oppo a7 oficjalnie

Nowy system od Oppo, Color OS 6, z funkcją, która powinna być od dawna

Artykuły

Oppo jest już oficjalnie w Polsce. Tak zapewne będzie zaczynało się większość tekstów, które dotyczą tej firmy przez najbliższy czas. W końcu trzeba przywyknąć do tej informacji. Niemniej zapewne wiecie też, że aktualnie testuję flagową propozycję tego producenta w postaci Find X. Jeśli czytaliście moje pierwsze wrażenia, to wiecie jeszcze więcej, a mianowicie to, że system Oppo jest typowo chiński. To po części ma się zmienić za sprawą kolejnego wydania — Color OS 6.

Color OS 6 nareszcie z czystym pulpitem — aplikacje ze swoją listą

oppo color os 6 nowosci

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Co prawda Color OS 6 został zapowiedziany w zeszłym roku, ale do dzisiaj nie otrzymał go jeszcze żaden smartfon. Firma planuje gruntowną przemianę designu swojej nakładki, co ma zwiastować między innymi dominacją bieli. W dobie, gdy Google zachęca do ciemnych motywów, jest to dosyć nierozsądna decyzja. Niemniej być może ten też się pojawi w nowym Color OS. Na pewno pojawi się gradient, którego podstawową barwą będzie wspomniana biel. Kończąc już opowiastki o designie, firma postawi na swoją czcionkę — Oppo Sans:

oppo color os 6 nowosci

Mało zmian? Być może, choć Oppo nawet nie wspomina o tym, że Color OS 6 może bazować na Androidzie Pie. Niektórzy mogą czuć się zaskoczeni, gdy ich smartfon pozostanie na Oreo. Niemniej to naturalne w takiej formie wydawania oprogramowania, aczkolwiek z pewnością pojawi się więcej nowości w nadchodzącym wydaniu tego systemu.

Prawdziwą nowością w Color OS 6 ma być… lista aplikacji

Tymczasem skupmy się na tym, co się wewnątrz systemu zmieni. Oczywiście zapowiedziano integrację ze sztuczną inteligencją. To dzisiaj już norma, a w przypadku Oppo ma się odnosić do badania aktywności aplikacji w tle. Zamiast je zamykać, będzie je zamrażać. W sposób inteligentny, bazując na naszym sposobie użytkowania, bo jakże by inaczej. To, co teraz ujawniono, to fakt, że w końcu pojawi się lista aplikacji. Dzisiaj wszystkie ikony składowane są na pulpicie, co jest domeną niemalże wszystkich chińskich firm. To się zmieni, ale domyślnie nadal aplikacje będą tak, jak są dotychczas — odpowiedni przełącznik pojawi się w ustawieniach. Podobnym rozwiązaniem może pochwalić się wiele innych nakładek, jak na przykład EMUI od Huawei.

Zobacz też: Ty też możesz zaprojektować swoją część Oxygen OS.

Wciąż nie wiadomo, kiedy Color OS 6 oficjalnie zawita na smartfonach Oppo i Realme. Niestety, Chińczycy słyną z tego, że nie spieszą się z aktualizacjami. W końcu mają „własny” system, a Android jest gdzieś dalej. Z podobnego założenia jeszcze kilka lat temu wychodziło Xiaomi ze swoim MIUI, choć wciąż czuć zakorzenienie takiego podejścia w tej firmie. Czy to poprawna interpretacja? To wszystko zależy od punktu siedzenia. Jakby nie patrzeć, Oppo powinno popracować nad swoim oprogramowaniem. Zarówno w kwestiach technicznych, designu, jak i wsparcia. W Color OS znajdziemy wiele interesujących rozwiązań, choć te nie wyróżniają się aż nadto. Oczywiście szczegółów spodziewajcie się w samej recenzji Oppo Find X.

 

Zapraszamy Was na specjalną grupę na Facebooku, gdzie obecni lub przyszli fani mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, co do Oppo.

 

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x