Apple aktualizuje dzisiaj swoje systemy operacyjne. Najważniejszy z nich czyli iOS 12 doczekał się już piątej aktualizacji od momentu wrześniowej premiery. iOS 12.1.3 przynosi kilka poprawek błędów i standardowe poprawienie wydajności. Aktualizacja następuje po wersji 12.1.2, która przeznaczona była tylko dla smartfonów amerykańskiej firmy. iPady zostały wtedy pominięte

Zobacz także: Szczegółowy przebieg wydawania aktualizacji według HTC wiele tłumaczy

Jak zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji iOS?

Najnowsza wersja systemu iOS dostępna jest dla wszystkich urządzeń drogą bezprzewodową. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji musimy wybrać opcję Ustawienia, następnie przejść do karty Ogólne i wybrać Aktualizacje. Gdy nowe oprogramowanie jest dostępne poniżej pojawią się nam szczegóły na jego temat. W przypadku wybranej opcji automatycznych aktualizacji dany system może nam pobrać się automatycznie. Jest też druga opcja aktualizacji. Wymaga ona połączenia iPhone’a czy iPada przewodowo do komputera z zainstalowaną aplikacją iTunes. W programie klikamy wtedy opcję aktualizacji danego urządzenia. 

Co nowego w kolejnej wersji iOS?

System iOS 12.1.3 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a i iPada. Tym razem Apple nie dostarczyło nam żadnych nowych funkcji. Warto jednak być na bieżąco z najnowszymi poprawkami błędów. To uaktualnienie:

  • Usuwa problem z przewijaniem zdjęć w widoku Szczegóły, który mógł występować w aplikacji Wiadomości;
  • Rozwiązuje problem, w którym na zdjęciach wysyłanych z arkusza udostępniania mogły występować artefakty w postaci pasków;
  • Usuwa problem, który mógł powodować zniekształcenia dźwięku podczas używania zewnętrznych urządzeń wyjściowych audio z iPadem Pro (z 2018 r.);
  • Rozwiązuje problem, który mógł powodować rozłączanie niektórych systemów CarPlay z iPhone’em XR, iPhone’em XS i iPhone’em XS Max.

Co nowego w systemie iOS dla HomePoda?

Inteligentny głośnik produkowany przez spółkę Tima Cooka nie jest oferowany jeszcze w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas się to zmieni. Akcesorium również wyposażone jest w system iOS, jednak odpowiednio zmodyfikowany. HomePod powinien automatycznie pobrać najnowsze oprogramowanie. Możemy też wykonać tę czynność ręcznie. Wybieramy wtedy aplikację Dom, a głośnik musi być w tej samej sieci do iPhone. Potem klikamy ikonkę domu w lewym górnym rogu, przewijamy następnie do sekcji Głośniki i wybieramy Aktualizacje. Ta wersja oprogramowania jest w wersji Beta dostępna już od grudnia. Teraz wreszcie Apple postanowiło wydać ją oficjalnie. 

Ta wersja zawiera także poprawki błędów do HomePoda. To uaktualnienie:

  • Usuwa problem, który mógł powodować ponowne uruchamianie HomePoda.
  • Rozwiązuje problem, który mógł powodować zatrzymywanie nasłuchu Siri.

Nowych wersji doczekał się też watchOS – to 5.1.3 oraz macOS Mojave – 10.14.3. Spółka z Cupertino nie podała jednak jeszcze zbyt wielu szczegółów na ten temat. Wygląda to na standardowe poprawki bezpieczeństwa i stabilności. 

źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)