Android ma swoich zwolenników z wielu względów. Jednym z nich jest niewątpliwie jego otwartość, co też docenia wielu programistów. Teoretycznie mogą oni zrobić wszystko to, co im się tylko podoba. Ma to swoje wady i zalety, a tą ostatnią z pewnością jest szeroki zakres nieoficjalnych wydań systemu, jak i mnogość pobocznych modyfikacji. Nie można też zapominać o programistach, którzy tworzą swoje aplikacje do Sklepu Play — od kilku miesięcy przedstawiamy Wam zarówno tajniki programowania na Androida, jak i sposobu pracy w tym zawodzie. Dodatkowo rozwiązujemy Wasze problemy na naszym forum. Do wszystkiego zawsze staramy się podchodzić poważnie, ale od czasu do czasu każdy może żartować, prawda? Łącząc oba fakty, postanowiliśmy z Coders Lab przygotować dla Was konkurs, w którym przede wszystkim liczy się Wasza kreatywność.

Jaki jest najlepszy prezent świąteczny dla programisty?

praca programisty

Pytanie z nagłówka stanowi trzon przygotowanego dla Was konkursu. Jakby nie patrzeć programista to też człowiek, ale dosyć specyficzny. Dlatego potrzebuje też specyficznego podejścia. Postawcie się na miejscu osoby, która ma za zadanie wręczyć programiście idealny prezent świąteczny. Do tematu możecie podejść zarówno jako przełożony, jako partner/partnerka czy też po prostu programista. Pozostawiamy Wam pełną dowolność, a w zamian oczekujemy odpowiedzi na powyższe pytanie oraz krótkie uzasadnienie — dlaczego taki prezent jest akurat najlepszy? Nie mamy zamiaru Was ograniczać, co do typów propozycji — mogą one być w pełni żartobliwe, jak i poważne. Możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, aby tylko ostatecznie zaciekawić nas swoją odpowiedzią.

 

Nagroda to nasz prezent dla programisty

coders lab logo

 

W ramach nagrody chcemy zaoferować Wam miejsce na dowolnym, 16-osobowym warsztacie z programowania na terenie całej Polski organizowanym przez Coders Lab. Niejednokrotnie już zaznaczaliśmy, że tego typu kursy są jednym z najlepszych wyjść dla osób, które zarówno chcą zacząć programować lub pragną się dokształcić. Równie dobrze możecie pomyśleć o zmianie swojej profesji — w tym wypadku również warsztaty Coders Lab stanowią idealną podporę do rozwoju. Pamiętajcie, że nie musicie kończyć wieloletnich szkół, aby pracować jako programista. Z drugiej strony poradniki w Internecie nie zawsze odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania — szczególnie na początku kariery. Pamiętajcie też, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby udział w warsztatach przekazać komuś innemu w ramach prezentu na święta!

Zobacz też: W jaki sposób aplikacje nas śledzą?

Na zgłoszenia czekamy od dzisiaj do 14 grudnia, aby przez weekend wybrać zwycięzcę i ogłosić go już 17 grudnia. Wasze propozycje najlepszego prezentu świątecznego dla programisty możecie wysyłać poprzez specjalny formularz Google.

 

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu znajdziecie w dedykowanym dokumencie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.