Co nowego od Xiaomi w Polsce? Krótki przegląd

3 minuty czytania
Komentarze

Jeśli myślicie, że Xiaomi tworzy wyłącznie smartfony, to żyjecie w ogromnym błędzie. Firma ta tak naprawdę bezpośrednio lub pośrednio jest odpowiedzialna za tak wiele różnego typu urządzeń niekoniecznie tylko elektronicznych, że jest to naprawdę ciężkie do zliczenia. Dlatego warto też wiedzieć, co ta marka ma do zaoferowania w Polsce. Idealna okazja pojawiła się właśnie teraz, gdy do naszego kraju wkroczyły nowe produkty.

Xiaomi w Polsce to nie tylko smartfony. Udowadniają to wprowadzone nowości

Ninebot mini – 1999 złotych

ninebot-mini-black

W oficjalnej informacji prasowej możemy wyczytać, że mamy do czynienia z Segwayem od Xiaomi. Jest to na swój sposób prawda, wiec przejdźmy do części technicznej. Pojazd ten umożliwia rozpędzenie się do 16 km/h, a bateria o pojemności 18650 mAh ma pozwolić na pokonanie trasy do 20 kilometrów na jednym ładowaniu. Napęd przez podwójny elektryczny silnik przekazywany jest na 10,5-calowe opony, które mają niwelować wstrząsy i oferować bezpieczną podróż nawet po nierównej i śliskiej powierzchni. Waga wynosi 12,8 kilogramów, a obecnie sugerowana cena 1999 złotych została obniżona do 1899 złotych. Na jak długo? Ciężko ocenić.

Amazfit Stratos 2 (899 złotych) i Amazfit Stratos+ (2S – 1149 złotych)

Amazfit stratos 2

Jedne z najbardziej lubianych smartwatchy, które nie stawiają na przeładowanie funkcjami, a oferują tylko to, co jest potrzebne. Są to oczywiście zegarki dedykowane sportowcom lub osobom żyjącym aktywnie. Oczywiście są one wodoodporne, wykonane ze stali nierdzewnej, a miejscami pokryte włóknem węglowe. W samej ramce znajdziemy też ceramiczne elementy, a na samym froncie widnieje szkło Gorilla Glass. Wewnątrz znajdziemy akumulator o pojemności 290 mAh, który ma starczać na 5 dni pracy na jednym ładowaniu. W trybie sportowym, z włączonym GPS, czas ten się skróci do około 35 godzin. Do smartwatchy można też podłączyć bezpośrednio słuchawki Bluetooth i za sprawą wbudowanej pamięci odtwarzać muzykę. Wersja Stratos+ względem Stratos 2 wyróżnia się zaobleniami na krawędziach, szkłem szafirowym oraz dwoma paskami (skórzany i sylikonowy) w zestawie.

MiJia 360 Home Security Camera 1080p – 219 złotych

MiJia 360 Home Security Camera 1080p

Wydaje mi się, że w tym przypadku wygląd i nazwa wyjaśniają wszystko. Mamy do czynienia z kamerą do użytkowania w domu, którą podłączamy do lokalnej sieci i mamy dostęp do podglądu naszego mieszkania z każdego zakątka świata. Jeszcze większe możliwości możemy uzyskać, gdy nasz router to Mi Wi-Fi z wbudowanym dyskiem twardym. Wtedy kamera pozwoli na robienie codziennych kopii zapasowych. Oczywiście do tego, w ograniczonym stopniu, może też służyć karta pamięci. Samo urządzenie pozwala na obracanie oka aparatu w dwóch kierunkach – 360 stopni w poziomie i 115 stopni w pionie. Oczywiście najwyższa dostępna rozdzielczość to FullHD. W nocy rejestrację obrazy ułatwia 10 reflektorów podczerwieni (940 nm).

Mi Box S TV 4K – 329 złotych

Mi Box s tv 4k

Co tu dużo mówić, odświeżona wersja popularnej przystawki do telewizorów doczekała się swojej premiery w Polsce. Niektórzy twierdzą, że nie jest lepsza od pierwowzoru, choć w tym momencie musimy skupiać się na pewnych drobnostkach.

Zobacz też: Oto pamięć, która zawita w Galaxy S10.

Która nowość jest dla Was najciekawsza? Uważacie, że Xiaomi odpowiednio wyceniło poszczególne produkty w Polsce? Oczywiście w Chinach zawsze można kupić wszystko taniej, ale pomijając tę kwestię – zdecydujecie się na zakup którejś z powyższych propozycji?

Źródło: informacja prasowa

Motyw