Xiaomi Mi Mix 3 5G, Mi 9 i Mi LED Smart Bulb w Europie! Znamy ceny!

Łukasz Pająk Artykuły 2019-02-24

Niedzielę przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress otwiera Xiaomi. Doskonale wiedzieliśmy, z czym firma wybiera się do Barcelony, ale to nie oznacza, że nie obyło się bez zaskoczeń. Te są i jedną z największych jest oficjalna informacja o cenie poszczególnych produktów w Europie. Również stosunkowo szybka dostępność poszczególnych modeli na Starym Kontynencie pokazuje, że Xiaomi zaczyna na poważnie liczyć się z naszym rynkiem. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej dzisiejszym nowościom, które stanowią 2 smartfony (Mi Mix 3 5G i Mi 9) oraz inteligentna żaówka Mi LED Smart Bulb.

Xiaomi Mi Mix 3 5G głównym daniem na MWC

xiaomi mi mix 3 5g cena dostepnosc

Ulepszona wersja Mi Mix 3 nikogo nie powinna zaskakiwać. Producent jeszcze w zeszłym roku, zanim w ogóle zaprezentował bazowy model, chwalił się przejściem odpowiednich testów związanych z 5G. Podczas prezentacji też nie obyło się bez odpowiednich nawiązań, ale oczywiście dodanie modułu 5G to nie jedyna zmiana. Ta wiąże się z zastosowaniem nowszego układu obliczeniowego, czyli Snapdragona 855 w miejsce Snapdragona 845. Firma zaznacza, że od samego początku wdrażania technologii łączności nowej generacji współpracowało z wieloma operatorami.

Xiaomi Mi 9 i Mi LED Smart Bulb na deser

xiaomi mi 9 oficjalnie cena europa polska

Drugą nowością jest Xiaomi Mi 9, którego my znamy od 4 dni za sprawą jego chińskiej prezentacji. Nie pojawiła się żadna wzmianka o Mi 9 SE, więc należy spodziewać się, że ten model nie trafi do Europy. Firma podkreśla wyjątkowe możliwości aparatu ich flagowego modelu, popierające je wynikami w DxOmark. Dodatkowo Xiaomi chce wyróżnić wygląd, który jest inspirowany Gaudim, co idealnie współgra z prezentacją w Barcelonie. Na koniec producent nadmienia, że Mi 9 jest pierwszym telefonem, który naładujemy indukcyjnie mocą 20 W. Podkreśla to certyfikacja TUV.

xiaomi mi led smart bulb

Kolejną nowością jest inteligentna żarówka Mi LED Smart Bulb, która lada moment trafi do sklepów. Potrafi ona wyświetlacz 16 milionów kolorów z regulacją ich temperatury oraz jasności. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji Mi Home, ale nie zabrakło kompatybilności z Asystentem Google i Alexą od Amazonu. W drugim kwartale roku pojawi się również kompatybilność z Apple Home Kit.

Zobacz też: Świetna funkcja od Microsoftu dla… Chrome.

Ceny nowości od Xiaomi – Mi Mix 3 5G, Mi 9 i Mi LED Smart Bulb

Niemniej to, co najważniejsze zostawiłem na koniec. Dostępność i ceny poszczególnych produktów kształtują się następująco:

 • Mi Mix 3 5G:
  • od 599 euro (~2600 złotych), dostępny od maja w Europie, wersje kolorystyczne: czarna (Onyx Black) oraz niebieska (Saphire Blue)
 • Mi 9:
  • 6/64 GB: 449 euro (~2000 złotych)
  • 6/128 GB: 499 euro (~2200 złotych)
  • dostępność od 28 lutego w Europie, w Polsce w marcu
  • wersje kolorystyczne: czarna (Piano Black), niebieska (Ocean Blue), fioletowa (Lavender Violet)
 • Mi LED Smart Bulb:
  • 89 złotych, w Polsce pod koniec lutego

Jeśli tylko w przypadku smartfonów podatki nie wpłyną drastycznie na poszczególne ceny, to mamy do czynienia z naprawdę łakomym kąskiem. Mowa oczywiści o Mi 9, bo Mi Mix 3 5G nie ma zapowiedzianej premiery w Polsce, co jest jak najbardziej logiczne. Na razie nie spodziewajmy się wprowadzania do sprzedaży w naszym kraju urządzeń, których zalet nie da się wykorzystać. Dlatego pozostańmy przy Mi Mix 3, którego recenzję znajdziecie na łamach naszego portalu.

Źródło: informacja prasowa • Piotr “Piter” Jankowski

  Dlaczego flagowy Samsung nie może mieć takich cen? Przecież te smartfony poszłyby w mgnieniu oka w przedsprzedaży i jeszcze by zabrakło :/

  • Michal

   Bo trzeba zapłacić za to że w każdym media brandstorze i innych salonach s10 uśmiechają się do nas w postaci demo.
   Trzeba zapłacić za lokowania w branżowych portalach, wycieczki na unboxing dla „recenzentów” i za to wszysyko co sprawia ze s10 od dnia premiery wyskakuje nawet z domowej lodówki 🙂
   Do tego wysokie marże = cena ostateczna w sklepie.

  • tom15225

   Teoretycznie może być nawet tańszy, wyświetlacz swoje, pamięci swoje, baterie swoje, jednak wydaje mi się, że przeznaczają więcej środków na dział badawczo rozwojowy + kasa na reklamy, lokowania produktu itp jest po prostu astronomiczna i ma zapewne spory udział w cenie urządzenia.

  • May Czos

   Bo Samsung organizuje swoje wsparcie niemalże na całym świecie, bo ma droższe i dużo lepsze ekrany, droższe i lepsze aparaty ze stabilizacją, lepszy ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, płaci wszystkie opłaty licencyjne, telefon możesz kupić u wszystkich operatorów i przede wszystkim śmie zarabiać na sprzedaży telefonów. Tymczasem Xiaomi robi za organizację charytatywną i dobrze jest jak wychodzi na zero, za to serwuje reklamy w nakładce. Czyli ty nie jesteś klientem tylko produktem.x