Microsoft

Ostateczny koniec Microsoft Health. Co zrobić z naszymi danymi?

Artykuły

Microsoft dzisiaj ogłosił, że zamyka swoje serwisy usług zdrowotnych. Obejmują one aplikacje stworzone dla takich urządzeń jak Microsoft Band. Platforma Health zostanie ostatecznie zamknięta 31 maja 2019 roku. W tym dniu witryna pulpitu nawigacyjnego usługi zniknie z sieci, a aplikacje związane z opaską Band zostaną usunięte ze sklepów Microsoft Store, Google Play oraz Apple App Store.

Zobacz także: Kiedy iPhone się nie zmienia, telefony z Androidem dziwaczeją

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Microsoft zakończył sprzedaż akcesoriów dawno temu

Opaski Microsoft Band zniknęły ze sprzedaży ponad dwa lata temu. Jednak usługi i aplikacje były oczywiście aktywne dla użytkowników. Całość dezaktywowana zostanie wraz z ostatnim dniem maja, a same akcesoria fitness staną się wtedy bezużyteczne. Co ciekawe firma zaoferuje niektórym użytkownikom zwrot kosztów za kupione opaski. 

Microsoft zwróci pieniądze użytkownikom

Niektórzy użytkownicy akcesorium Band będą mogli otrzymać zwrot kosztów zgodnie z poniższymi postanowieniami. Uprawnieni są użytkownicy , którzy:

  • Mają urządzenie Band z ważną ograniczoną gwarancją, lub…
  • Są aktywnymi użytkownikami. Aktywny użytkownik to użytkownik, który nosił urządzenie Band na nadgarstku i wykonał synchronizację danych z urządzenia na pulpit nawigacyjny platformy Health między 01.12.2018 r. a 01.03.2019 r.

Wszyscy kwalifikujący się użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi zwrotu. Zwroty kosztów będą przetwarzane dla następujących kwot:

  • Band 1: 79,99 USD
  • Band 2: 175 USD

Żądanie o zwrot kosztów musi zostać złożone przed 30.08.2019 r.

Microsoft

Czy nadal będzie można używać Microsoft Band?

Tak, ale jego funkcjonalność będzie ograniczona do funkcji dostępnych na urządzeniu Band. Funkcje oferowane przez chmurę lub aplikację na telefon nie będą już działać. Użytkownicy urządzenia Band nadal będą mogli:

  • Rejestrować i śledzić codzienne informacje o zdrowiu (dzienna liczba wykonanych kroków, puls, podstawowe treningi).
  • Rejestrować dane o aktywności (bieg, jazda na rowerze, piesze wycieczki itp.).
  • Śledzić sen.
  • Ustawiać alarmy.

Jeżeli urządzenie zostanie zresetowane po wyłączeniu usługi, nie będzie można go skonfigurować ponownie. Ten krok należy wykonać tylko po zakończeniu używania urządzenia Band.

Jak usunąć dane z aplikacji na telefon?

Aby usunąć wszystkie dane z telefonu:

  • Otwórz aplikację Microsoft Band i naciśnij kolejno opcje Menu > My Microsoft Band > Unregister your Band.
  • Usuń aplikację z telefonu.

Niektóre telefony wykonują kopię zapasową danych aplikacji w chmurze. Sprawdź ustawienia telefonu, aby upewnić się, że dodatkowe kopie danych aplikacji zostały poprawnie usunięte. A co z aplikacją na telefon? Po wyłączeniu usługi pulpitu nawigacyjnego platformy Health aplikacja Microsoft Band na telefon nie będzie działać.

Jak usunąć dane?

Na urządzeniu Band naciśnij kolejno kafelek Ustawienia   > Zasilanie . Następnie przesuń w lewo, naciśnij pozycję Resetuj urządzenie i naciśnij opcję Tak po otrzymaniu monitu, czy mają zostać usunięte wszystkie dane. Jeśli urządzenie zostanie zresetowane po wyłączeniu usługi, nie będzie można go skonfigurować ponownie. Ten krok należy wykonać tylko po zakończeniu używania urządzenia Band.

Źródło: PhoneArena, Microsoft


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x