Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku już za nami. Samsung Galaxy S10 zadebiutował w kilku wersjach. Czy flagowiec spełnił oczekiwania? Opinii na ten temat jest wiele. Poczekajmy też na pierwsze testy urządzenia. Nieco w cieniu najdroższych modeli jest Samsung Galaxy S10e. Najtańszy, nowy smartfon Koreańczyków wydaje się być wymierzony wprost w iPhone’a XR. Ten ostatni jest najlepiej sprzedającym się telefonem amerykańskiej konkurencji, ale wyniki sprzedaży są i tak poniżej oczekiwań. To nie powstrzymało jednak Samsunga przed zastosowaniem podobnej strategii. Oczywiście jest wiele różnic między smartfonami, ale idea i ceny są zbliżone.

Zobacz także: Uwaga, Facebook zacznie troszczyć się o naszą prywatność?

W czym Samsung Galaxy S10e jest lepszy od iPhone XR?

Po pierwsze ekran. iPhone ma naprawdę bardzo dobry wyświetlacz, oczywiście jak na LCD. Jednak nie dorównuje on topowym modelom XS wyposażonym w OLED. Samsung też nie oszczędzał na tym elemencie. Galaxy S10e wyposażono w taki sam ekran jak flagowce. Różnica jest tylko w rozdzielczości. Nie jest to Quad HD, ale Full HD. W każdym razie wypada zdecydowanie lepiej od konkurencji z Cupertino.

Po drugie podwójna kamera. Apple zdecydowało się na użycie w XR pojedynczego 12-megapikselowego obiektywu szerokokątnego zamiast podwójnej aparatu jak w iPhonie XS. Samsung również umieścił kamerę o gorszej jakości niż S10 i S10+. Jednak te modele mają trzy obiektywy, a S10e wyposażono w podwójną kamerę.

Po trzecie ładowanie innego telefonu. Funkcja Wireless PowerShare umożliwia ładowanie innego urządzenia za pomocą smartfona Samsunga. Mogą to być słuchawki, albo choćby iPhone XR. W tym ostatnim oczywiście takiej opcji nie zobaczymy.

Po czwarte więcej miejsca na dane. Na szczęście Apple nie oferuje już iPhone’ów z 16 GB pojemności. XR w podstawowej wersji wyposażono w 64 GB pamięć wbudowaną. Galaxy S10e daje nam jednak dwa razy tyle czyli 128 GB, a także możliwość rozszerzenia za pomocą karty SD.

Samsung Galaxy S10e

W czym iPhone XR jest lepszy od Samsunga Galaxy S10e?

Po pierwsze odblokowywanie urządzenia. W Galaxy S10e nie znajdziemy ultradźwiękowego skanera odcisków palców, tylko czytnik wbudowany w przycisk zasilania. Kto by pomyślał, że takie rozwiązanie możemy znaleźć w nowym i drogim smartfonie? iPhone XR wykorzystuje Face ID w dokładnie takiej samej formie jak model XS. Rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne i bezpieczne niż to w urządzeniu Koreańczyków.

Po drugie estetyka. iPhone XR wzbudził wiele krytyki w momencie premiery, szczególnie za grubość ramek. Jednak Samsung Galaxy S10e ma grube boczne ramki i dodatkowo spore „czoło” i „podbródek”. No i mamy jeszcze „dziurę w ekranie”. A fani Samsunga tak nabijali się z notcha

Po trzecie oszczędność. Obydwaj giganci mają różne definicje wartości. Różnice cenowe między nowymi modelami koreańskiej firmy nie są duże. Najtańszy Samsung S10e kosztuje nieco więcej niż S9, gdy ten zadebiutował. W nowym telefonie otrzymamy podwójny aparat i więcej miejsca na dane, ale dla klientów nie musi to być tak istotne. Mimo wszystko, iPhone XR jest zdecydowanie tańszy niż XS, w przypadku Samsunga wybór nie jest tak jasny.

Po czwarte bateria. Bateria w urządzeniu Apple nie jest tak duża, to 2942 mAh. W Galaxy S10e mamy do dyspozycji 3100 mAh. Patrząc jednak na czas pracy poprzednich modeli iPhone może zdecydowanie pobić Samsunga. iPhone XR to jeden z najdłużej pracujących na jednym ładowaniu smartfonów na rynku.

Źródło: MacWorld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)