ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
motorola razr 2019 składany telefon

Składana Motorola RAZR z wyjątkowymi funkcjami – murowany hit?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Składane smartfony mogą dla Was wydawać się zbyt drogie i bezsensowne, co często przewija się w komentarzach pod wpisami o Samsungu Galaxy Fold czy też Huawei Mate X. Jednak wyjątkiem w tej sytuacji są newsy, które dotyczą składanego smartfona od Motoroli. Mowa oczywiście o wyglądzie RAZR, który ujawnił się też na filmie. Należy pamiętać, że to wszystko bazuje wyłącznie na przyznanym firmie patencie, aniżeli oficjalnych materiałach. Jednak teraz do Sieci trafiły informacje o tym, jakich funkcji oczekiwać w tym smartfonie.

Funkcje Motoroli RAZR w Sieci — firma chce wycisnąć jak najwięcej z elastycznych wyświetlaczy

motorola moto razr 2019 skladnay wyglad design

To, co jest najważniejsze, to fakt, że firma oficjalnie przyznaje, że prowadzi prace nad stworzeniem smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Oczywiście nie padają stwierdzenia, że będzie to RAZR czy też informacje o konkretnych rozwiązaniach w projekcie. Nazwa kodowa tego tajemniczego urządzenia to… Voyager. W ramach przypomnienia, smartfon ma oferować dwa wyświetlacze — jeden elastyczny, zamykany do środka, a drugi tradycyjny na zewnętrznej części obudowy. Ich funkcjonalność ma sprowadzać się do:

  • Rozłożony smartfon — zewnętrzny wyświetlacz może robić za gładzik, ale funkcja ma mieć ograniczenia do wybranych aplikacji (np.: Google Chrome). W większości będzie sprowadzać się do przesuwania obrazu.
  • Złożony smartfon — zewnętrzny wyświetlacz będzie czymś w rodzaju dostępu do szybkich ustawień (do 6 ikon) i powiadomień. Brzmi jak alternatywa dla Always-on Display.
  • Aplikacja aparatu — dodatkowy wyświetlacz pozwoli na zbliżanie obrazu lub ich robienie.
  • Wywołanie Asystenta Google ma być odpowiednio prezentowane na dodatkowym wyświetlaczu.
  • Dodatkowy wyświetlacz może mieć dedykowaną tapetę.

Mamy do czynienia ze zderzeniem dużych rozwiązań z podstawowymi. Jednak to właśnie nad powyższymi punktami pracuje Motorola. Bardzo możliwe, że z czasem będzie ich jeszcze więcej. Już w tym miejscu jestem ciekawy, jakie funkcje Wy byście przygotowali dla tego smartfona. Jakby nie patrzeć, ciężko też wymyślić coś dodatkowego, gdy zewnętrzny wyświetlacz najzwyczajniej w świecie ma być odpowiednio mały, jak i całe urządzenie. To właśnie ma stanowić główną zaletę odświeżonej Motoroli RAZR w stosunku do wciąż dużych konkurentów, których już poznaliśmy.

Zobacz też: eSIM w Orange to też jeden numer na dwóch kartach.

Dostępność i cena Motoroli RAZR w składanej odsłonie

motorola moto razr 2019 skladnay wyglad design

Oczywiście pozytywny odbiór samego pomysłu nie musi oznaczać, że Motorola RAZR z elastycznym wyświetlaczem i składaną obudową odniesie wielki sukces. Na przeszkodzie najprawdopodobniej staną dwie kwestie — cena i dostępność. Według wszelkich przecieków smartfon ten ma być zaprezentowany razem z siecią Verizon, a kwota, jaką przyjdzie zainteresowanym zapłacić, ma zaczynać się od 1500 dolarów. To około 5700 złotych, co oznacza promocję w stosunku do Samsunga Galaxy Fold, a tym bardziej do Huawei Mate X, ale z pewnością dla wielu osób będzie stanowić przeszkodę. Z pewnością duże znaczenie będzie miała nostalgia w stosunku do samej marki, ale u podstaw RAZR zapowiada się na praktyczny i wyjątkowo użyteczny sprzęt.

Źródło: Android Police, XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy