Internet oprócz treści dla każdego bez względu na wiek, zawiera też bardziej „dorosłe” zakamarki. Treści przeznaczone dla osób pełnoletnich powinny być odizolowane od zwykłych portali, tak jak w przypadku Tumblr. Do oglądania tego typu filmów służą różnego rodzaju wyspecjalizowane serwisy, jak np. Pornhub. Co ciekawe portal opublikował interesujące zestawienie – z których przeglądarek i systemów oglądamy treści erotyczne.

Pornhub – z jakich systemów przeglądamy serwis?

Pornhub opublikował zestawienie za 2018 rok, przedstawiając najbardziej popularne wyszukiwania w roku. Wśród całej gamy szukanych treści, których nie będę tutaj przytaczał, firma pokazała nam również przegląd najpopularniejszych przeglądarek na komputery i urządzenia mobilne, a także najpopularniejszych systemów operacyjnych, z jakich korzystali użytkownicy strony.

Dla przypomnienia, w 2015 roku aż 63% użytkowników odwiedzało Pornhub przy pomocy urządzeń mobilnych. Jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne, dowiadujemy się, że oglądając serwis większość ludzi robi to na Androidzie. Platforma obsługiwana przez Google była używana przez 54 procent użytkowników mobilnych, na drugim miejscu było iOS z wynikiem 44,4%. Warto dodać, że system Apple stracił 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim rokiem. Co ciekawe, mobilny Windows zdobył 0,9% tortu.

Pornhub

Przechodząc do systemów na komputery osobiste, Windows w przewidywalny sposób utrzymał pozycję lidera jako system operacyjny, który generował aż 77,1% na portalu pośród systemów dla komputerów. Warto odnotować, że jest to spadek o trzy punkty procentowe w porównaniu z ubiegłym rokiem. macOS firmy Apple zajął drugie miejsce, zyskując jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim rokiem i osiągając wynik na poziomie 15,6% udziału w ruch na stronie. Największy wzrost w tym obszarze odnotował jednak ChromeOS od Google – aż o 30% w porównaniu z 2017 r., ale nadal stanowi jedynie 1,4% całkowitego ruchu na komputerach.

Zobacz także: PillowFort to następca Tumblra?

Pornhub – z jakich przeglądarek przeglądamy serwis?

Jeśli chodzi o najpopularniejsze przeglądarki mobilne, Chrome był na pierwszym miejscu, z 41,1% ruchu mobilnego. Przeglądarka Apple Safari była jednak blisko z wynikiem 40,1%. Pornhub zauważył, że obie przeglądarki miały podobne wyniki w 2017 roku. Największy wzrost na mobilnej arenie odnotował jednak Samsung – wzrost aż o 69 procent. Wynik przeglądarki to 4,9 procent. Inne przeglądarki również odnotowały duży skok – o 20 procent, aby odpowiadać za 8,3% udziału w ruchu. Nie jest jasne, które przeglądarki są odpowiedzialne za ten wzrost, chociaż Microsoft Edge, Dolphin i Firefox to tylko niektóre z aplikacji, które można znaleźć w tej kategorii. Co ciekawe, przeglądarka Androida odpowiada za zaledwie jeden procent całkowitego ruchu na Pornhub. Przypomnę, że była to domyślna przeglądarka na telefony z Androidem do czasu wydania Chrome w 2012 roku.

Pornhub

Jeżeli chodzi o przeglądarki desktopowe Google Chrome uplasował się na szczycie, notując wzrost o  osiem punktów procentowych i osiągając wynik 57,3 procent wszystkich wizyt na komputerach. Drugie miejsce należy do przeglądarki Microsoft Edge, która zwiększyła udział o 17 procent i osiągnęła wynik na poziomie 9,8 procent w ruchu strony na komputerach. Oznacza to, że przeglądarka Microsoftu uplasowała się przed Firefoksem (9,6%), Internet Explorerem (9,4%) i Safari (7,9%).

Pornhub – wnioski

Trzeba przyznać, że popularność Apple w mobilnych systemach operacyjnych i kategoriach przeglądarek mobilnych jest szczególnie imponująca, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że urządzenia Apple to jedynie 12 procent wszystkich urządzeń mobilnych na świecie (według raportu firmy Counterpoint Research z trzeciego kwartału 2018 roku).

Warto odnotować, że ChromeOS wciąż jest w powijakach, co raczej nie powinno nikogo dziwić z uwagi na jego ubogość w porównaniu do macOS czy Windows. Należy również zwrócić uwagę na świetny wynik Samsung Internet na urządzeniach mobilnych. Również korzystam z Samsung Internet i sądzę, że jest to najlepsza przeglądarka na smartfony.

Źródło: androidauthority