ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LOTTO online

LOTTO online: jak grać przez internet w Totolotka?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Zarejestruj się już dziś. Tylko pięć minut dzieli Cię od świata LOTTO online. Wypełnij formularz rejestracyjny, a już nigdy nie ominie Cię żadne losowanie i żadna wygrana. Takim sloganem od 5 grudnia Totalizator Sportowy reklamuje możliwość grania w Lotto online lub na smartfonie. We wpisie tym postaram się opisać, jak to działa. Zapraszam do lektury i poznania, czym jest totolotek online.

Lotto online – rejestracja

Aby zagrać w Lotto online należy się najpierw zarejestrować. W tym celu trzeba kliknąć w prawym górnym rogu strony w pole „Rejestracja”. W formularzu należy podać adres e-mail, hasło oraz 6-cyfrowy kod PIN. Aby rozpocząć proces rejestracji musisz przebywać na terytorium Polski. Zatem po kliknięciu „dalej” należy potwierdzić komunikat o dostępie do lokalizacji, w przeciwnym razie nie zostaniesz zarejestrowany.

Kolejny krok to uzupełnienie danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, seria i numer dowodu osobistego, PESEL i numer konta bankowego. Następnie należy ustawić limity wydatkowanych kwot: dzienne i miesięczne. W ustawieniach widnieją też limity czasu spędzonego na stronie i tu ważna UWAGA – należy je (limity dzienne i miesięczne) ustawić rozsądnie. Ja ustawiłem limit dzienny na 30 minut, zapomniałem wyłączyć strony i nie mogłem już się zalogować tego samego dnia! Przedostatni krok to wpisanie nazwy użytkownika i potwierdzenie oświadczeń. Po kliknięciu zatwierdź, na wskazany adres poczty internetowej przyjdzie mail aktywacyjny.

Totolotek online – jak wpłacić pieniądze?

Żeby zagrać w jakąkolwiek grę, najpierw trzeba zasilić konto. Należy kliknąć na portmonetkę w prawym górnym rogu i zostaniemy przekierowani na informację, według której najpierw wymagane jest zeskanowanie dowodu osobistego. Na poniżej zamieszczonym obrazku zobaczycie instrukcję, jak to zrobić. Po weryfikacji, zostaniemy wylogowani z systemu, więc należy się do niego ponownie zalogować. Teraz jednak po kilknięciu w portmonetkę, będzie można wpłacić pieniądze. Dostępne opcje to VISA, MASTER CARD, przelewy bankowe lub BLIK. Minimalna kwota wpłaty to 10 zł.

Lotto w internecie – jak grać?

Po dokonaniu wpłaty, w końcu można zacząć grać. Póki co, dostępne są następujące gry: Lotto, Mini Lotto, Euro Jackpot. Wybrałem Mini Lotto i zostałem przekierowany do strony wyboru liczb i konfiguracji kuponu. Można tu wybrać opcję chybił trafił lub wybrać własne liczby, a take ustalić liczbę zakładów i losowań. Po ustaleniu szczegółów pożądanego kuponu należy kliknąć potwierdź i zapłać. Widoczna kwota zostanie odjęta z zasilonego wcześniej konta. Otrzymujemy także potwierdzenie i wirtualny kupon z liczbami. Pozostaje jedynie czekać na losowanie danego dnia.

Czy można grać w lotto przez internet – opinia i podsumowanie

W przypadku wygranych, dopisywane są do konta gracza, a stamtąd można je wypłacić na podane wcześniej konto bankowe. Warunek jest jeden – wygrana ma być niższa niż 2280 zł. Po większe wygrane należy zgłosić się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego.

Lotto w Internecie to bardzo wygodny sposób na zabawę w gry Totalizatora Sportowego bez wychodzenia z domu. Co prawda sam początek, czyli sposób rejestracji może trochę zniechęcić, jednak efekt finalny jest warty poświęcenia kilku minut. W efekcie otrzymujemy możliwość pełnoprawnego uczestnictwa w losowaniach póki co trzech gier. LOTTO potwierdziło na Twitterze: „kolejne gry na pewno się pojawią. Będziemy stale uaktualniać i poszerzać ofertę gry w LOTTO przez internet”.

LOTTO na smartfonie – jak zacząć?

