Messenger

Messenger: 9 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o komunikatorze

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Ciekawe, czy pamiętacie, że Facebook Messenger zaczynał w 2008 jako „Facebook chat”. Popularna nazwa komunikatora pojawiła się w 2010 roku, a rok później zobaczyliśmy osobną aplikacje dla komunikatora. Messenger pobierz za darmo po polsku tutaj. Aplikacja rozrosła się przez ostatni czas do dużych rozmiarów. W związku z tym mniej wymagający użytkownicy mogą pobrać Messenger Lite, lżejszy i zawierający mniej funkcji. Zastanawia mnie, czy użytkownicy znają wszystkie funkcje i możliwości. Postanowiłem zaprezentować Wam kilka ciekawych opcji, których możecie nie wiedzieć o komunikatorze.

Messenger: 9 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o komunikatorze

Pobierz Messenger i wyszukaj treści

Messenger Wyszukiwarka

Jeżeli masz zainstalowaną aplikację Messengera, to na samej górze w oknie aplikacji znajduje się bardzo użyteczna wyszukiwarka treści. Umożliwia ona wyszukanie profili słów, plików lub zdjęć, które zostały opublikowane w konwersacjach. Wystarczy wpisać pożądaną frazę, a następnie kliknąć „Szukaj w wiadomościach”.

Jak zmienić język w Messenger

Opcja ta nie jest dostępna bezpośrednia w komunikatorze. Jeżeli chcesz zmienić język w Messengerze, powinieneś wejść w ustawienia systemu Android. Następnie w opcjach systemu kliknąć w język i wprowadzanie. Tu należy dodać np. angielski i ustawić na nim haczyk. Wtedy Messenger pojawi się w wybranych języku.

Zobacz także:  Smartfony z Androidem to wstyd i obciach!

Jak zmienić kolory w Messengerze

Aby to zrobić należy wejść w konwersację z danym kontaktem, kliknąć ikonę „i” w prawym górnym rogu i nacisnąć opcję „Kolor”. Następnie można wybrać pożądaną barwę.

Messenger dymki czatu

Facebook Messenger

W 2013 roku Facebook zaprezentował wyskakujące na ekranie dymki czatu. Miały one poprawić szybkość rozmowy przez komunikator, jednak nie wszystkim przypadły do gustu. Aby je wyłączyć wystarczy po raz kolejny wejść w opcje (zdjęcie na ekranie głównym), a następnie odznaczyć opcję Dymki czatu.

Messenger tajne konwersacje

Jeżeli chcesz rozmawiać w bezpieczny sposób na popularnym komunikatorze, jest na to sposób. W głównym oknie aplikacji, należy kliknąć w zdjęcie swojego profilu w prawym górnym rogu. Pojawi się ekran z opcjami. Trzeba wybrać Tajne konwersacje i wcisnąć ok. Aby zacząć tajną konwersację, należy wcisnąć niebieski przycisk nowych wiadomości w prawym dolnym rogu. Następnie przesunąć suwak kłódki w prawym górnym rogu ekranu i wybrać rozmówcę.

Messenger dwa konta

Jeżeli posiadasz dwa konta i chcesz się w szybki sposób przełączać między nimi, możesz to zrobić w łatwy sposób. Kliknij swoje zdjęcie w prawym górnym rogu ekranu, następnie wybierz opcję przełącz konto. Ostatnim krokiem jest dodanie drugiego konta. W tym miejscu możesz się między nimi przełączać.

Messenger jak szybko dodać nową osobę

Facebook Messenger

Zastanawialiście się, co znaczą te niebieskie linie i znaczki wokół zdjęcia profilowego w opcjach Messengera? Jest to pewnego rodzaju kod, który można zeskanować, aby dodać użytkownika do znajomych. Wystarczy w niego kliknąć i wybrać „mój kod” jeśli ktoś nas chce dodać lub „skanuj kod”, jeżeli chcesz dodać znajomego, który pokazał Ci kod.

Messenger pozostałe konwersacje

Facebook Messenger

Nie wszystkie rozmowy znajdują się w głównym oknie. Jeżeli przykładowo do Ciebie pisze, a nie zaakceptowałeś zaproszenia, rozmowy takie znajdują się w sekcji „ludzie” (na samym dole menu, druga opcja od lewej). Następnie trzeba wybrać prośby w górnym menu.

Aplikacja Messenger na komputerze

Możesz skorzystać ze świetnej aplikacji Messengera na Windowsa 10. Szerzej na ten temat pisałem w linku zamieszczonym obok.

Źródło: własne, phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy