Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek na świecie w szczególności na komputerach z Windowsem i smartfonach. Safari z kolei rządzi na Macach, a Firefox jest świetną alternatywą dla dwóch wyżej wspomnianych. Przyzwoicie radzi sobie też Internet Explorer, którego sam Microsoft odradza używać. Nie o tym jednak ten wpis. Chciałbym polecić Wam sposób na przyspieszenie Chrome, Firefoxa lub Safari.

uBlock origin, czyli nie tylko adblocker

uBlock to idealny bloker reklam, który zapobiega wyświetlaniu niechcianych reklam i przyspiesza przeglądanie stron. uBlock zablokuje denerwujące reklamy, nieprzyjemne wideo i natrętne lokalizatory. Działa również jako blokada wyskakujących okienek i pomaga chronić przed niektórymi formami złośliwego oprogramowania. Jeśli szukasz narzędzia do blokowania reklam w celu ich usunięcia z Internetu i poprawy ogólnego bezpieczeństwa w Internecie, skorzystaj z tego narzędzia.

Zobacz także: Genialna funkcja w Chrome!

Dużym atutem uBlock jest to, że można go znaleźć w Chrome, Firefox, Safari, które znajduje się na komputerach Mac. Twórcy są na bieżąco z najnowszymi formatami i technikami reklam internetowych, aby zapewnić, że nadal będą w jak najlepszy sposób je blokować. Deweloperzy chcą być o krok do przodu w stosunku do witryn, które używają trackerów i oprogramowania reklamowego. uBlock nieustannie pracuje nad tym, aby korzystanie z przeglądarki było jak najbardziej bezbolesne i bezpieczne.

uBlock Chrome, uBlock Firefox, uBlock Safari – jak zainstalować?

uBlock jest łatwy w instalacji i jeszcze łatwiejszy w użyciu. Więc nawet jeśli nie jesteś bardzo zaawansowany technologicznie, możesz go skonfigurować w krótkim czasie. Wystarczy postępować zgodnie z naszym prostym do zrozumienia przewodnikiem.

W przypadku przeglądarek Chrome i Firefox – instalacja jest szalenie prosta. Wystarczy wejść w ten link i kliknąć „Add uBlock”. Przeglądarka przekieruje nas do strony, gdzie możemy go dodać do naszego Chrome’a lub Firefoxa.

Jeżeli chodzi o Safari uBlock składa się z dwóch komponentów:

  • Aplikacji, która zawiera zestawy reguł lub listy filtrów, których używa uBlock, aby określić, które elementy mają zostać zablokowane
  • Rozszerzenie uBlock Safari, które pozwala na interakcję z uBlock podczas przeglądania

Oba są wymagane, aby uBlock działał. Podczas instalacji należy włączyć zarówno aplikację, jak i rozszerzenie w preferencjach Safari Extensions. Aplikacji szukamy w Mac App Store wpisując jej nazwę w wyszukiwarce, a następnie pobierając ją. Następnie należy aktywować uBlock w Safari.

Najlepszą funkcją uBlock jest fakt, że jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zainstalować i skonfigurować.

uBlock – czyli przyspiesz Chrome, Firefox lub Safari

uBlock to nie tylko skuteczny bloker reklam. Wtyczka potrafi przyspieszyć też działanie przeglądarki. Po pierwsze dlatego, że wyskakujące okienka i dodatkowe, niechciane treści nie będą się ładowały i wyświetlały. Zatem pożądana strona internetowa pojawi się szybciej. Ponadto program zużywa mniej RAMu niż w przypadku, gdy przeglądarka działa bez wtyczki. Co ciekawe jest on znacznie lżejszy od innych tego typu programów jak np. AdBlock. Spójrzcie tylko na te wykresy.

uBlock Chrome

Jak to się dzieje w praktyce? Otóż po wczytaniu strony w przeglądarce, nie tylko ładuje HTML i graficzne obrazy z odwiedzanej witryny, ale także pliki cookie i obrazy reklamowe z maksymalnie 20 lub 30 innych serwerów internetowych. W zależności od tego, gdzie na stronie HTML znajdują się obrazy reklamowe, przeglądarka może poczekać, aż zostaną one pobrane przed wyświetleniem dowolnej strony internetowej. To wszystko powoduje, że czasy ładowania stron są znacznie wolniejsze niż w przypadku aktywnego uBlocka.

Źródło: ublock, chrome, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.