Apple Watch Touch ID

EKG nie dla wszystkich – nowy system dla Apple Watch oficjalnie

Artykuły

Wczoraj wieczorem Apple zaktualizowało swoje systemy operacyjne. Zobaczyliśmy iOS 12.1.1, macOS Mojave 10.4.2, tvOS 12.1.1. oraz nową wersję oprogramowania dla inteligentnego głośnika HomePod. Zabrakło jednak watchOS. To właśnie z tym oprogramowaniem wiązano największe nadzieje. Użytkownicy Apple Watch czekają przecież na zapowiadaną wcześniej funkcję EKG dla ostatniej generacji zegarka. Od momentu premiery była ona zablokowana.

Zobacz także: iPhone 5G – Apple odkłada wprowadzenie nowej technologii

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

watchOS 5.1.2 – kluczowa nowość jeszcze nie dla nas

To trzecia wersja systemu operacyjnego watchOS 5. Nowe oprogramowanie debiutuje miesiąc po watchOS 5.1.1. Tamta aktualizacja wprowadziła nowe emoji oraz rozwiązała problem  z zawieszaniem się smartwatcha u niektórych użytkowników. Teraz wreszcie debiutuje najbardziej wyczekiwana nowość – EKG. Jak wyjaśnia spółka z Cupertino, EKG jest dostępne obecnie tylko w Stanach Zjednoczonych, w Portoryko, na wyspie Guam oraz Wyspach Dziewiczych. Nie jest jeszcze możliwe korzystanie z niej na całym świecie. Wiele różnych funkcji oprogramowania na urządzeniach Apple jest często ograniczone do tego rejonu. Czasem międzynarodowi użytkownicy mogą po prostu zmienić region na Stany Zjednoczone by korzystać z nowych możliwości. Tym razem jest inaczej. EKG na ten moment działa tylko na zegarkach kupionych w USA. Nie jest jasne kiedy zobaczymy opcję w innych krajach. Apple Watch Series 4 sprzedawany w innych państwach jest wyposażony w odpowiednie czujniki. Amerykanie są prawdopodobnie na etapie uzyskiwania zgody na premierę EKG w innych krajach.

watchOS 5.1.2

watchOS 5.1.2 – co nowego zobaczymy w aktualizacji?

To uaktualnienie zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów:

  • Nowa aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 (tylko USA i terytoria zależne).
  • Pozwala wykonywać elektrokardiogram podobny do elektrokardiogramu jednoodprowadzeniowego.
  • Pozwala określać, czy tętno wskazuje na migotanie przedsionków (poważny rodzaj arytmii), czy jest sinusoidalne (serce bije w normalnym rytmie).
  • Pozwala zachowywać wykres i klasyfikację EKG, jak również wszelkie stwierdzone objawy, w pliku PDF na iPhonie (aplikacja Zdrowie) na potrzeby konsultacji lekarskiej.
  • Dodaje możliwość otrzymywania alertów w przypadku wykrycia arytmii wskazującej na migotanie przedsionków (tylko USA i terytoria zależne).
  • Umożliwia korzystanie z czytników zbliżeniowych w przypadku obsługiwanych biletów kinowych, kuponów i kart lojalnościowych w aplikacji Wallet.
  • Pozwala otrzymywać powiadomienia i animowane wiadomości gratulacyjne po zdobyciu maksymalnej liczby punktów w rywalizacji Aktywności.
  • Nowe komplikacje Infograf dla aplikacji Mail, Mapy, Wiadomości, Znajdź moich znajomych, Dom, News, Telefon, Pilot.
  • Możliwość zarządzania dostępnością w Walkie-Talkie z centrum sterowania.

watchOS 5.1.2

watchOS 5.1.2 – jak zainstalować oprogramowanie?

System możemy pobrać za pomocą aplikacji Watch na iPhonie. Następnie przechodzimy do Ogólnych, a potem do Aktualizacji Oprogramowania. Aby zainstalować system zegarek musi być naładowany w co najmniej 50%, umieszczony na ładowarce i znajdować się w pobliżu iPhone’a.

źródło: Apple, MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x