Google Pay ze wsparciem nowych banków

Najlepszy prezent na Nowy Rok? Aktywacja płatności mobilnych na smartfonie

Michał Derej Michał Derej Artykuły

Kilka lat temu, jeszcze na moim Nexusie 5X, który teraz nawet nie potrafi się poprawnie włączyć, po raz pierwszy zainstalowałem aplikację Android Pay. Wtedy tylko chciałem przetestować tę usługę – nie myślałem, że już wkrótce kompletnie zmieni ona moje życie. Kolejne tygodnie z płatnościami mobilnymi pokazały mi jednak, jak bardzo takiego udogodnienia mi brakowało. Dlatego mam dla Was radę – jeśli jeszcze nie korzystacie z Google Pay lub innej podobnej usługi, to jak najszybciej zacznijcie. Nie pożałujecie.

Płatności mobilne – co to jest?

revolut google pay

Płatności mobilne to rodzaj szybkich płatności bezgotówkowych dokonywanych za pośrednictwem smartfona lub smartwatcha. To jednak jest formalna definicja. Czym zatem dla mnie są płatności mobilne? Wygodą, najszybszym sposobem zapłaty za dany produkt, a nawet stylem życia. 

Zobacz też: Oto nowa technologia Samsunga – Bright Sight.

W przeszłości, wybierając się do sklepu, zawsze brałem ze sobą portfel – nosiłem tam trochę gotówki i kilka kart płatniczych. W tym momencie, zaledwie kilka lat później, portfela często zapominam wziąć z domu, nie ważne gdzie się wybieram – dowód osobisty mam bowiem w smartfonie, a jedynym mankamentem jest prawo jazdy, które muszę mieć przy sobie, gdy jadę samochodem. Wszystkie sklepy, do jakich chodzę, obsługują płatności kartą, co oznacza, że za dane produkty zapłacić mogę również smartfonem – wystarczy wyjąć go, przyłożyć do terminala, poczekać na charakterystyczny dźwięk płatności Google Pay i gotowe – kilka sekund później mogę opuścić placówkę. Bez zbędnego wyjmowania portfela, szukania gotówki czy karty płatniczej. Proces jest tak samo szybki w momencie, gdy chcę zapłacić w Internecie – włączam aplikację, spośród dostępnych opcji wybieram Google Pay i autoryzuję płatność za pomocą biometrii. Wszystko zajmuje kilka sekund.

Mobilne płatności to nie tylko wygoda, lecz również bezpieczeństwo i dodatkowe korzyści

płatności mobilne

Płatności mobilne to także zwiększone bezpieczeństwo – dla przykładu, jeśli zgubię kartę i nie zdążę jej zastrzec, to ktoś jest w stanie jej użyć. Gdy to samo zrobię ze smartfonem, to nikt nie będzie mógł wydać moich pieniędzy. Co więcej, przy każdej płatności mobilnej sprzedawca nie otrzymuje rzeczywistych informacji naszej karty, lecz jedynie wirtualny numer konta, który generowany jest przez Google. Warto wspomnieć również o dodatkowych korzyściach, jakich możemy oczekiwać podczas korzystania z płatności mobilnych – wiele sklepów oferuje zniżki za płatności Google Pay, a niektóre banki decydują się na zwrot danej sumy pieniędzy za kilka płatności mobilnych w miesiącu. Nie są to duże kwoty, lecz zawsze dodatkowy bonus, który zrekompensuje zakup kawy.

Wielu moich znajomych nie korzysta z płatności mobilnych i wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego – moim zdaniem jest to przecież najwygodniejszy sposób płatności, zarówno w sklepach fizycznych jak i internetowych. Z tego powodu zachęcam Was do aktywacji płatności mobilnych na Waszym smartfonie. Gwarantuję Wam, że nie pożałujecie tej decyzji.

Pobierz:

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy