Chrome komisja europejska

Oto świetne dodatki do Chrome na 2019 rok. Pobierz je i Ty

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Chrome jest bardzo popularną przeglądarką. Użytkownicy korzystają z niej zarówno na pecetach, jak i na urządzeniach mobilnych. Co prawda konkurencja nie śpi i oferuje interesujące i lżejsze przeglądarki, jednak to Chrome przyzwyczaił do siebie miliony ludzi. Jednym z atutów przeglądarki jest możliwość zainstalowania darmowych dodatków, które wzmacniają jej funkcjonalność. Jakiś czas temu pisałem o najlepszych dodatkach do Chrome, teraz przyszedł czas na kolejne – najlepsze na 2019 rok.

Najlepsze dodatki do Chrome

LastPass

Chrome LastPass

LastPass – nagradzany wielokrotnie menedżer haseł zapamięta wszystkie Twoje hasła i pozwoli korzystać z nich na dowolnym komputerze. Wystarczy, że zapamiętasz tylko jedno główne hasło LastPass. Jeżeli zapiszesz wszystkie swoje nazwy użytkownika i hasła w LastPass, dodatek automatycznie zarejestruje się w Twoich witrynach i zsynchronizuje je wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz. Ten solidny menedżer haseł jest niezbędnym bezpłatnym narzędziem obsługującym wiele systemów operacyjnych i przeglądarek.

Zobacz także: AirPods 2 nadchodzą

Typio Form Recovery

Chrome Typio

Typio Form Recovery automatycznie zapisuje tekst podczas pisania i pozwala łatwo odzyskać dane wejściowe w przypadku ich utraty. Masz pełną kontrolę nad tym, na których witrynach jest włączony automatyczny zapis. Typio jest lekki, bezpieczny, a Twoje dane nigdy nie opuszczają komputera.

Evernote Web Clipper

Chrome Evernote

Tego dodatku chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Evernote to popularna aplikacja na smartfonach, która służy przede wszystkim tworzeniu notatek. Użyj rozszerzenia Evernote dla Chrome do zapisywania treści z Internetu na koncie Evernote. Dzięki dodatkowi możesz także skorzystać z Nożyczek Sieciowych. Dzięki nim będziesz wycinał strony internetowe, które chcesz zachować. Zapisuj je w Evernote i znajduj szybko, gdy będą potrzebne.

Save to Pocket

Chrome Save to Pocket

Rozszerzenie aplikacji Pocket dla przeglądarki Chrome — najlepszy sposób zapisywania artykułów, filmów wideo i nie tylko. Ponad 10 milionów osób korzysta z aplikacji Pocket, aby łatwiej zapisywać różnego rodzaju treści do późniejszego użytku. Aplikacja pozwala przechowywać wszystkie treści w jednym miejscu, dzięki czemu można je wyświetlać w dowolnym czasie na dowolnym urządzeniu. Nie jest nawet wymagane połączenie z Internetem. Już nie musisz tracić z pola widzenia znalezionych w sieci interesujących treści, przesyłać do siebie łączy w wiadomościach e-mail ani pozwalać na piętrzenie się zakładek w przeglądarce. Teraz wszystko możesz zapisać w aplikacji Pocket.

FoxClocks

Chrome FoxClocks

FoxClocks pokazuje czasy na całym świecie u dołu przeglądarki. Dodatek pozwala śledzić czasy poprzez umieszczanie małych zegarów na pasku stanu. Wybieraj spośród zestawu użytecznych formatów czasu lub twórz własne – niestandardowe formaty są łatwe do utworzenia i bardzo elastyczne.

Tab Wrangler

Jak korzystasz z przeglądarki, to otwierasz za dużo kart? A może jesteś od nich uzależniony? Tab Wrangler zamyka karty, które nie były ostatnio używane i ułatwia ich odzyskanie w późniejszym czasie. Zobacz, jak Tab Wrangler może uwolnić Twój Chrome od bałaganu na poniżej zamieszczonym wideo.

Full Page Screen Capture

Chrome Full Page Screen Capture

Zrób zrzut ekranu swojej bieżącej strony w całości i niezawodnie. Jest to najprostszy sposób zrobienia pełnego zrzutu ekranu z bieżącego okna przeglądarki. Kliknij ikonę rozszerzenia (lub naciśnij Alt + Shift + P), obserwuj, jak rozszerzenie przechwytuje każdą część strony i przesyła ją do nowej zakładki zrzutu ekranu, gdzie możesz ją pobrać jako obraz lub PDF lub po prostu przeciągnąć na pulpit.

Pushbullet

Chrome Pushbullet

Dzięki tej aplikacji możesz przesyłać i odbierać SMSy. Dodatek łączy Twoje urządzenia, przyjaciół i rzeczy, na których Ci zależy. Według CNET Pushbullet to „aplikacja, o której nigdy nie wiedziałeś, że potrzebujesz”. Pushbullet pozwala między innymi na:

  • Wygodne wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS z komputera (wymaga połączenia z systemem Android)
  • Odpowiadanie na wiadomości z wielu popularnych aplikacji, w tym WhatsApp, Kik i Facebook Messenger (wymaga Androida)
  • Łatwe udostępnianie łączy i plików między urządzeniami lub przyjaciółmi

Źródło: techradar, chrome, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy