iPhone na Android

iPhone na Android? Taka zamiana może być prawdziwym koszmarem

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

iOS to system bardzo prosty w obsłudze. Nie uświadczymy tu mnogości funkcji tak jak w przypadku smartfonów z Androidem. Apple w iPhone’ach ustala praktycznie wszystko i użytkownicy nie mają wiele do gadania. W związku z powyższym, gdy fan Apple zechce zamienić iPhone na Android, a właściwie na smartfon z tym systemem, może to być dla niego koszmarem z kilku względów.

iPhone na Android – droga przez mękę?

Jak wyłączyć iMessage z życia

Gdy masz iPhone’a i wysyłasz wiadomości na inne telefony Apple, będziesz komunikować się za pośrednictwem iMessage, pod warunkiem, że Twój smartfon zostanie podłączony do Internetu. Różni się to więc od zwykłego wysyłania SMS-ów, ale jest niezwykle popularne i wygodne wśród fanów Apple. Niestety, jeśli zamierzasz korzystać ze smartfona z Androidem, musisz zapomnieć o iMessage, gdyż nie otrzymasz żadnej tego typu wiadomości. Przed zmianą telefonu wyłącz iMessage i przy okazji FaceTime na iPhonie.

Zobacz także: Nowy sposób na SPAM od Google

Ekosystem Apple

W związku z powyższym, jeśli użytkujesz sprzęt Apple w postaci Apple Watcha czy MacBooka, możesz zapomnieć o ich komunikacji z iPhonem. Apple Watch oficjalnie nie działa ze smartfonami z Androidem. Jeżeli chodzi o komputery Apple, to nie będzie możliwości wysyłania SMSów z poziomu macOSa, co jest bardzo praktyczne i użyteczne. Problemem może też być przegrywanie plików z nowego urządzenia na komputer Apple. Nic nie będzie odbywało się bezdotykowo, ponieważ Android nie obsługuje iClouda.

Google App Store? W marzeniach i snach

Twoje wszystkie zakupy w App Store przestaną mieć znaczenie, gdy zaczniesz korzystać ze smartfona z Androidem. To chyba logiczne, przecież zielony robot ma własny Sklep Play, a programy zakupione w App Store „nie przechodzą” do niego. Co gorsza, część aplikacji możesz w ogóle w Google Play nie dostać, jak np. Tweetbot.

Synchronizacja Google, czyli żegnaj iCloud

Jak już wspomniałem, na iPhone’ach działa iCloud, który w sposób bezdotykowy synchronizuje wszystkie dane pomiędzy wszystkimi urządzeniami Apple. W przypadku smartfona z Androidem użytkownik będzie musiał zacząć wszystko od początku i wybrać nową chmurę. Wybór jest ogromny: Google Drive, OneDrive, Samsung Cloud to tylko kilka przykładów. Każda z tych aplikacji ma swoje wady i zalety oraz specyficzne ustawienia, nad którymi należy spędzić chwilę, żeby wszystko działało jak należy. Niestety dopóki nie wyślesz, a przede wszystkim nie pobierzesz na komputer danych np. z Dysku Google, to ich na pececie mieć nie będziesz. Nie działa to „bezdotykowo” jak iCloud.

iPhone na Android – przenoszenie danych

W tym przypadku nie będzie tak źle. Google na swojej stronie informuje, że „przejście jest wyjątkowo łatwe”. Czyżby? Gigant sugeruje pobranie Dysku Google na iOSa i zalogowanie się na koncie Google. Następnie należy utworzyć kopię zapasową danych na iPhonie. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się na smartfonie z Androidem i pobranie danych. Niestety są to jedynie kontakty, zapiski w kalendarzu oraz dokumenty, zdjęcia i wideo, czyli pliki. Zapomnij o przegraniu ustawień, wyglądu pulpitu z aplikacjami itp.

iPhone na Android – podsumowanie

Dla obrotnych użytkowników przejście na smartfon z Androidem nie powinno stanowić dużego problemu. Jednak dla laika może to być prawdziwy koszmar. Inną kwestią jest przyzwyczajenie się do nowych, bardziej upierdliwych nawyków, a użytkownicy iPhone’ów lubią, gdy wszystko dzieje się samo (ekosystem Apple, synchronizacja, iCloud). Warto również pamiętać, że wiele urządzeń z Androidem jest wspieranych jedynie przez rok, a nie jak w przypadku iPhone’ów kilka lat.

Źródło: własne, androidcentral

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy