Lada moment będziemy opisywać nowości z targów Mobile Wolrd Congress. Wiemy już, że Samsung nie zamierza pojawiać się w Barcelonie z konferencją, na której po raz pierwszy pokaże serię Galaxy S10. Z kolei LG jeszcze się zastanawia, czy to odpowiedni moment na premierę G8 ThinQ. HTC? Flagowiec najprawdopodobniej zostanie pokazany w drugiej połowie roku. Może coś z Chin? Xiaomi Mi 9 już trafił do Sieci, ale o terminie premiery niewiele wiemy. Dlatego skupmy się na tym, co pewne, a pewnym udziału na tych targach jest Sony, które oficjalnie zapowiada interesujące premiery. Będą one o tyle ważne, bo firma ma zamiar pokazać swój nowy pomysł na siebie.

Sony uważa, że jest miejsce na smartfony różnych rozmiarów, ale te większe są ważniejsze

xperia xz4 compact

Sony obecnie przechodzi duże, wewnętrzne zmiany. Ostatni rok dla firmy był… w porządku. Zauważyliśmy już przemianę Japończyków, ale to dalej nie było tym, co najwięksi fani oczekiwali. Teraz emocje wracają, wraz z pojawianiem się kolejnych informacji na temat Xperii XZ4. Ten smartfon na pewno się wyróżni swoim wyświetlaczem o proporcjach 21:9. Jednak nie jednym modelem firma żyje. W Sieci pojawiły się też grafiki, które podobno prezentują Xperię XZ4 Compact. Jednak patrząc na te analizy na spokojnie, po poznaniu wielu nowości z Xperii XZ4, łatwo dojść do wniosku, że dopisek Compact nie jest godny dla tego smartfona. Będzie on oferował zdecydowanie mniej. Dlatego Xperia XZ4 Compact powoli odchodzi w niepamięć, a powyższy smartfon to zapewne tańsza propozycja. Tę teorię potwierdza samo Sony, które oficjalnie twierdzi, że można tworzyć modele w różnych rozmiarach, ale teraz dla ludzi liczy się większa przestrzeń. Zapewne w tym momencie wiele osób się zdziwiło, ale… Sony chce się skupić na aparatach. Trzy matryce w Xperii XZ4 to potwierdzają.

 

Playstation? Po co? 5G? Bez pośpiechu…

sony ericsson xperia play playstation

W zeszłym roku poznaliśmy wiele modeli, które zostały określone mianem smartfonów dla graczy. Było ich od groma, ale tym najciekawszym zdecydowanie jest Asus ROG Phone. Jednak nie zapominajmy o dziadku, który jako pierwszy pokazał swoje podejście do gier. Była to Xperia Play, której następcy wyczekujemy od kilku lat. Niestety, ale Sony nie ma zamiaru iść w tę stronę. Po prostu — nic nie wskazuje, że ujrzymy markę Playstation w mobilnym wydaniu lub coś na wzór wspomnianej Xperii Play. Być może Japończycy skupią się na 5G? Też nie bardzo. Z oficjalnych wypowiedzi można wywnioskować, że Sony rozwija się w tym kierunku, ale na pewno nie ma zamiaru się spieszyć. Jest to jak najbardziej zrozumiałe — Sony w obecnej sytuacji nie może ryzykować.

Zobacz też: Składany smartfon w nowym wydaniu od BOE.

Oddział mobilny Sony chwieje się od kilku lat. Widać ogromny potencjał w tej firmie, który nie wiadomo czemu nie jest wykorzystywany. Różne restrukturyzacje, wewnętrzne przemiany czy też kompletne odcięcia się od przeszłości to coraz bardziej naturalne kwestie dla wielu producentów. Niestety, głównie tych, co nie chcą iść ślepo z konkurencją. Rynek się zmienia i dla indywidualistów po prostu już nie ma miejsca.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.