Google Chrome w 2020 roku na Android

[SPT #49] Nowa funkcja w Chrome, promocja Spotify, brednie o Touch ID

Artykuły

Mija kolejny tydzień więc zapraszam na kolejne SPT. 7 dni temu dopadła mnie choroba i stały cykl nie odbył się, ale to już przeszłość. W tym tygodniu znowu możecie przeczytać, co ciekawego działo się w świecie nowych technologii.

Pochwała

Windows 10 April 2019 Update. Kwiecień zbliża się wielkimi krokami, a więc czas na kolejny update Windowsa 10. Tym razem jednak Microsoft skupi się na poprawkach błędów i wzmocnieniu bezpieczeństwa systemu. Oczywiście nie zabraknie także nowości. Nie będą one jednak tak okazałe, jak w poprzedniej aktualizacji. No, ale jak to mówią, „lepszy rydz niż nic”.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Promocja Spotify. Spotify to jeden z najpopularniejszych portali, dzięki którym można streamować muzykę. Standardowy koszt usługi premium to 19,99 zł miesięcznie. Jeżeli używacie programów konkurencyjnych lub w ogóle nie korzystacie ze Spotify, macie teraz szansę wypróbować usługę. Firma bowiem przygotowała specjalną darmową ofertę na walentynki. Szczegóły we wpisie Kacpra.

Oppo Find Z. Oppo Find X jest naprawdę świetny. Jego wygląd i mechanizm wysuwający aparat do skanowania twarzy i główny prezentują się rewelacyjnie. Dzięki zastosowanej technologii ekran urządzenia jest niemal bezramkowy. Ciekaw więc jestem, co będzie dalej. Wygląda na to, że już niedługo firma, która niedawno weszła do Polski, zaprezentuje następcę nietypowego smartfona. Jego nazwa to Oppo Find Z.

Nowa funkcja Chrome. Google pracuje nad nową opcją, która może wydawać się dość dziwna. W skrócie, można stwierdzić, że nowa możliwość daje i zabiera. Po jej włączeniu Chrome ma działać bardzo szybko nawet na starszych urządzeniach. Z drugiej jednak strony, w kodzie znaleziono ostrzeżenie o możliwości niewyświetlenia wszystkich treści na danym portalu. Ciekawi mnie, czy Google ostatecznie zdecyduje się na wprowadzenie funkcji. Lubię mieć większy wybór opcji niż mniejszy.

Krytyka

Straty działu mobilnego LG. Wcale mnie to nie dziwi. Niestety LG od dawna prezentuje jedynie co najwyżej poprawne smartfony, które niczym nie wyróżniają się na rynku. Obawiam się, że lepiej w przyszłości nie będzie. Wystarczy spojrzeć na cenę LG V40 w Polsce z telewizorem w gratisie… Ponadto warto zobaczyć rendery LG G8 ThinQ, który raczej nie będzie miał niczego specjalnego do zaoferowania.

Nowe Touch ID w iPhone. Nie wierzę w to. Wyrzucenie funkcji ze smartfonów Apple, a następnie przywrócenie jej, nie miałoby najmniejszego sensu, nawet jeśli pojawiła by się w nowej formie. iPhone X był hitem sprzedażowym, co potwierdza, że Face ID świetnie przyjęło się na rynku. Ba, nawet konkurencja zaczęła popularyzować skanery twarzy, aczkolwiek jedynie w 2D. Powrót do czegoś, co było, jest totalnie nie w stylu Apple.

Huawei P30 i P30 Pro. Smartfony pojawiły się na kolejnych renderach, które potwierdzają ich wygląd. Nie podobają mi się tu dwie rzeczy. Po pierwsze umiejscowienie aparatu, które sprawia, że telefon leżąc na blacie chybocze się po lekkim dotknięciu. Po drugie przedni panel bez notcha, a tylko z niewielkim wycięciem. Oznacza to, że w Huawei P30 Pro nie zobaczymy skanowania twarzy w 3D. Szkoda, z tej funkcji nieustannie korzystam w Mate 20 Pro.

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x