LOTTO online to wygoda. Jak grać w LOTTO przez Internet i aplikację?

mm Adam Lulek Artykuły 2018-12-08

Zarejestruj się już dziś. Tylko pięć minut dzieli Cię od świata LOTTO online. Wypełnij formularz rejestracyjny, a już nigdy nie ominie Cię żadne losowanie i żadna wygrana. Takim sloganem od 5 grudnia Totalizator Sportowy reklamuje możliwość grania w Lotto online lub na smartfonie. We wpisie tym postaram się opisać, jak to działa. Zapraszam do lektury.

Lotto online – rejestracja

Aby zagrać w Lotto online należy się najpierw zarejestrować. W tym celu trzeba kliknąć w prawym górnym rogu strony w pole „Rejestracja”. W formularzu należy podać adres e-mail, hasło oraz 6-cyfrowy kod PIN. Aby rozpocząć proces rejestracji musisz przebywać na terytorium Polski. Zatem po kliknięciu „dalej” należy potwierdzić komunikat o dostępie do lokalizacji, w przeciwnym razie nie zostaniesz zarejestrowany.

Kolejny krok to uzupełnienie danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, seria i numer dowodu osobistego, PESEL i numer konta bankowego. Następnie należy ustawić limity wydatkowanych kwot: dzienne i miesięczne. W ustawieniach widnieją też limity czasu spędzonego na stronie i tu ważna UWAGA – należy je (limity dzienne i miesięczne) ustawić rozsądnie. Ja ustawiłem limit dzienny na 30 minut, zapomniałem wyłączyć strony i nie mogłem już się zalogować tego samego dnia! Przedostatni krok to wpisanie nazwy użytkownika i potwierdzenie oświadczeń. Po kliknięciu zatwierdź, na wskazany adres poczty internetowej przyjdzie mail aktywacyjny.

Lotto online – jak wpłacić pieniądze?

Żeby zagrać w jakąkolwiek grę, najpierw trzeba zasilić konto. Należy kliknąć na portmonetkę w prawym górnym rogu i zostaniemy przekierowani na informację, według której najpierw wymagane jest zeskanowanie dowodu osobistego. Na poniżej zamieszczonym obrazku zobaczycie instrukcję, jak to zrobić. Po weryfikacji, zostaniemy wylogowani z systemu, więc należy się do niego ponownie zalogować. Teraz jednak po kilknięciu w portmonetkę, będzie można wpłacić pieniądze. Dostępne opcje to VISA, MASTER CARD, przelewy bankowe lub BLIK. Minimalna kwota wpłaty to 10 zł.

Lotto online – jak grać?

Po dokonaniu wpłaty, w końcu można zacząć grać. Póki co, dostępne są następujące gry: Lotto, Mini Lotto, Euro Jackpot. Wybrałem Mini Lotto i zostałem przekierowany do strony wyboru liczb i konfiguracji kuponu. Można tu wybrać opcję chybił trafił lub wybrać własne liczby, a take ustalić liczbę zakładów i losowań. Po ustaleniu szczegółów pożądanego kuponu należy kliknąć potwierdź i zapłać. Widoczna kwota zostanie odjęta z zasilonego wcześniej konta. Otrzymujemy także potwierdzenie i wirtualny kupon z liczbami. Pozostaje jedynie czekać na losowanie danego dnia.

Lotto online – podsumowanie

W przypadku wygranych, dopisywane są do konta gracza, a stamtąd można je wypłacić na podane wcześniej konto bankowe. Warunek jest jeden – wygrana ma być niższa niż 2280 zł. Po większe wygrane należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego.

Lotto w Internecie to bardzo wygodny sposób na zabawę w gry Totalizatora Sportowego bez wychodzenia z domu. Co prawda sam początek, czyli sposób rejestracji może trochę zniechęcić, jednak efekt finalny jest warty poświęcenia kilku minut. W efekcie otrzymujemy możliwość pełnoprawnego uczestnictwa w losowaniach póki co trzech gier. LOTTO potwierdziło na Twitterze: „kolejne gry na pewno się pojawią. Będziemy stale uaktualniać i poszerzać ofertę gry w LOTTO przez internet”.

LOTTO na smartfonie – jak zacząć?

Aplikacja LOTTO na smartfonie to sposób na wygrane pod ręką. Usługa jest dostępna od momentu wprowadzenia jej do Internetu, czyli od kilku dni. Aplikacja LOTTO sprawia, że zabawa z grami liczbowymi Totalizatora Sportowego jest jeszcze bardziej przyjemna, a przede wszystkim wygodna. W tej części wpisu dowiecie się, jak założyć konto i zacząć grać przez dedykowaną aplikację.

Pierwszym krokiem jest założenie konta. Odbywa się ono w ten sam sposób, co zakładanie konta na portalu lotto.pl. opisane w pierwszej części tekstu. Jeżeli użytkownik je już tam posiada, to nie musi zakładać kolejnego, gdyż działa ono w aplikacji. Przypomnę tylko, że do założenia konto należy wypełnić odpowiednie formularze w Internecie. Użytkownik będzie musiał podać takie dane jak:

 • Adres e-mail, hasło oraz PIN
 • Imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Numer telefonu
 • Serię i numer dowodu osobistego
 • PESEL
 • Numer konta bankowego

LOTTO na smartfonie – jak pobrać aplikację?

Na stronie LOTTO dostępna jest do ściągnięcia aplikacja na smartfony z Androidem. Sposób pobierania może wydać się dziwny, gdyż ściągamy plik .apk, który należy zainstalować. Aby to zrobić, trzeba upewnić się, że w ustawieniach smartfona włączone jest zezwolenie na instalowanie tego typu aplikacji.

Istotna informacja – programu nie znajdziemy w Google Play. Co prawda można tam wyszukać aplikację o nazwie: m.LOTTO, jednak służy ona jedynie do sprawdzania wyników losowań, a nie do grania w poszczególne gry Totalizatora Sportowego. LOTTO potwierdziło na Twitterze, że: „brak aplikacji do grania w Google Play związany jest z polityką sklepu. W App Store niebawem będzie ona dostępna.”

Zobacz także: Jaka będzie Xperia XZ4?

LOTTO na smartfonie – jak grać poprzez aplikację?

Po zainstalowaniu aplikacji przywita nas dość schludny i czytelny ekran. Oczywiście w pierwszej kolejności należy się zalogować klikając na guzik w prawym górnym rogu aplikacji. Przypomnę, że działa tu nazwa i hasło konta, które zakłada się na komputerze w przeglądarce internetowej.

Na głównym ekranie aplikacji zobaczymy:

 • Przewijalne wyniki trzech gier liczbowych: Lotto, Mini Lotto i Euro Jackpot
 • Mapę punktów LOTTO
 • Listę ulubionych
 • Ostatnie wyniki
 • Moje konto – możliwość edycji danych osobowych, ustawienia wiadomości i powiadomień, podejrzenia historii transakcji, stanu konta, możliwość zmiany limitów lub zawieszenia konta. Wszystkie podstawowe opcje dostępne są więc pod ręką.

Aby zagrać, należy wcześniej doładować konto, proces ten opisywałem w pierwszej części wpisu. Po zasileniu konta, należy kliknąć w menu w lewym górnym rogu aplikacji. Następnie należy nacisnąć „zagraj” i wybrać grę. Niech będzie to znowu Mini Lotto. Tym razem jednak sam wybiorę liczby i będą to cztery zakłady (aby dodać zakład, należy kliknąć „dodaj”). Na koniec należy wybrać liczbę losowań i potwierdzić kupon. Po dokonaniu tego wyświetli się podsumowanie z kuponem.

Jeżeli chcemy sprawdzić wcześniej zakupiony kupon, należy wejść w Zagraj> Mini Lotto> Jak grać> Zagraj> Ostatnie kupony. Przyznam, że szukałem tej opcji kilka minut i jest ona bardzo nieintuicyjna. Mam nadzieję, że zostanie poprawiona w aktualizacji.

Zobacz także: Samsung znów oszukiwał?

LOTTO na smartfonie – podsumowanie

Aplikacji LOTTO na smartfonie to bardzo wygodny sposób na zabawę w gry Totalizatora Sportowego. Program jednak nie jest idealny. Nie rozumiem, dlaczego aplikacji nie można pobrać z Google Play, poza tym znalezienie zakupionych kuponów może być trochę skomplikowane. Poza wyżej wymienionymi mankamentami, program spisuje się naprawdę wzorowo. Polecam wszystkim maniakom LOTTO i innych gier.

źródło: lotto, facebook, własne • Asmodeus

  Witam.Co Jest ??!! wpłaciłem na konto lotto…chciałem zagrać a tu upss nie mogę zagrać online z Niemiec.Porażka!!!

 • bogdangod

  Gdy dowiedziałem się o wprowadzeniu możliwości gry w totolotka przez internet to się ucieszyłem, bo tego oczekiwałem (strona https://gry.lotto.pl/pl/home.html# ). Jednakże po zapoznaniu sie z pobranymi dokumentami i regulaminami stwierdzam, że wspomniane regulaminy wymyślił jakiś DEBIL, uznający grających przez internet za kretynów (przepraszam grających). Odniosę się w kilku punktach do moich spostrzeżeń :
  1. Podawanie wszelkich danych osobowych z ksero/skanem dowodu osobistego uważam za mało bezpieczne. Co do podania numeru konta nie mam zastrzeżeń. Na moje pytania w dwóch oddziałach PKO, panie odpowiedziały, że to niedopuszczalne mogące prowadzić do wyłudzenia np. kredytów. Z kolei opinie na stronie https://niebezpiecznik.pl/post/coraz-wiecej-firm-chce-skan-ksero-dowodu-co-zrobic-aby-bylo-bezpieczniej/ poparte informacjami z różnych banków, uważają za dopuszczalne a ksero d.o. to podobno tylko dopuszczalna czynność techniczna. Ja się na to nie godzę.
  2. Regulamin wymaga określenia ile czasu poświęcę dziennie i miesięcznie oraz ile pieniędzy dziennie i miesięcznie przeznaczę na grę, a jak przekroczę te ustalenia to mnie wylogują. To kretyńskie postanowienia.
  3. Wymaganie przez regulaminy włączenia lokalizacji w urządzeniu mobilnym a także z PC stacjonarnego czy laptopa, to krok do inwigilacji. A co jak korzystam z Opery z Turbo lub VPN czy TOR-a, gdzie IP komputera jest poza polską ?
  4. Nawiązując do pkt. 3. (powyżej) sprawdziłem źródło strony https://gry.lotto.pl/pl/home.html# i wyszło z jakich adresów korzysta LOTTO :
  LP Adres IP Kraj Nazwa właściciela
  1. 128.30.52.100 USA – Massachusetts Massachusetts Institute of Technology
  2. 52.202.245.247 USA – Washington Amazon Technologies Inc.
  3. 91.134.222.83 Poland OVH Static IP
  4. 78.11.6.85 Poland IGT Poland Sp. z o.o.
  5. 216.58.206.10 USA – California Google LLC
  6. 23.111.8.154 USA – Arizona Nobis Technology Group, LLC
  7. 216.58.210.14 USA – California Google LLC
  8. 172.217.22.104 USA – California Google LLC
  9. 91.235.132.130 Netherlands Threat Metrix, Inc.
  10. 78.11.6.86 Poland IGT Poland Sp. z o.o.
  11. 5.135.41.75 Poland Squiz Cloud
  5. Konkludując, pozostaję przy dotychczasowej metodzie zawierania zakładów LOTTO, chyba że LOTTO zmieni regulami na rozsądny.

 • adammoo

  Ja tam jestem za legalnymi salonami totalizatora i kasynem a to dlatego że państwo na tym zyska (podatki itp) a wszystko jest dla ludzi byle z umiarem.

