ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
airpods 2

Apple AirPods 2 nadchodzą. Wszystko co musisz o nich wiedzieć

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Słuchawki AirPods zadebiutowały na rynku 13 grudnia 2016 roku. Bezprzewodowe akcesorium oprócz odtwarzania muzyki i umożliwiania przeprowadzania rozmów mają wsparcie asystenta głosowego Siri. Wyposażone są w procesor W1, który pomaga zoptymalizować baterię oraz połączenie Bluetooth. Pełnię bezprzewodowego komfortu AirPods osiągają oczywiście tylko z urządzeniami Apple. Wymagają sprzętów z systemami co najmniej iOS 10, macOS High Sierra lub watchOS 3. Synchronizują się one automatycznie z usługą iCloud, umożliwiając płynne przełączanie między źródeł dźwięku połączonych tym samym identyfikatorem Apple ID. AirPods mogą też działać na Androidzie. Co jest potrzebne? Co najmniej Bluetooth 4.0 lub nowszy. Jednak najwyższy czas na AirPods 2.

Zobacz także: Pamiętacie pierwszą część Fallouta? Można ją odpalić na smartfonie

Słuchawki krytykowano na początku za wysoką cenę. W naszym kraju kosztowały 799 złotych, jednak obecnie możemy je kupić co najmniej 100 zł taniej. W momencie premiery były mimo wszystko tańsze niż konkurencyjne rozwiązanie Samsunga – Gear Icon X. AirPods okazały się gigantycznym sukcesem, a przez pierwsze miesiące występował ogromny problem z ich dostępnością. To głównie dzięki temu akcesorium Apple zgarnęło fotel lidera na rynku słuchawek, w ostatnim kwartale wyprzedzając Sony, Panasonic oraz Bose. 

Apple AirPods 2 – kiedy premiera?

Analitycy, zgłoszenia patentowe, informacje od dostawców sugerują jedno – druga generacja słuchawek zadebiutuje w 2019 roku. Nowy model może zyskać znaczące udoskonalenia w stosunku do pierwszej wersji. Jednak nie spodziewajmy się zbyt dużych zmian w designie. Mimo wszystko oczekiwania klientów są duże. Rynek bezprzewodowych słuchawek mocno się zmienił w ostatnich latach i czas nadrobić pewne braki. Ile kolejny model może kosztować? Cena ma być zbliżona do obecnego modelu. Raczej nie może wzrosnąć, gdyż firma Tima Cooka planuje też usytuowane wyżej w gamie słuchawki nauszne. Analitycy z Barclays sugerują, że premiera może nastąpić na czerwcowym WWDC lub najdalej we wrześniu – razem z nowymi iPhone’ami. 

Apple AirPods 2 – co może się zmienić?

Anonimowe źródło, które cytuje Bloomberg twierdzi, że druga wersja słuchawek zyska ulepszoną łączność – czyli Bluetooth 5.0. Firma z Cupertino ma też zastosować procesor W2, znany z Apple Watch. Znaczące zmiany ma też zyskać asystent głosowy Siri. Możliwe ma być uzyskanie dostępu do Siri za pomocą komendy głosowej. Raport Bloomberga podaje nam też kilka innych bardzo istotnych informacji. AirPods mają zyskać odporność na zachlapania i deszcz. Takiej opcji obecny model nie ma, co stanowi spory problem jeśli chodzi o funkcje sportowe. Niemniej na pewno w słuchawkach nie będzie można pływać. Patenty z lipca 2018 roku pokazują, że Apple pracuje nad technologią wygłuszania hałasu z zewnątrz oraz rozpraszania ciśnienia wewnątrz kanału słuchowego. Nowy system ma pozwolić dźwiękowi na wydostanie się z kanału słuchowego, aby uniknąć efektu pogłosu. Funkcją, która była już nawet zapowiedziana jest ładowanie bezprzewodowe. Zobaczyliśmy nawet AirPods ładujące się na macie AirPower we wrześniu 2017 roku. Do tej pory jednak nie zadebiutowała ani ładowarka, ani odpowiednie etui do słuchawek. 

AirPods 2 monitorem naszego zdrowia

Takie informacje podaje nam raport DigiTimes. Słuchawki mają zostać przeprojektowane w celu uzyskania możliwości monitorowania naszego zdrowia. Idea dodania takiej funkcji do akcesorium jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy. AirPods są jednak niezwykle małe. Trudno wyobrazić sobie jakie funkcje mogą otrzymać. Mały akcelerometr może wyczuwać ruchy naszego działa, jednak dużo lepiej może to wszystko zrobić Apple Watch. Ze względu na małą baterię także użycie optycznego czujnika tętna jest raczej niewykonalne. Pozostaje nam czekać na premierę, która jest kwestią kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: 9to5mac, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy