ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PvP w Pokemon GO

PvP w Pokemon GO – znamy szczegóły. Czekałem na to od dwóch lat

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Pokemon GO dostępne jest w Sklepie Play od 2,5 roku. Przed premierą gry, w Internecie dostępny był trailer, na którym wyraźnie widać, że gracze wymieniają się pokemonami i walczą z przeciwnikami. Ta pierwsza funkcja dostępna jest od jakiegoś czasu. O walkach PvP w Pokemon GO pisał niedawno Łukasz. Na tę funkcję czekałem od początku wprowadzenia gry. Teraz znamy szczegóły dotyczące nowej funkcji.

PvP w końcu w Pokemon GO

Gracze czekali na tę funkcję od momentu debiutu gry. W tym czasie można było zbudować potężny zespół pokemonów. Nałogowi gracze zdobyli większość lub nawet wszystkie stworki w tym legendarne rajdach. Teraz czeka ich kolejne wyzwanie – bitwy player vs player, które już wkrótce zadebiutują w Pokemon GO.

Jeszcze w tym miesiącu Bitwy Trenerów pozwolą graczom w każdej chwili rzucić wyzwanie znajomemu lub innemu trenerowi! Zmierz się z innym trenerem używając kodu bitewnego, przygotuj drużynę trzech Pokemonów i zobacz, kto wygra pojedynek! Po zakończeniu bitwy, obaj uczestnicy otrzymają wspaniałe nagrody, w tym szansę na rzadkie przedmioty ewolucji.

PvP w Pokemon GO

PvP w Pokemon GO – szczegóły

Aby zapewnić równe szanse, bitwy zostały podzielone na 3 ligi:

  • Great League – gdzie można walczyć pokemonami, które mają maksimum 1500 CP
  • Ultra League – maksimum 2500 CP
  • Master League – bez ograniczeń CP

Trenerzy przystępujący do walki muszą najpierw zatem określić ligę, w której odbędzie się pojedynek oraz wybrać trzy stworki do walki. Sama siła nie zapewni zwycięstwa. Niezależnie od tego, czy walczysz z Caterpie czy Mewtwo, mądrzejszy i bardziej strategiczny trener będzie miał przewagę.

PvP w Pokemon GO

Bitwy toczone są w szybkim tempie i w czasie rzeczywistym, więc nie oczekuj na swoją kolej! Twoja wybrana drużyna Pokemonów będzie mogła wykonać zarówno szybki atak, jak i ładowany. Przygotowując się do bitwy, będziesz mógł nawet użyć Gwiezdnego Pyłu i cukierków, aby odblokować bonusowy atak dla pokemona. Czas jest ważny! Jeśli użyjesz swojej głowy i będziesz obserwował ruchy przeciwnika, być może będziesz mógł użyć osłony chroniącej, aby uratować Pokemona przed krytycznymi obrażeniami. Warto dodać, że gracz będzie miał ograniczoną liczbę tarcz.

Podczas gdy trenerzy zazwyczaj muszą być w pobliżu, aby zainicjować walkę trenerów, Ultra Friends i Best Friends mogą rzucić sobie wyzwanie z dowolnej odległości. Tak więc, w pobliżu lub daleko, możesz walczyć z najbliższymi przyjaciółmi!

Liderzy zespołów Spark, Candela i Blanche są gotowi sprawdzić Twoją odwagę. Możesz zdobywać nagrody takie jak Stardust raz dziennie, gdy trenujesz z liderem zespołu. Gracz ma też szansę zdobyć  medal Ace Trainer.

Podsumowanie

Z punktu ekonomicznego punktu widzenia, nie dziwię się, że w Pokemon GO nie pojawiła się wymiana stworków i walki między graczami. W tym momencie nie byłoby dodatkowego argumentu, aby wracać do gry. Jestem pewien, że nowa funkcja zachęci do powrotu wielu byłych graczy, którzy będą chcieli się zmierzyć ze znajomymi.

Źródło: pokemongolive, własne

Sprawdź najnowsze wpisy