ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome komisja europejska

Te darmowe dodatki do Google Chrome są świetne! Zainstaluj je i Ty

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek zarówno na smartfony jak i pecety. Google sukcesywnie ją aktualizuje wprowadzając kolejne usprawnienia. Jednak to możliwość instalowania wielu dodatków do przeglądarki sprawia, że jest ona naprawdę świetna. Oto najlepsze dodatki do Chrome wybrane przeze mnie.

Najlepsze dodatki do Chrome

Data Saver

Chrome data saver

Kompresja danych w celu wydajniejszego przeglądania nie jest czymś zupełnie nowym, ponieważ jest wbudowana w niektóre przeglądarki (np. Opera). Teraz użytkownicy Chrome mogą także korzystać z oszczędzania przepustowości dzięki rozszerzeniu Google Saver. Wykorzystuje on serwery Google do kompresowania danych strony internetowej przed wysłaniem jej, co może prowadzić do dużych oszczędności danych. Ze względów bezpieczeństwa strony odwiedzane przez HTTPS lub tryb incognito przeglądarki Chrome są nieskompresowane.

Zobacz także: Usługi Google Play – poznaje je

Checker Plus dla Gmaila

Chrome Checker Plus Gmail

Checker Plus dla Gmaila utrzymuje wiadomości Gmaila w zasięgu ręki, dzięki skrzynce odbiorczej i nowo otrzymanym wiadomościom, które są obok paska omnibar. Dzięki temu możesz przeglądać pocztę bez opuszczania bieżącej strony. Dodatek pozwala na oznaczenie wiadomości jako przeczytaną, usunięcie jej lub wysłane do archiwum. Możesz też uruchomić Gmaila, by wykonywać bardziej szczegółowe czynności. Dodatek można ustawić tak, aby wyświetlał powiadomienia na pulpicie, nawet jeśli okno przeglądarki Chrome nie jest otwarte.

Checker Plus dla Google Drive

Chrome Checker Plus Drive

Dodatek bardzo podobny do tego do Gmaila. Oznacza to, że pod ręką będziemy mieć pliki umieszczone w Google Drive, bez potrzeby dodatkowych kliknięć.

HabitLab

Chrome HabitLab

Zamiast optymalizować przeglądarkę, HabitLab rzuca wyzwanie, aby zoptymalizować nawyki przeglądania Internetu. Rozszerzenie to pokazuje szereg komunikatów w interfejsie podczas przeglądania, aby pomóc zredukować czas zmarnowany na Facebooku, YouTube i innych potencjalnych pochłaniaczach czasu. Rozszerzenie może wyświetlać monit przed odtworzeniem długiego wideo, ukryć kanał informacyjny lub wyświetlać karty z informacją o czasie poświęconym na konkretny czas lub usługę. Użytkownicy mogą ustalać dzienne cele maksymalnego czasu spędzanego w dane witrynie. Zdrowie cyfrowe jest ostatnio bardzo popularne na smartfonach, więc może komuś się przyda podobna usługa na pececie.

Better History

Chrome Better History

Bardzo przydatny dodatek, który rozszerza możliwości historii otwartych stron w Chrome. Rozszerzenie powiększa tradycyjny widok pionowy o horyzontalny kalendarz dla łatwego przeskakiwania do określonych dat, a nawet godzin.

OneTab

Chrome OneTab

OneTab szybko kompresuje wszystkie otwarte zakładki do jednej zakładki z linkami do wszystkich otwartych stron internetowych, umożliwiając opróżnienie wszystkich zakładek z przeglądarki. Przydatne dla osób, które lubią otwierać kilkadziesiąt kart.

Turn Off The Lights

Chrome Turn Off The Lights

Dodatek zapewnia „nastrojowe oświetlenie” do przeglądania filmów online w przeglądarce Chrome. W rozszerzeniu można ustawić automatyczne przyciemnianie, aby korzystać z serwisu YouTube lub innych witryn wideo bez rozpraszającego tła.

AdBlock Plus

Chrome AdBlock plus

AdBlock Plus (ABP) jest jednym z najpopularniejszych dodatków, które blokują reklamy wyświetlane na stronach internetowych. ABP oferuje szybką konfigurację, ładowanie wstępnie zdefiniowanych list filtrów, które umożliwiają użytkownikom szybkie blokowanie większości reklam, a także opcję filtrowania złośliwych programów i przycisków mediów społecznościowych. Doświadczeni użytkownicy mogą wybierać dodatkowe listy bloków, a także ustawiać niestandardowe filtry lub białe listy. Zdecydowanie polecam.

HTTPS Everywhere

Chrome Https everywhere

HTTPS Everywhere to rozszerzenie przeglądarki Firefox i Chrome, które powstało w ramach współpracy między Tor Project i Electronic Frontier Foundation. HTTPS Everywhere pomaga szyfrować przeglądanie i komunikację online przez przepisywanie HTTP do HTTPS.

Google Translate

Chrome Google Translate

Dodatek, który pozwala na tłumaczenie całych stron lub jedynie ich wycinków za pomocą jednego kliknięcia.

Web of Trust

Chrome Web Of Trust

Web of Trust to dodatek do przeglądarki, który ocenia strony internetowe za pomocą kolorów opartych na wiarygodności witryny, wiarygodności dostawcy, prywatności i bezpieczeństwa dla dzieci. Web of Trust zapewnia dodatkową warstwę obrony, umożliwiając ocenę bezpieczeństwa strony na podstawie doświadczeń innych użytkowników na całym świecie.

Awesome Screenshot: Capture & Annotate

Chrome Awesome Screenshot

Awesome Screenshot zapewnia narzędzia, które sprawiają, że tworzenie zrzutów ekranu staje się bardzo proste i wygodne.

Źródlo: tomsguide, własne

Sprawdź najnowsze wpisy