Google Pixel 3 i OnePlus 6T przedstawili się w DxOmark

Łukasz Pająk Artykuły 2018-12-21

Czym jest DxOmark? Stali Czytelnicy z pewnością doskonale o tym wiedzą. Niemniej spieszę z wyjaśnieniem — jest to swego rodzaju organizacja, która zajmuje się ocenianiem możliwości fotograficznych różnych sprzętów, w tym smartfonów. Należy zaznaczyć, że proces wyznaczania poszczególnych ocen jest na tyle uniwersalny, że… producenci przygotowują swoje modele specjalnie pod poszczególne testy. Doskonale pokazało to Xiaomi, które zostało przyłapane na oszustwie. Tymczasem na listę przetestowanych urządzeń trafiły kolejne modele — Google Pixel 3 i OnePlus 6T.

Google Pixel 3 najlepszy w swojej kategorii w DxOmark

Google Pixel 3

Google uznawane jest za jednego z najlepszych producentów smartfonów do zdjęć. Oczywiście Amerykanie w głównej mierze stawiają na oprogramowanie, aniżeli sprzęt, choć i ten korzysta z dedykowanych układów scalonych. Niemniej jedna, główna matryca nie pozwala na robienie szerokokątnych zdjęć, a brak teleobiektywu na bezstratne zbliżenia. Oczywiście Google stara się to rekompensować dedykowanymi funkcjami w aparacie, ale przejdźmy do rzeczy istotnych w tym wpisie, czyli wyniku w DxOmark.

google pixel 3 dxomark

Pixel 3 uzyskał 101 punktów, a jedyne do czego przyczepili się testujący, to problemy z cieniami i szumy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Ten wynik stawia reprezentanta Google na 5. miejscu, zrównując Pixela z iPhonem XR. Jest to najlepszy smartfon z jednym, głównym aparatem, ale ogólnie lepsze według DxOmark są:

 • Huawei P20 Pro (105)
 • Apple iPhone XS Max (103)
 • HTC U12+ (103)
 • Samsung Galaxy Note9 (103)
 • Xiaomi Mi Mix 3 (102)
 • Huawei P20 (102)
Jeśli chcecie poznać szczegóły testu Pixela 3 przez DxOmark, to odsyłam na właściwą stronę.

OnePlus 6T uzyskuje lepszy wynik w DxOmark niż OnePlus 6

oneplus 6t oficjalnie

W przypadku OnePlus 6T wynik też jest pozytywny, aczkolwiek nie tak dobry, jak w przypadku Pixela 3. Chińczycy osiągnęli z dwóch aparatów 98 punktów, poprawiając wynik OnePlus 6 o 2 oczka. Najnowsza propozycja „matematycznej firmy” zrównała się w rankingu DxOmark z zeszłorocznym smartfonem Google, Pixelem 2 i zajmuje 7. lokatę w ogólnym rankingu. Modele, które znalazły się pomiędzy Pixelem 3, a OnePlus 6T to:

 • Samsung Galaxy S9 Plus (99 punktów)
 • Xiaomi Mi 8 (99 punktów)

oneplus 6t dxomark

Autorzy testu wytykają OnePlus 6T marny zoom. Należy pamiętać, że Chińczycy oferują 2-krotne zbliżenie „optyczne”, ale tak naprawdę przekłada się to na 1,6-krotne, bezstratne przybliżenie obrazu. Dodatkowo DxOmark zwróciło uwagę na niekorzystne rozmazywanie obiektów z efektem bokeh lub w przypadku dynamicznych scen. Szczegóły znajdziecie w pełnym teście DxOmark.

Zobacz też: Huawei szykuje jeszcze szybszą technologię ładowania.

Na koniec warto przypomnieć, że w rankingu brakuje kilku czołowych modeli. Między innymi Huawei uznało, że seria Mate 20 Pro nie pojawi się ze swoim wynikiem na „ścianie DxOmark”. Oczywiście nietrudno się domyślić, że ma to ścisły związek z tym, że cały czas na szczycie znajduje się P20 Pro. Niemniej na końcu też chciałbym zaznaczyć, że do wyników DxOmark należy podchodzić w formie ciekawostki. Niejednokrotnie się okazywało, że świetny wynik w tych testach nie przekładał się na rzeczywiste odczucia.

