ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Showmax znika z Polski, czy to koniec Egzorcysty i innych produkcji?

Autor: Adrian Celej Kategoria: Artykuły

Niestety, Showmax właśnie poinformował, że wkrótce zakończy działalność. Platforma ta osiągnęła w Polsce dość duży sukces, jednak ktoś uznał, że to za mało…

Showmax znika z Polski

showmax koniec

Koncern Naspers zadecydował o zamknięciu polskiej wersji usług Showmax. Choć platforma okazała się sukcesem, to działalność jedynej firmy tego koncernu zajmującej się dystrybucją wideo poza Afryką nie mieści się w przyjętej strategii. Z tego powodu 31 stycznia Showmax zaprzestanie działalności. Usługa działała w Polsce od 15 lutego 2017 roku.

Jak będzie wyglądał koniec Showmax?

Showmax poinformował jak będzie wyglądało wygaszanie usługi. Wszyscy obecni użytkownicy będą mogli z niego korzystać do samego końca. Opłaty za przedłużenie subskrypcji zostaną po raz ostatni pobrane 17 grudnia. Wszystkie nadal aktywne subskrypcje zostaną przedłużone do 31 stycznia, a po tej dacie wygaszone. Krótko mówiąc możliwe jest otrzymanie około 2 tygodni za darmo. W ten sposób nikt nie zapłaci za coś, z czego nie będzie mógł skorzystać.

Co z Egzorcystą i innymi produkcjami na Showmax?

Tu pojawia się problem, ponieważ na chwilę obecną Showmax nie poinformował co się stanie z produkcjami powstałymi na wyłączność. Showmax podczas dwóch lat obecności na Polskim rynku stworzył między innymi animację „Egzorcysta”, serial „Ucho prezesa”, serial „Rojst” oraz program „SNL Polska”. Platforma próbowała walczyć z najlepszymi i to się udało, stworzony przez Bartosza Walaszka „Egzorcysta” okazał się ogromnym hitem, była to zasługa zrozumienia naszego rynku. Swoją drogą ta animacja jest w trakcie emisji trzeciego sezonu, prawdopodobnie już ostatniego. Na chwilę obecną nic nie wiemy. Jeśli nic się nie zmieni, to produkcje wraz z końcem stycznia zwyczajnie przepadną. Być może Showmax sprzeda je innej platformie lub opublikuje za darmo, musimy czekać na oficjalne informacje.

Zobacz też: [YouTube] Netflix w FullHD nie dla każdego?

Showmax jest usługą, której będzie mi brakowało

Konto na Showmax założyłem ponad rok temu i szczerze mówiąc bardzo spodobała mi się ta usługa. Nie brakowało na niej polskich filmów, mimo zagranicznych korzeni było widać, że wszystkim rządzili Polacy. Showmax wiele inwestował w zdobycie rozpoznawalności, w przeszłości można było otrzymać darmowy dostęp w ofercie Play, latem Huawei i Showmax organizowali kino tabletowe. Niedawno jednak coś się popsuło, świadczy o tym fakt, że Play nawiązał współprace z Netfliksem. Play już wtedy wiedział, że Showmax wkrótce ucieknie z Polski. Z drugiej strony ledwo co rozpoczęto udostępnianie kolejnego sezonu Egzorcysty, co wydaje się dziwne. Mimo wszystko to właśnie Showmax przekonał do siebie zwykłych ludzi, którzy nie są uzależnieni od oglądania filmów, to ta platforma oferowała najlepsze polskie produkcje. Co ciekawe Showmax zarabiał i to nie mało, od kwietnia 2017 do marca 2018 zysk netto wyniósł 1,4 mln złotych. Platforma miała szansę na fotel lidera, wszystko szło w dobrym kierunku. Niestety, ktoś widocznie miał inne zdanie…

Sprawdź najnowsze wpisy