świata za darmo. Jest to bardzo prosta, ale niestety brzydka aplikacja. Jednak dla wielu użytkowników wygląd nie ma znaczenia, za to ważna jest funkcjonalność, czego aplikacji nie brakuje.

Źródło: androidpit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.