Źródło: DxOmark • Bart

  Jeśli wszyscy producenci podnoszą sobie sztucznie wyniki to wyjdzie mniej więcej na zero 😉

  O kompromitacji DxO Mark bym nie mówił, bo lepszego rankingu nie widziałem, a subiektywne oceny Tomasza są z 4 liter 😉 Zrób całkowicie randomowy test i udowodnij. Każdy aparat będzie robił raz lepsze raz gorsze zdjęcia i samą selekcja zdjęć da się udowodnić w porównaniu, że lepsze aparat jest gorszy i vice versa.

 • Tomasz Roos

  Ostateczna kompromitacja DxO. Jeśli chodzi o zdjęcia, Pixel 3 (podobnie jak dwójka) zjada na śniadanie OnePlusa 6T, z kolei nie ma startu do iPhone’a pod względem nagrywania wideo (tymczasem dostał wyższą ocenę w tej kategorii). Ktoś ich jeszcze traktuje poważnie?

  • Jacek

   Dokładnie tak. Dla mnie nowe wyniki to już całkowite przekreślenie DxO, który stał się zwyczajnie nierzetelnym rankingiem. Pixele 2 i 3 poniżej Xiaomi to jakiś żart… Subiektywnie, 4 pierwsze miejsca rankingu zajmują u mnie właśnie Pixele (w wersji zwykłej i XL).

   • Marucins

    Daj spokój. Pixel pierwszy w rankingu? Nic podobnego. O ile ranking faktycznie jest pomylony o tyle Nowa pozycja Pixela jest jak najbardziej zasłużona. To miernota napompowana hypem. I nie ma znaczenia jak bardzo wyżyłują zdjęcia softwarowo dalej siedzi tram słaba elektronika.

    • Jacek

     czyli Twoim zdaniem, który obecnie telefon oferuje nawyższą jakość zdjęć (dziennych, nocnych, HDR)? Nie przeczę, może przesadziłem z tymi pierwszymi miejscami, ale żeby się o tym przekonać muszę obejrzeć sample z innych smartfonów – pytanie, których? 🙂

     • Marucins

      Od tego masz gsmarena – oni dają sample bez jakiejkolwiek ingerencji. Możesz sobie sam porównać.
      Pixel ma bardzo słaby sprzęt, który jest wyżyłowany softwarowo. Nie jest to fajne bo planowałem zakup 3XL ale po jego premierze szybko ochłonąłem.

  • stark2991

   Kompromitacja DxO, bo ich ranking wygląda inaczej niż Twój? 🙂
   Zdjęcia są oceniane w wielu kategoriach, OnePlus może mieć więcej detali w dzień (wyższa rozdzielczość), a Pixel szybszy autofokus, a finalnie mogą mieć ten sam wynik ogólny. Poza tym ja osobiście uważam, że o ile w dzień Pixele nie mają konkurencji, o tyle w nocy wiele można im zarzucić. Głównie fatalny balans bieli (2 generacja wszystkie foty cykała z żółtą poświatą) czy sporą ilość szumu na niektórych zdjęciach. OnePlusy znacznie lepiej ustawiają balans bieli w nocy, i mają mniej szumów, ale kosztem ilości detali, bo wkracza tzw. efekt akwareli. Także z tymi punktami u DxO to nie jest tak prosto.

  • stark2991

   Kompromitacja DxO, bo ich ranking wygląda inaczej niż Twój? 🙂
   Zdjęcia są oceniane w wielu kategoriach, OnePlus może mieć więcej detali w dzień (wyższa rozdzielczość), a Pixel szybszy autofokus, a finalnie mogą mieć ten sam wynik ogólny. Poza tym ja osobiście uważam, że o ile w dzień Pixele nie mają konkurencji, o tyle w nocy wiele można im zarzucić. Głównie fatalny balans bieli (2 generacja wszystkie foty cykała z żółtą poświatą) czy sporą ilość szumu na niektórych zdjęciach. OnePlusy znacznie lepiej ustawiają balans bieli w nocy, i mają mniej szumów, ale kosztem ilości detali, bo wkracza tzw. efekt akwareli. Także z tymi punktami u DxO to nie jest tak prosto.x