 • Rura

  Pesel … Skan dowodu … Jeszcze rozmiar buta…. Zupełnie już pogniotło państwo w zdobywaniu danych…

 • Micho

  Czekałem na to, bo nigdy po drodze nie miałem kolektury ale ilość danych które trzeba podać to przesada. A już w ogóle przegieli bo po pierwszym kliknięciu takie info:

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  Spółkom zależnym z grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.,
  dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy,
  zewnętrznym firmom marketingowym oraz kancelariom prawnym,
  ustawowo uprawnionym podmiotom.

  • Marucins

   I to jest sygnał aby mieć na to wy…ne!
   Niech lenie grają przez koma ja raz na ruski miesiąc podejdę do kolektury.

 • 0001

  Tylko po co AŻ tyle danych osobowych! Nie wystarczyło by imię, nazwisko, pesel, nr. konta bankowego i…. wszystko!
  ps. Po kiego skan dowodu osobistego, chyba ich pogieło !!!!!!!

 • Bart Bart

  wymagane jest polskie konto bankowe?

 • popigo com

  Wow jeszcze skan dowodu ciekawostka!
  Niby co to ma dać?
  Posiadanie kuponu jest istotne… Jak w wersji offline, a takimi wymogami skutecznie mnie zniechęcili

  • JosePL

   Kiedyś pisałem do Lotto, czemu nie ma możliwości kupowania kuponów online. Odpisali, że są duże obostrzenia prawne, by taka gra nie stała się pralnią brudnych pieniędzy. Jak widać, pozmieniali niezbędne ustawy, by dało się grać przez internet, ale myślę, że tyle wymogów plus skan dowodu plus pytanie o źródło pieniędzy wiąże się ze wspomnianym przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

   • Marucins

    Oj ta przeciwdziałanie 😀
    Bo SŁUPY to tylko w bajkach i strasznych opowiadaniach przy ognisku.

  • JA PIOTR

   Skan dowodu sluzy tylko do weryfikacji osoby. Pozniej usuwaja to z serwerow. Tak jest napisane w regulaminie.

 • JA PIOTR

  Na te chwile Lotto on-line to nieporozumienie. Komunikat o tym, ze sie nie jest na terytorium Polski to normalka. Wyslanie kuponu jest uzaleznione od szczescia. Na przyklad dzisiaj (08.12) probowalem wyslac kilka kuponow. Po wielu probach sie udalo wyslac. I kiedy juz uradowany przystapilem do wysylania kolejnego znowu komunikat, ze nie jestem w Polsce. I nie ma znaczenia czy to poprzez komputer i WWW czy smartfon (WiFi, LTE) i aplikacje.

  • JosePL

   Mam to samo, napisałem już do nich i odpisali że nad tym pracują. Wyskakiwało mi to w Operze, której używam. Gdy zalogowałem się na Edge, nie było żadnego problemu, więc może tam spróbuj.

   • JA PIOTR

    U mnie sie tak dzieje na czterech przegladarkach. Chrome, Vivaldi, Opera i wlasnie Egde. Problem lezy po stronie Lotto. Dzwonilem do nich i tez mi powiedzieli, ze problem znaja i probuja go rozwiazac.

   • JA PIOTR

    Udalo sie przez Chrome na smartfonie po LTE. Bez problemu trzy kupony wyslane.

 • Martina Neumayer

  No to tylko czekać na jakiegoś 0day’a, bo danych koszą aż miło 😉

 • JosePL

  A co do zakupionych kuponów to łatwiej znaleźć je wchodząc w: Moje konto – historia transakcji – historia gier i klikając na poszczególne kupony, choć przyznam, że mogłoby to być bardziej intuicyjne.

 • JosePL

  Co do niemożliwości pobrania aplikacji z Google Play – odpowiedź jest w zakładce: Najczęściej zadawane pytania i brzmi: „Regulamin sklepu Google Play nie dopuszcza do dystrybucji aplikacji służących do sprzedaży zakładów gier liczbowych i loterii pieniężnych”.x