Wczoraj wieczorem Apple zaktualizowało swoje systemy operacyjne. Zobaczyliśmy iOS 12.1.1, macOS Mojave 10.4.2, tvOS 12.1.1. oraz nową wersję oprogramowania dla inteligentnego głośnika HomePod. Zabrakło jednak watchOS. To właśnie z tym oprogramowaniem wiązano największe nadzieje. Użytkownicy Apple Watch czekają przecież na zapowiadaną wcześniej funkcję EKG dla ostatniej generacji zegarka. Od momentu premiery była ona zablokowana.

Zobacz także: iPhone 5G – Apple odkłada wprowadzenie nowej technologii

watchOS 5.1.2 – kluczowa nowość jeszcze nie dla nas

To trzecia wersja systemu operacyjnego watchOS 5. Nowe oprogramowanie debiutuje miesiąc po watchOS 5.1.1. Tamta aktualizacja wprowadziła nowe emoji oraz rozwiązała problem  z zawieszaniem się smartwatcha u niektórych użytkowników. Teraz wreszcie debiutuje najbardziej wyczekiwana nowość – EKG. Jak wyjaśnia spółka z Cupertino, EKG jest dostępne obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych, w Portoryko, na wyspie Guam oraz Wyspach Dziewiczych. Nie jest jeszcze możliwe korzystanie z niej na całym świecie. Wiele różnych funkcji oprogramowania na urządzeniach Apple jest często ograniczone do tego rejonu. Czasem międzynarodowi użytkownicy mogą po prostu zmienić region na Stany Zjednoczone by korzystać z nowych możliwości. Tym razem jest inaczej. EKG na ten moment działa tylko na zegarkach kupionych w USA. Nie jest jasne kiedy zobaczymy opcję w innych krajach. Apple Watch Series 4 sprzedawany w innych państwach jest wyposażony w odpowiednie czujniki. Amerykanie są prawdopodobnie na etapie uzyskiwania zgody na premierę EKG w innych krajach.

watchOS 5.1.2

watchOS 5.1.2 – co nowego zobaczymy w aktualizacji?

To uaktualnienie zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów:

  • Nowa aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 (tylko USA i terytoria zależne).
  • Pozwala wykonywać elektrokardiogram podobny do elektrokardiogramu jednoodprowadzeniowego.
  • Pozwala określać, czy tętno wskazuje na migotanie przedsionków (poważny rodzaj arytmii), czy jest sinusoidalne (serce bije w normalnym rytmie).
  • Pozwala zachowywać wykres i klasyfikację EKG, jak również wszelkie stwierdzone objawy, w pliku PDF na iPhonie (aplikacja Zdrowie) na potrzeby konsultacji lekarskiej.
  • Dodaje możliwość otrzymywania alertów w przypadku wykrycia arytmii wskazującej na migotanie przedsionków (tylko USA i terytoria zależne).
  • Umożliwia korzystanie z czytników zbliżeniowych w przypadku obsługiwanych biletów kinowych, kuponów i kart lojalnościowych w aplikacji Wallet.
  • Pozwala otrzymywać powiadomienia i animowane wiadomości gratulacyjne po zdobyciu maksymalnej liczby punktów w rywalizacji Aktywności.
  • Nowe komplikacje Infograf dla aplikacji Mail, Mapy, Wiadomości, Znajdź moich znajomych, Dom, News, Telefon, Pilot.
  • Możliwość zarządzania dostępnością w Walkie-Talkie z centrum sterowania.

watchOS 5.1.2

watchOS 5.1.2 – jak zainstalować oprogramowanie?

System możemy pobrać za pomocą aplikacji Watch na iPhonie. Następnie przechodzimy do Ogólnych, a potem do Aktualizacji Oprogramowania. Aby zainstalować system zegarek musi być naładowany w co najmniej 50%, umieszczony na ładowarce i znajdować się w pobliżu iPhone’a.

źródło: Apple, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)