Co prawda najważniejsze konferencje związane z Mobile World Congress odbędą się dopiero jutro, podczas gdy targi oficjalnie otworzą swoje drzwi w poniedziałek, ale to nie przeszkodziło Oppo zorganizować własną konferencję. Właśnie dzisiaj w Barcelonie odbyło się wydarzenie pod nazwą OPPO Innovation Event, z którego płyną tak naprawdę dwie główne i istotne zapowiedzi. Pierwsza z nich to 5G, czego każdy powinien się spodziewać. Druga to zmiany w fotografii – 10x bezstratny zoom też nie stanowi niespodziankę, ale urzeczywistnienie wszelkich plotek i zapowiedzi.

Oppo stawia na 5G, a ich aparat z 10x bezstratnym zoomem to rewolucja

5G od Oppo, czyli brak ograniczeń

oppo 5g bezstratny zoom flagowy smartfon (2)

Od razu zaznaczam, że dzisiejsza konferencja stanowi swego rodzaju pokaz sił Oppo. Zacznijmy od sieci nowej generacji, czyli 5G Landing Project. Dołóżmy do tego zapowiedź pierwszego smartfonu z 5G i naprawdę ambitne plany. Zakładają one, że firmie uda się jeszcze w tym roku zaoferować właśnie wspomniane urządzenie, ale jednocześnie będzie on użyteczny za sprawą dostępu do dedykowanej sieci jeszcze w tym roku. Ma to związek ze współpracą z takimi firmami jak Swisscom, Telstra, Optus czy też SingTel.

oppo 5g gra w chmurze

Stosowny smartfon ma pozwalać wykorzystać wszelkie dobrodziejstwa płynące z 5G. Mowa o wideorozmowach 3D, graniach w chmurze (strumieniowanie), rozgrywkach multiplayer w AR/VR czy też przetwarzanie filmów w jakości 4K i 8K. Brzmi to niesamowicie? Dołóżmy do tego robienie zakupów w wirtualnej rzeczywistości. Immersja, tak? To po prostu możliwości, które otwierają się za sprawą 5G i Oppo nie ma zamiaru zostawać w tyle.

 

10x bezstratny zoom od Oppo to idealne podsumowanie rozwoju mobilnej fotografii

oppo 5g bezstratny zoom flagowy smartfon

O tym rozwiązaniu już słyszeliśmy. W połowie stycznia o wyjątkowym zoomie od Oppo informował Was Mariusz. Na poprzednich targach MWC poznaliśmy rozwiązanie, które pozwala na 5x zbliżenia bez utraty jakości zdjęcia. Tym razem to 10-krotność wchodzi na salony. Firma tak naprawdę przedstawiła cały zestaw aparatu, który ma zostać wykorzystany w ich flagowym smartfonie. Dlatego 10x bezstratny zoom będzie dodatkiem do głównej matrycy 48 MPx oraz dodatkowej z szerokokątnym obiektywem. Nie zabraknie też podwójnej stabilizacji obrazu i z pewnością wielu innych, interesujących rozwiązań.

oppo 5g bezstratny zoom

Zobacz też: Honor 10 Lite czy Huawei P Smart 2019?

Oczywiście to wszystko zapowiedzi, które niewątpliwie zostaną zrealizowane, ale my jednak doceniamy gotowy produkt. Niewątpliwie o Oppo nikt nie zapomni, ale brak gotowego produktu, który za X dni pojawi się w sklepach, sprawi, że po MWC o tej firmie nikt nie będzie pamiętał. Szczególnie w Polsce, gdzie 5G to jeszcze fanaberia z Internetu, aniżeli rzeczywiście technologia, która dostępna jest na co dzień. Niemniej rozwój jest istotny, a Oppo typowo dla siebie podeszło do tematu w sposób oryginalny, aniżeli pokazywanie piętnasty raz tego samego, ale z drobnymi zmianami. Za to Chińczyków ewidentnie należy doceniać, co też udowadnia niedawno zrecenzowany przeze mnie Find X.

 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.