pixel 3 xl

Nowy smartfon Google konkurentem iPhone XR

Mariusz Nowak Artykuły 14-02-2019

Google ma spore plany związane z serią smartfonów Pixel. Gigant zamierza zdecydowanie bardziej agresywnie promować swoje urządzenia. Decydującą rolę ma przejąć nowe urządzenie będące konkurentem iPhone’a XR. Firma chce przyciągnąć więcej użytkowników do swojego ekosystemu i lepiej konkurować z Apple. Takie informacje podaje nam ostatni raport Nikkei.

Zobacz także: #10yearschallenge w wykonaniu Apple – co się zmieniło?

Google chce wykorzystać problemy Apple

Spółka z Mountain View planuje wykorzystać obecną sytuację. Chodzi przede wszystkim obecne problemy konkurencji z Cupertino. Najnowsza generacja iPhone’ów sprzedaje się gorzej niż oczekiwano. Przyczyn tego stanu jest kilka. Jednym z najważniejszych z nich mogą być wysokie ceny. iPhone’y należą do najdroższych urządzeń na rynku. Bardzo wysoko poprzeczkę podniósł już zeszłoroczny model X. W 2018 roku podniósł ją jeszcze bardziej XS Max – w najdroższych wersjach kosztujący nawet 7219 złotych. Klienci narzekają też na brak kluczowych nowości w telefonach z logo nadgryzionego jabłka. Nie da się ukryć, że seria XS to po prostu ewolucja poprzedniej generacji. 

Nowy smartfon Google to przyszły konkurent iPhone XR

Amerykański gigant planuje zupełnie nowe urządzenie, nie mające dotąd odpowiednika w gamie. Smartfon ma zostać wyceniony na zbliżonym poziomie jak iPhone XR. Ten ostatni kosztuje w Stanach Zjednoczonych około $749. W naszym kraju jest to obecnie około 3600-3700 złotych za wersję z pamięcią wbudowaną 64 GB. Wbrew początkowym obawom XR jest sukcesem. To obecnie najpopularniejszy telefon Apple. Wydaje się, że mimo początkowo trudnego startu znajduje on coraz więcej nabywców, szczególnie wśród osób przesiadających się ze starszych modeli. Różnica cenowa między nim, a flagowymi modelami XS jest bardzo duża. To nie uszło uwadze Google. Rynek dla takich urządzeń, nie będących topowymi modelami, ale jednak uznanych firm jest bardzo duży. Obecnie spółka kieruje swoje reklamy do klientów, którzy szukają przystępnych cenowo smartfonów. Druga grupa potencjalnych kupujących to także rynki wschodzące.

Taktyka Google zbliżona do Apple

Poprzednie smartfony Google, czyli Pixele startowały ze znacznie wyższymi cenami. Wydany w październiku Pixel 3 kosztował co najmniej $800. Firma planuje jednak nie tylko to jedno urządzenie. Pojawią się kolejne generacje inteligentnych głośników, wearables czy kamery internetowe. Firma z Mountain View przejęło też niektórych inżynierów od konkurencji, a także dostawców. Marka Google ma służyć do integrowania sprzętu i oprogramowania – tak jak w przypadku Apple. Domniemane zdjęcia taniego smartfona z serii Pixel pojawiły się na początku tego roku. Przypominał on model 3, ale z plastikową obudową. Urządzenie ma zostać wyposażone w ekran LCD, zamiast panelu OLED. Napędzać je będzie procesor Qualcomm Snapdragon 670, a towarzyszyć mu ma 4 GB RAM. Aparat może okazać się taki sam jak w Pixelu 3, zobaczymy też baterię o pojemności 2915 mAh oraz co ciekawe – gniazdo słuchawkowe. Nie jest jasne kiedy smartfon zadebiutuje na rynku. Czy będzie to w maju na konferencji I /O?

Źródło: MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x