Aplikacja LOTTO na smartfonie to sposób na wygrane pod ręką. Usługa jest dostępna od momentu wprowadzenia jej do Internetu, czyli od kilku dni. Aplikacja LOTTO sprawia, że zabawa z grami liczbowymi Totalizatora Sportowego jest jeszcze bardziej przyjemna, a przede wszystkim wygodna. W tej części wpisu dowiecie się, jak założyć konto i zacząć grać przez dedykowaną aplikację.

Pierwszym krokiem jest założenie konta. Odbywa się ono w ten sam sposób, co zakładanie konta na portalu lotto.pl. opisane w pierwszej części tekstu. Jeżeli użytkownik je już tam posiada, to nie musi zakładać kolejnego, gdyż działa ono w aplikacji. Przypomnę tylko, że do założenia konto należy wypełnić odpowiednie formularze w Internecie. Użytkownik będzie musiał podać takie dane jak:

 • Adres e-mail, hasło oraz PIN
 • Imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Numer telefonu
 • Serię i numer dowodu osobistego
 • PESEL
 • Numer konta bankowego

LOTTO na smartfonie – jak pobrać aplikację?

Na stronie LOTTO dostępna jest do ściągnięcia aplikacja na smartfony z Androidem. Sposób pobierania może wydać się dziwny, gdyż ściągamy plik .apk, który należy zainstalować. Aby to zrobić, trzeba upewnić się, że w ustawieniach smartfona włączone jest zezwolenie na instalowanie tego typu aplikacji.

Istotna informacja – programu nie znajdziemy w Google Play. Co prawda można tam wyszukać aplikację o nazwie: m.LOTTO, jednak służy ona jedynie do sprawdzania wyników losowań, a nie do grania w poszczególne gry Totalizatora Sportowego. LOTTO potwierdziło na Twitterze, że: „brak aplikacji do grania w Google Play związany jest z polityką sklepu. W App Store niebawem będzie ona dostępna.”

Zobacz także: Jaka będzie Xperia XZ4?

LOTTO na smartfonie – jak grać poprzez aplikację?

Po zainstalowaniu aplikacji przywita nas dość schludny i czytelny ekran. Oczywiście w pierwszej kolejności należy się zalogować klikając na guzik w prawym górnym rogu aplikacji. Przypomnę, że działa tu nazwa i hasło konta, które zakłada się na komputerze w przeglądarce internetowej.

Na głównym ekranie aplikacji zobaczymy:

 • Przewijalne wyniki trzech gier liczbowych: Lotto, Mini Lotto i Euro Jackpot
 • Mapę punktów LOTTO
 • Listę ulubionych
 • Ostatnie wyniki
 • Moje konto – możliwość edycji danych osobowych, ustawienia wiadomości i powiadomień, podejrzenia historii transakcji, stanu konta, możliwość zmiany limitów lub zawieszenia konta. Wszystkie podstawowe opcje dostępne są więc pod ręką.

Aby zagrać, należy wcześniej doładować konto, proces ten opisywałem w pierwszej części wpisu. Po zasileniu konta, należy kliknąć w menu w lewym górnym rogu aplikacji. Następnie należy nacisnąć „zagraj” i wybrać grę. Niech będzie to znowu Mini Lotto. Tym razem jednak sam wybiorę liczby i będą to cztery zakłady (aby dodać zakład, należy kliknąć „dodaj”). Na koniec należy wybrać liczbę losowań i potwierdzić kupon. Po dokonaniu tego wyświetli się podsumowanie z kuponem.

Jeżeli chcemy sprawdzić wcześniej zakupiony kupon, należy wejść w Zagraj> Mini Lotto> Jak grać> Zagraj> Ostatnie kupony. Przyznam, że szukałem tej opcji kilka minut i jest ona bardzo nieintuicyjna. Mam nadzieję, że zostanie poprawiona w aktualizacji.

Zobacz także: Samsung znów oszukiwał?

LOTTO na smartfonie – opinia i podsumowanie

Aplikacji LOTTO na smartfonie to bardzo wygodny sposób na zabawę w gry Totalizatora Sportowego. Program jednak nie jest idealny. Nie rozumiem, dlaczego aplikacji nie można pobrać z Google Play, poza tym znalezienie zakupionych kuponów może być trochę skomplikowane. Poza wyżej wymienionymi mankamentami, program spisuje się naprawdę wzorowo. Polecam wszystkim maniakom LOTTO i innych gier.

źródło: lotto, facebook, własne

  Sprawdź najnowsze wpisy