Windows 10 ARM z obsługą x64

Messenger na Windowsa 10 – wszystko, co musisz wiedzieć o świetnej aplikacji

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Messenger to bardzo popularny komunikator na świecie. Przyjął się on także w Polsce wypierając niegdyś popularne GG. Wiele osób nie lubi Facebooka i nie ma tam konta, jednak Messenger umożliwia logowanie bez posiadania profilu na FB. Zapewne dzięki dużej liczbie użytkowników komunikator podbił świat. Także w Polsce na każdym kroku widać ludzi korzystających z aplikacji. Jak działa Messenger na Windowsa 10? Czy można na wiadomości odpowiadać jedynie z przeglądarki? Nie! Messenger ma dedykowaną aplikację na Windowsa 10, która jest świetna!

Messenger na Windowsa 10 – jak pobrać

Messenger na Windowsa 10

W wyszukiwarce Windowsa 10 lub w spisie aplikacji (po kliknięciu w znaczek Windows) trzeba wybrać Sklep Microsoftu. Tam należy wyszukać Messengera i pobrać aplikację. Warto zaznaczyć, że jest to oficjalny program od Facebooka dedykowany na Windowsa 10. Po pobraniu, pojawi się on w spisie aplikacji. Po włączeniu aplikacji, należy wpisać login i hasło i można cieszyć się pełnoprawną aplikacją na Windowsie 10.

Zobacz także: PillowFort – nowość, tylko dla dorosłych?

Messenger na Windowsa 10 – jak rozmawiać

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po lewej stronie okna widać listę rozmówców. Gdy wybierzemy jednego z nich, otworzy się konwersacja z nim. Można wtedy napisać wiadomość i dodać do niej odpowiednie emotikony. Co prawda graficznie nie prezentują się one tak okazale jak na smartfonie, jednak na telefonie wyświetlą się jako standardowe emoji. Ponadto użytkownik może załączyć plik GIF lub Naklejki. Można także przesłać zdjęcie. Za pomocą przycisku + korzystający otwiera panel dodatkowych trzech opcji. Znajduje się tu funkcja wysłania lokalizacji, nagrania lub ponownie wysłania plików GIF. Nie zobaczymy tu żadnych gier.

Messenger na Windowsa 10 – menu i opcje

W panelu rozmówców na samym dole znajduje się menu podzielone na 3 sekcje:

  • Start – główne okno podzielone na rozmówców i okna rozmowy.
  • Osoby – lista osób korzystających z Messengera.
  • Ustawienia – możliwość: konfiguracji dostępności, edytowania nazwy użytkownika, dostosowania powiadomień, wyświetlenia zablokowanych osób, bądź zaproszenia nowych, ustawienia zdjęć filmów oraz emoji, ustawienia konta, zgłoszenia problemu, sprawdzenia dodatkowych informacji prawnych oraz opcja wylogowania się.
Messenger na Windowsa 10

Dodatkowo w prawym górnym rogu głównego okna znajdują się dwie ikony – telefonu i kamery. Przyciski te służą do aktywowania rozmów głosowych lub wideorozmów. Należy jednak pamiętać, że komputer musi być wyposażony w mikrofon i kamerę, aby móc się cieszyć z tych opcji. W lewym górnym rogu okna widnieje jeszcze opcja wyszukiwania kontaktów, w przypadku gdy mamy ich zbyt dużo i nie potrafimy któregoś znaleźć. Oczywiście wielkość okna, jak to w Windowsie, można dowolnie regulować przeciągając myszką przy jego krawędziach.

Messenger na Windowsa 10 – podsumowanie

Pod względem funkcjonalnym Messenger nie odbiega mocno od standardowej aplikacji na smartfony. Program jest prosty i bardzo intuicyjny w obsłudze. Cieszy mnie fakt, że nie ma tutaj zbędnych funkcji, takich jak gry czy beznadziejny Mój Dzień. Jest za to jedna z ostatnio dodanych opcji, czyli reakcje na wiadomości, które są miłym dodatkiem. Messenger w Windowsie 10 to świetna alternatywa dla wersji przeglądarkowej, z której już od kilkunastu miesięcy po prostu nie korzystam.

Źródło: własne

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy