Apple aktualizuje swoje systemy. iOS 12.1.3 naprawia błędy poprzedników

mm Mariusz Nowak Artykuły 2019-01-22

Apple aktualizuje dzisiaj swoje systemy operacyjne. Najważniejszy z nich czyli iOS 12 doczekał się już piątej aktualizacji od momentu wrześniowej premiery. iOS 12.1.3 przynosi kilka poprawek błędów i standardowe poprawienie wydajności. Aktualizacja następuje po wersji 12.1.2, która przeznaczona była tylko dla smartfonów amerykańskiej firmy. iPady zostały wtedy pominięte

Zobacz także: Szczegółowy przebieg wydawania aktualizacji według HTC wiele tłumaczy

Jak zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji iOS?

Najnowsza wersja systemu iOS dostępna jest dla wszystkich urządzeń drogą bezprzewodową. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji musimy wybrać opcję Ustawienia, następnie przejść do karty Ogólne i wybrać Aktualizacje. Gdy nowe oprogramowanie jest dostępne poniżej pojawią się nam szczegóły na jego temat. W przypadku wybranej opcji automatycznych aktualizacji dany system może nam pobrać się automatycznie. Jest też druga opcja aktualizacji. Wymaga ona połączenia iPhone’a czy iPada przewodowo do komputera z zainstalowaną aplikacją iTunes. W programie klikamy wtedy opcję aktualizacji danego urządzenia. 

Co nowego w kolejnej wersji iOS?

System iOS 12.1.3 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a i iPada. Tym razem Apple nie dostarczyło nam żadnych nowych funkcji. Warto jednak być na bieżąco z najnowszymi poprawkami błędów. To uaktualnienie:

 • Usuwa problem z przewijaniem zdjęć w widoku Szczegóły, który mógł występować w aplikacji Wiadomości;
 • Rozwiązuje problem, w którym na zdjęciach wysyłanych z arkusza udostępniania mogły występować artefakty w postaci pasków;
 • Usuwa problem, który mógł powodować zniekształcenia dźwięku podczas używania zewnętrznych urządzeń wyjściowych audio z iPadem Pro (z 2018 r.);
 • Rozwiązuje problem, który mógł powodować rozłączanie niektórych systemów CarPlay z iPhone’em XR, iPhone’em XS i iPhone’em XS Max.

Co nowego w systemie iOS dla HomePoda?

Inteligentny głośnik produkowany przez spółkę Tima Cooka nie jest oferowany jeszcze w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas się to zmieni. Akcesorium również wyposażone jest w system iOS, jednak odpowiednio zmodyfikowany. HomePod powinien automatycznie pobrać najnowsze oprogramowanie. Możemy też wykonać tę czynność ręcznie. Wybieramy wtedy aplikację Dom, a głośnik musi być w tej samej sieci do iPhone. Potem klikamy ikonkę domu w lewym górnym rogu, przewijamy następnie do sekcji Głośniki i wybieramy Aktualizacje. Ta wersja oprogramowania jest w wersji Beta dostępna już od grudnia. Teraz wreszcie Apple postanowiło wydać ją oficjalnie. 

Ta wersja zawiera także poprawki błędów do HomePoda. To uaktualnienie:

 • Usuwa problem, który mógł powodować ponowne uruchamianie HomePoda.
 • Rozwiązuje problem, który mógł powodować zatrzymywanie nasłuchu Siri.

Nowych wersji doczekał się też watchOS – to 5.1.3 oraz macOS Mojave – 10.14.3. Spółka z Cupertino nie podała jednak jeszcze zbyt wielu szczegółów na ten temat. Wygląda to na standardowe poprawki bezpieczeństwa i stabilności. 

źródło: Apple • michau

  …i dodają nowe

 • k3rnel-pan1c

  Wszyscy co update piszą, że naprawia błędy poprzedników. Tylko tak sobie piszę 🙂

 • MrJa

  Oni przynajmniej dbają o klientów, a sami użytkownicy wiedzą po co są aktualizacje i jeśli jest nowa, to niewiele nad zainstalownaiem jej się zastanawiają.

  • CryKillerPL

   Właśnie dlatego zmieniłem Android na iOS

  • Tutaj muszę się zgodzić. Miałem wiele telefonów na androidach i aktualizacje na różnych urządzeniach przychodziły w różnym czasie a często też niektóre urządzenia nie były już wspierane po krótkim czasie. Na iOS nie mam tego problemu – są aktualizacje i bez problemu instaluję i zawsze poprawia to płynność systemu.

   • BlahFFF

    No, czasem nawet tak poprawi ta plynnosc, ze sie caly rozplynie i trzeba czekac na kolejna 😉 Swoja droga, sprzety z iOS sa przeciez „plynne” od mmentu wyjecia z pudelka wiec jak mozna poprawic cos co jest doskonale?

    Bedac jednak zupelnie szczerym, czasy teraz takie, ze jednak warto kilka dni poczekac i poczytac czy dana aktualizacja wiecej problemow nie wprowadza niz lata. Apple tu wyjatkiem nie jest a trzeba tez pamietac, ze mozliwosc cofniecia do poprzedniej wersji szybko znika.

 • gumis

  Brawo!

 • st_jacob

  #nikogox