Messenger na Windowsa 10 – wszystko, co musisz wiedzieć o świetnej aplikacji

mm Adam Lulek Artykuły 2018-12-16

Messenger to bardzo popularny komunikator na świecie. Przyjął się on także w Polsce wypierając niegdyś popularne GG. Wiele osób nie lubi Facebooka i nie ma tam konta, jednak Messenger umożliwia logowanie bez posiadania profilu na FB. Zapewne dzięki dużej liczbie użytkowników komunikator podbił świat. Także w Polsce na każdym kroku widać ludzi korzystających z aplikacji. Jak działa Messenger na Windowsa 10? Czy można na wiadomości odpowiadać jedynie z przeglądarki? Nie! Messenger ma dedykowaną aplikację na Windowsa 10, która jest świetna!

Messenger na Windowsa 10 – jak pobrać

Messenger na Windowsa 10

W wyszukiwarce Windowsa 10 lub w spisie aplikacji (po kliknięciu w znaczek Windows) trzeba wybrać Sklep Microsoftu. Tam należy wyszukać Messengera i pobrać aplikację. Warto zaznaczyć, że jest to oficjalny program od Facebooka dedykowany na Windowsa 10. Po pobraniu, pojawi się on w spisie aplikacji. Po włączeniu aplikacji, należy wpisać login i hasło i można cieszyć się pełnoprawną aplikacją na Windowsie 10.

Zobacz także: PillowFort – nowość, tylko dla dorosłych?

Messenger na Windowsa 10 – jak rozmawiać

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po lewej stronie okna widać listę rozmówców. Gdy wybierzemy jednego z nich, otworzy się konwersacja z nim. Można wtedy napisać wiadomość i dodać do niej odpowiednie emotikony. Co prawda graficznie nie prezentują się one tak okazale jak na smartfonie, jednak na telefonie wyświetlą się jako standardowe emoji. Ponadto użytkownik może załączyć plik GIF lub Naklejki. Można także przesłać zdjęcie. Za pomocą przycisku + korzystający otwiera panel dodatkowych trzech opcji. Znajduje się tu funkcja wysłania lokalizacji, nagrania lub ponownie wysłania plików GIF. Nie zobaczymy tu żadnych gier.

Messenger na Windowsa 10 – menu i opcje

W panelu rozmówców na samym dole znajduje się menu podzielone na 3 sekcje:

 • Start – główne okno podzielone na rozmówców i okna rozmowy.
 • Osoby – lista osób korzystających z Messengera.
 • Ustawienia – możliwość: konfiguracji dostępności, edytowania nazwy użytkownika, dostosowania powiadomień, wyświetlenia zablokowanych osób, bądź zaproszenia nowych, ustawienia zdjęć filmów oraz emoji, ustawienia konta, zgłoszenia problemu, sprawdzenia dodatkowych informacji prawnych oraz opcja wylogowania się.

Messenger na Windowsa 10

Dodatkowo w prawym górnym rogu głównego okna znajdują się dwie ikony – telefonu i kamery. Przyciski te służą do aktywowania rozmów głosowych lub wideorozmów. Należy jednak pamiętać, że komputer musi być wyposażony w mikrofon i kamerę, aby móc się cieszyć z tych opcji. W lewym górnym rogu okna widnieje jeszcze opcja wyszukiwania kontaktów, w przypadku gdy mamy ich zbyt dużo i nie potrafimy któregoś znaleźć. Oczywiście wielkość okna, jak to w Windowsie, można dowolnie regulować przeciągając myszką przy jego krawędziach.

Messenger na Windowsa 10 – podsumowanie

Pod względem funkcjonalnym Messenger nie odbiega mocno od standardowej aplikacji na smartfony. Program jest prosty i bardzo intuicyjny w obsłudze. Cieszy mnie fakt, że nie ma tutaj zbędnych funkcji, takich jak gry czy beznadziejny Mój Dzień. Jest za to jedna z ostatnio dodanych opcji, czyli reakcje na wiadomości, które są miłym dodatkiem. Messenger w Windowsie 10 to świetna alternatywa dla wersji przeglądarkowej, z której już od kilkunastu miesięcy po prostu nie korzystam.

Źródło: własne • Grzegorz

  Gdyby to miało funkcjonalność takich małych okrągłych powiadomień jak na Androidzie, to byłby hit.

 • Tobiasz Wujek

  To już lepsze są Caprine albo Messenger for Desktop niż oficjalna aplikacja, mniej problemów sprawiają i lepsza aktualność bo dostajemy praktycznie to samo do na messenger.com

 • Marco Marakesz

  Bardziej przydał by się whatsapp na PC, jak jestem w domu to z poziomu komputera odpisywał bym czy wysyłał zdjęcia, tak tylko mogę korzystać z poziomu smartfona. Został jeszcze Skype ale coraz mniej osób z tego używa.

  • aviokaro

   Polecam Operę masz messengera i whatsappa jako jakby osobne aplikacje w przeglądarce po lewej stronie na takim pasku. Ja korzystam z tych aplikacji od dawna bo jest szybko i wygodnie, wersji przeglądarkowej messengera już dawno nie odpalałem.

   • Marco Marakesz

    Dziękuje za informacje.

  • Raf

   Przecież jest web whatsapp od zeszłego roku.

   • Marco Marakesz

    Dzięki, byłem pewien że jest tylko telefon.

 • Krzysztof Podsiadło

  Nie do końca rozumiem jaki jest sens instalować osobną aplikację do tego, co jest dostępne w wersji przeglądarkowej. Chyba że lepiej sobie radzi z powiadomieniami systemowymi. Na stronie nie znalazłem opcji integracji z nimi. Ewentualnie jeszcze ktoś może preferować osobny program do wszystkiego (choć IT skłania się coraz bardziej ku aplikacjom przeglądarkowym, więc mam złe wieści dla tych osób), ale poza tym nie widzę potrzeby 😉

  • Szamajama_Okutasi

   Otóż to. Przecież to samo mamy bezpośrednio na stronie internetowej.

   • Na Messenger.com mamy praktycznie to samo… sobie dobrze mogie dodać sobie link do strony jako kafelek

 • Toldo

  IMHO lepszy jest open source’owy Messenger for Desktop. Przynajmniej jest na Win, Linuxa i MacOS’a.

  • AdamK

   Korzystam, wiesz może dlaczego za każdym razem gdy uruchomię system aplikacja zmniejsza się do rozmiaru okna a nie jest na całym ekranie?

   • Toldo

    Na Ubuntu nie zauważyłem czegoś takiego.

 • Martina Neumayer

  Emojki to faktycznie są tam koszmarne. I pewnie nijak nie ma opcji ich zmienić? A ciemny motyw chociaż już dodali, czy też nie?

  • Co do Emoji – można zmienić kolor skóry 🙂 Ciemnego motywu nie ma.

   • Martina Neumayer

    No same kolorki, to wiem.. Bardziej myślałam o jakiś innych emojkach całkowicie. Coś w rodzaju paczek z emojkami. No, ale jeżeli jest to zrobione na zasadzie wrappera, to będzie można zewnętrznie „podmienić” obrazki. Tyle, że to dłubanina 😉x