ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola RAZR

Pamiętacie Motorolę RAZR? Kultowy telefon wraca z zagiętym ekranem!

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Motorola RAZR to prawdziwa legenda. Wprowadzony na rynek w 2004 roku model był najpopularniejszym, składanym telefonem komórkowym. W ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedano ponad 130 milionów sztuk. RAZR to do tej pory silna i znana marka. Nawet wtedy gdy iPhone zdobył popularność spekulowano o powrocie Motoroli do słynnej nazwy. W lutym ubiegłego roku dyrektor generalny Lenovo, Yang Yuanqing zasugerował, że Motorola RAZR może powrócić. 

Zobacz także: Honor 10 Lite zawitał do Polski — murowany hit w swojej cenie?

Motorola RAZR powróci w nowej odsłonie

Oczywiście nie zobaczymy konstrukcji ze składanym ekranem. Zgodnie z z najnowszymi trendami smartfon ma zostać wyposażony w zginany wyświetlacz. The Wall Street Journal podało dziś, że RAZR zadebiutuje jeszcze w tym roku jako limitowane urządzenie dla sieci Verizon. Ma zostać wycenione na około $1500. W sierpniu ubiegłego roku na ilustracjach dołączonych do patentów Motoroli zobaczyliśmy telefon z klapką wyposażony w ekran bez śladów łączenia. Urządzenie na pokładzie będzie mieć oczywiście Androida i zyska w tym roku kilku co najmniej konkurentów. Na najważniejszego z nich wyrasta nieznany z nazwy model Samsunga, którego zapowiedź widzieliśmy pod koniec 2018 roku. 

Motorola RAZR

Motorola RAZR – historia modelu

RAZR V3 był pierwszym telefonem serii, zaprezentowanym w lipcu 2004 roku, a wydanym na rynek w trzecim kwartale tego roku. Model V3 został rok później zastąpiona przez V3i. Jedna z wersji urządzenia została opracowany przy współudziale Apple i współpracowała z iTunes. Ze względu na niesamowity design, telefon sprzedawano jako ekskluzywny. Był najcieńszym tego rodzaju modelem z klapką. Jednak w ciągu roku jego cena została obniżona. Do lipca 2006 roku sprzedano ponad 50 milionów sztuk. W ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedano ponad 130 milionów egzemplarzy, przez co RAZR stał się najpopularniejszym na świecie telefonem z klapką. Kolejna wersja – Razr2 zadebiutowała w 2007 roku. Urządzenie było bardziej eleganckie i wyposażono je w zewnętrzny, dotykowy ekran. Jednak nie udało się odnieść takiego sukcesu, jak w przypadku poprzedniego modelu. Motorola bardzo długo wierzyła w sukces RAZR. Okazało się, że niestety zbyt długo.. Strategia okazała się nietrafiona, a firma straciła spory udział w rynku. 

Motorola RAZR po raz kolejny

Firma przywróciła nazwę RAZR już w 2011 roku, jako Motorola Droid RAZR. Urządzenie było jednak typowym smartfonem z systemem Android, raczej nie wyróżniającym się spośród konkurencji. Jedynym wyróżnikiem były charakterystyczne, zagięte narożniki. Zginana forma na pewno będzie zdecydowanie bardziej zgodna z pierwotnym pomysłem. Motorola należy obecnie do chińskiego Lenovo i desperacko poszukuje sprzedażowego hitu. Jeszcze w 2004 roku  do firmy należało 27,3% rynku telefonów w Stanach Zjednoczonych. W trzecim kwartale 2018 roku było to zaledwie 5,9%.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy