ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S10 wygląd

[SPT #42] Kosmiczne ceny Galaxy S10, eSIM w Orange, Apple vs Qualcomm

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kolejny grudniowy tydzień za nami, a więc czas na subiektywne podsumowanie tygodnia. Co tym razem wzbudziło moje pozytywne i negatywne emocje najbardziej? Zapraszam do lektury.

Pochwała

PillowFort zgarnia fanów Tumblra. Można by rzec, że każdy w sieci znajdzie swoje miejsce, nawet jeżeli chodzi o treści dla dorosłych. Fani gorących zakątków Internetu musieli opuścić Tumblr, ze względu na zbanowanie przez portal pornografii. Upatrzyli sobie zatem startujący PillowFort, którego szefowa przychylnym okiem patrzy na wszystkie treści, które nie łamią prawa.

eSIM w Orange. Po szumnych zapowiedziach stało się! Orange jest pierwszym operatorem w Polsce, który zdecydował się na wprowadzenie standardu eSIM. Warto dodać, że usługa póki co wspiera jedynie najnowsze iPhone’y: XS, XS Max, XR. Ponadto nie działa ona na Nju Mobile. eSIM ma się pojawić w tej sieci później. Nie zmienia to faktu, że gratuluję Orange wprowadzenia przyszłości już teraz.

Dość nietypowo, ale polecam Wam przeczytać świetne artykuły, jakie pojawiły się w weekend od:

Krytyka

Qualcomm walczy z Apple. Rozumiem, że jest to walka o patenty, które należą do Qualcommu i z których bezprawnie korzysta Apple. Jednak z drugiej strony w obliczu wojny celnej między USA, a Chinami, spółki powinny się dogadać, a nie skakać do gardeł i to jeszcze na terenie „wroga”. Wygląda to tak, jakby chiński rząd namawiał producenta chipsetów do walki z firmą z Cupertino, w celu odegrania się za cła na chińskie towary.

OnePlus 6T McLaren Edition. Firma chyba chciała mieć namiastkę smartfona premium wzorem Huawei. Nie rozumiem jednak sensu robienia edycji, która ledwie różni się 2 GB RAMu i nieco zmienionym wyglądem. Zapewne kupią ją zagorzali fani i chyba nikt więcej. Czy Android obecnie naprawdę potrzebuje 10 GB RAM? Nie sądzę…Czy warto zatem dopłacać do specjalnej edycji? Nie wydaje mi się.

iPhone 2019 cieńszy i lżejszy. Z jednej strony to wspaniała informacja. Apple zakupi od Samsunga nowe elastyczne panele OLED, które zadbają o większą smukłość urządzenia. Zapewne nowe iPhone’y będą wyglądały podobnie do tegorocznego iPada Pro, który ma kanciaste ramki. Nie zmienia to faktu, że Apple mogłoby wykorzystać nowe technologie na zamontowanie bardziej pojemnej baterii, aniżeli na zmniejszanie grubości urządzenia. Można mieć również obawy, że przyszłoroczne iPhone’y będą miały problemy z przejściem bend-testu, jak iPad Pro.

Ceny Galaxy S10. Ja rozumiem, że będzie to model jubileuszowy, ale ceny które poznaliśmy (o ile są wiarygodne) to gruba przesada. Dziwi mnie brak wersji 256 GB, przez co użytkownik, dla którego 128 GB to za mało pamięci, weźmie bardzo drogą wersję 512 GB, której cena ma wynieść 6700 zł.

Chińczycy porównują smartfony do Nintendo Switch. Najpierw Huawei z modelem Mate 20X, który ma być lepszy od Switcha, teraz Xiaomi, które wydało akcesorium, które wręcz przypomina Joy-Cony od konsoli Nintendo.

Sprawdź najnowsze wpisy