apple

Apple ma zupełnie nowy pomysł na monitorowanie naszego zdrowia

Artykuły

Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyjęło wczoraj nowe zgłoszenie od Apple. Dotyczy ono tym razem komputerów amerykańskiej firmy, a dokładnie mówiąc MacBooka Pro. Patent dotyczy systemu i technologii integracji bio-sensora z powierzchnią urządzenia. Wskazuje to na debiut niespotykanych dotychczas funkcji w komputerze. 

Zobacz także: Kolejne składane smartfony Samsunga w drodze — będą lepsze od Galaxy Fold

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Kolejny pomysł Apple na monitorowanie zdrowia

Nowy pomysł ma pozwolić na monitorowanie tętna użytkownika, jego stanu fizjologicznego, a także sprawdzać obecność użytkownika przy sprzęcie. Ma to umożliwić choćby podświetlanie klawiatury i trackpada. MacBook Pro ma zostać wyposażony w specjalną strukturę z mikroperforacjami. Rozwiązanie poprzez źródło światła lub inną energię, na przykład naszego ciała stworzy nowy poziom interakcji z komputerem. Wszystko ma działać na zasadzie odbicia. Informacje o ciele użytkownika będą określane na podstawie odbijanego światła. Całość funkcji musi oczywiście zostać zintegrowana, ale z tym spółka raczej nie będzie miała problemu.

MacBook Pro jak Apple Watch

Przykłady pokazują, że czujnik biologiczny umieszczony zostanie wzdłuż klawiatury, czyli części gdzie następuje interakcja użytkownika z komputerem. W wielu pokazanych przypadkach źródłem światła jest zielona dioda LED. Czujnik ma umożliwić badanie tętna czy ciśnienie krwi. Inne pokazane schematy sugerują zastosowanie podczerwieni, co umożliwi zbadanie poziomu nawodnienia organizmu. Czy takie rozwiązanie zostanie zastosowane w przyszłości? Jest to bardzo możliwe, choć zwykle takie elementy zawierają urządzenia ubieralne. Firma z Cupertino posiada w swoim portfolio Apple Watch, który jest pod tym kątem rozwijany. Mimo wszystko monitorowanie stanu naszego zdrowia w przypadku komputera też może mieć sens. W końcu często spędzamy przy nim wiele godzin pracy.

Czy aplikacja Zdrowie pojawi się na komputerach Mac?

Już w tym roku mamy zobaczyć kolejny etap implementacji programów z iOS na system macOS. W 2018 roku zobaczyliśmy zapowiedź zupełnie nowego etapu. Może to znacznie ułatwić pracę deweloperom. Jedna, stworzona przez nich aplikacja może być dostępna dla trzech różnych typów urządzeń czyli iPhone’a, iPada i komputera Mac. Skoro MacBook zyska możliwość monitorowania stanu naszego zdrowia to musi doczekać się odpowiedniego oprogramowania do jego obsługi. Takie już istnieje na systemie iOS – to aplikacja Zdrowie. Wyróżnia ona cztery kategorie: Aktywność, Sen, Uważność i Odżywianie. Aplikacja Zdrowie automatycznie liczy kroki, a także odległości przebyte piechotą i biegiem. Obecnie działa oczywiście głównie z Apple Watch. Zegarek automatycznie śledzi dane dotyczące naszej aktywności. Wszystkie utworzone lub zebrane informacje na Twój temat są pod naszą kontrolą i zostają zaszyfrowane za pomocą kodu po zablokowaniu telefonu iPhone.

Źródło: Patently Apple


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x