cyfrowa równowaga

Google Pixel 3 i OnePlus 6T przedstawili się w DxOmark

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Artykuły

Czym jest DxOmark? Stali Czytelnicy z pewnością doskonale o tym wiedzą. Niemniej spieszę z wyjaśnieniem — jest to swego rodzaju organizacja, która zajmuje się ocenianiem możliwości fotograficznych różnych sprzętów, w tym smartfonów. Należy zaznaczyć, że proces wyznaczania poszczególnych ocen jest na tyle uniwersalny, że… producenci przygotowują swoje modele specjalnie pod poszczególne testy. Doskonale pokazało to Xiaomi, które zostało przyłapane na oszustwie. Tymczasem na listę przetestowanych urządzeń trafiły kolejne modele — Google Pixel 3 i OnePlus 6T.

Google Pixel 3 najlepszy w swojej kategorii w DxOmark

Google Pixel 3

Google uznawane jest za jednego z najlepszych producentów smartfonów do zdjęć. Oczywiście Amerykanie w głównej mierze stawiają na oprogramowanie, aniżeli sprzęt, choć i ten korzysta z dedykowanych układów scalonych. Niemniej jedna, główna matryca nie pozwala na robienie szerokokątnych zdjęć, a brak teleobiektywu na bezstratne zbliżenia. Oczywiście Google stara się to rekompensować dedykowanymi funkcjami w aparacie, ale przejdźmy do rzeczy istotnych w tym wpisie, czyli wyniku w DxOmark.

google pixel 3 dxomark

Pixel 3 uzyskał 101 punktów, a jedyne do czego przyczepili się testujący, to problemy z cieniami i szumy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Ten wynik stawia reprezentanta Google na 5. miejscu, zrównując Pixela z iPhonem XR. Jest to najlepszy smartfon z jednym, głównym aparatem, ale ogólnie lepsze według DxOmark są:

  • Huawei P20 Pro (105)
  • Apple iPhone XS Max (103)
  • HTC U12+ (103)
  • Samsung Galaxy Note9 (103)
  • Xiaomi Mi Mix 3 (102)
  • Huawei P20 (102)
Jeśli chcecie poznać szczegóły testu Pixela 3 przez DxOmark, to odsyłam na właściwą stronę.

OnePlus 6T uzyskuje lepszy wynik w DxOmark niż OnePlus 6

oneplus 6t oficjalnie

W przypadku OnePlus 6T wynik też jest pozytywny, aczkolwiek nie tak dobry, jak w przypadku Pixela 3. Chińczycy osiągnęli z dwóch aparatów 98 punktów, poprawiając wynik OnePlus 6 o 2 oczka. Najnowsza propozycja „matematycznej firmy” zrównała się w rankingu DxOmark z zeszłorocznym smartfonem Google, Pixelem 2 i zajmuje 7. lokatę w ogólnym rankingu. Modele, które znalazły się pomiędzy Pixelem 3, a OnePlus 6T to:

  • Samsung Galaxy S9 Plus (99 punktów)
  • Xiaomi Mi 8 (99 punktów)
oneplus 6t dxomark

Autorzy testu wytykają OnePlus 6T marny zoom. Należy pamiętać, że Chińczycy oferują 2-krotne zbliżenie „optyczne”, ale tak naprawdę przekłada się to na 1,6-krotne, bezstratne przybliżenie obrazu. Dodatkowo DxOmark zwróciło uwagę na niekorzystne rozmazywanie obiektów z efektem bokeh lub w przypadku dynamicznych scen. Szczegóły znajdziecie w pełnym teście DxOmark.

Zobacz też: Huawei szykuje jeszcze szybszą technologię ładowania.

Na koniec warto przypomnieć, że w rankingu brakuje kilku czołowych modeli. Między innymi Huawei uznało, że seria Mate 20 Pro nie pojawi się ze swoim wynikiem na „ścianie DxOmark”. Oczywiście nietrudno się domyślić, że ma to ścisły związek z tym, że cały czas na szczycie znajduje się P20 Pro. Niemniej na końcu też chciałbym zaznaczyć, że do wyników DxOmark należy podchodzić w formie ciekawostki. Niejednokrotnie się okazywało, że świetny wynik w tych testach nie przekładał się na rzeczywiste odczucia.

Źródło: DxOmark

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy