ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Smart Battery Case

Apple Smart Battery Case – najbrzydszy produkt Apple powraca

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 6 oraz jego następca 6S nigdy nie wyróżniały się zbyt długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Były po prostu bardzo przeciętne. Dla użytkowników, którym brakowało energii rozwiązaniem mógł być powerbank. Trudno jednak uznać takie akcesorium za zbyt wygodne. Wystające z kieszeni kable nie są ciekawą opcją. Apple jednak dość szybko zareagowało. 

Zobacz także: EKG nie dla wszystkich – nowy system dla Apple Watch oficjalnie

Apple Smart Battery Case – jeden z najbrzydszych produktów firmy

Do oferty spółki z Cupertino wprowadzono Smart Battery Case czyli etui z dodatkową baterią. Akcesorium było przeznaczone na początku dla modeli 6 oraz 6S. Jeżeli chodzi o wykonanie – nie możemy nic zarzucić. Na zewnątrz etui pokryte było gładkim silikonem – białym lub szarym. Wewnątrz można było znaleźć wyściółkę z mikrofibry. Smart Battery Case wyposażono w akumulator o pojemności zbliżonej do tego w iPhonie 6. Produktowi nie można było zarzucić funkcjonalności… Jednak ogromny garb z tyłu prezentuje się po prostu kuriozalnie. Na koniec dodajmy, że cena dodatkowej baterii wynosiła 479 złotych. Idea była świetna, wykonanie niezłe, design straszny. Podobne etui pojawiło się jeszcze do iPhone’a 7. Wydawało się, że w przypadku nowszych modeli nie ma ono racji bytu. Modele X czy XS, nie mówiąc o XS Max oraz XR wyróżniają się długim czasem pracy na jednym ładowaniu.

Apple Smart Battery Case powraca

Kontrowersyjny pomysł jednak nie umarł. Wraz z wydaniem iPhone’a 8 oraz X użytkownicy zastanawiali się czy i dla tych modeli zobaczymy akcesorium. Tak jednak się nie stało. W najnowszej becie systemu watchOS znaleziono jednak pewne ślady. To ikona widgetu pokazującego stan naładowania baterii. Już wcześniej odkryto w ten sposób design nowego iPada Pro. Na pierwszy rzut oka obudowa jest bardzo podobna do wcześniejszych modeli. Główną różnicą jest zmieniona orientacja tylnego aparatu. Wskazuje to na kompatybilność z nowymi smartfonami Apple. Oprogramowanie nie podaje nam zbyt wielu szczegółów. Nie wiemy z jakimi urządzeniami ma współpracować nowe etui. 

Apple Smart Battery Case

Apple Smart Battery Case – dla jakich modeli?

Konstrukcja obudowy wygląda bardzo podobnie – są jednak pewne różnice. Przede wszystkim nie ma dużego „podbródka” na dole. Ciekawe informacje na temat akcesorium podaje nam też nowa aktualizacja systemu iOS. Istnieją trzy wersje obudowy o nazwach kodowych A2070, A2071 oraz A2171. Wszystko wskazuje na to, że to odpowiednie wersje dla iPhone’a XS, XS Max oraz XR. 

Apple Smart Battery Case

Nowe Smart Battery Case ma prezentować się nieco lepiej. Przede wszystkim akumulator ma wypełniać większą część tylnego panelu. Umożliwi to zastosowanie ognim o większej pojemności. Kiedy możemy zobaczyć na rynku nowe produkty? Generalnie Amerykanie nie wprowadzają nowych rzeczy na rynek w tym okresie. Są jednak wyjątki. To słuchawki AirPods, wydane w grudniu 2016 roku, oraz właśnie Smart Battery Case, które zadebiutowało w 2015 roku. 

źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy