iPhone 5G

iPhone 5G – Apple odkłada wprowadzenie nowej technologii

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Przyszły rok zapowiada się jako czas debiutu sieci 5G dla konsumentów. Oczywiście nie mamy co spodziewać się do razu dobrego zasięgu – będzie on bardzo ograniczony. W Polsce będzie z tym jeszcze większy problem. W pierwszej kolejności sieć 5G trafi do największych miast. Z pewnością infrastruktura na początku rozwijać się będzie dość powoli. Osobną kwestią są smartfony obsługujące nową technologię. Pierwsze urządzenia już za jakiś czas będą pojawiać się na rynku. Teoretycznie Xiaomi Mi Mix 3 pozna 5G na początku 2019 roku. Co z Apple? Wiemy jedno iPhone 5G nie zadebiutuje szybko na rynku. Z resztą taka od zawsze jest strategia firmy. Amerykanie rzadko kiedy angażują się w zupełnie nowe technologie od razu. Raczej starają się dopracować to co już jest wdrożone.

Zobacz także: Baterie w iPhone – Apple podnosi ceny. Lepiej się pospieszcie!

iPhone 5G – Apple nie ma zamiaru się ścigać

Amerykanie nie wypuszczą na rynek smartfona obsługującego sieć najnowszej generacji zbyt szybko. Nowe informacje na ten temat podaje Bloomberg. Według źródeł, Apple planuje opóźnić wsparcie dla następnej generacji technologii mobilnej. Będzie to podobna sytuacja, jaka miała miejsce w przypadku debiutu rynkowego poprzednich wersji. Bloomberg podaje, że:

Podobnie jak w przypadku 3G i 4G, dwóch poprzednich generacji technologii mobilnych, Apple będzie czekać około roku po wdrożeniu nowych rozwiązań, zanim jego główny produkt uzyska dostęp do nich. Tak twierdzą ludzie, którzy raczej nie chcą, aby ich zidentyfikowano. Plany firmy są przecież tajemnicą.

iPhone 5G – Apple obawia się problemów

Według podanych informacji firma Tima Cooka celowo opóźniła wprowadzenie sieci 3G oraz 4G. Podobno Apple przewidziało problemy jakie mogą trapić konkurencyjne smartfony. Chodziło przede wszystkim o słaby zasięg. Z drugiej strony zwolennicy 5G twierdzą, że opóźnienie wsparcia dla nadchodzącej generacji to ogromne ryzyko dla Apple. Wzrost prędkości będzie o wiele większy niż poprzednie generacje. Skok z 4G na 5G może być tak duży, żeby stał się powodem do zakupu nowego smartfona. 

iPhone 5G – to może być duże ryzyko

Istnieje spore niebezpieczeństwo, że konkurenci wyprzedzą Amerykanów. Chodzi przede wszystkim o Samsunga. Koreańczycy mogą wykorzystać specyficzną strategię Apple i przyciągnąć klientów żądnych nowinek do swoich urządzeń. Podobnie jest z chińskimi producentami. Zarówno OPPO, jak i Huawei zasygnalizowali, że planują wypuszczenie na rynek telefonów z 5G. Pogłoski, które pojawiły się w zeszłym roku sugerują, że Apple oraz Intel pracują nad technologią nowej generacji dla kolejnych iPhone’ów. Podobno Intel bardzo mocno angażuje się w te prace. Gotową infrastrukturę mogą mieć Huawei i Samsung. Trudno jednak spodziewać się, że spółka z Cupertino użyje technologii pochodzących od swoich rywali. Mimo wszystko, niezależnie od opóźnienia, decyzje Apple mogą mieć wpływ na klientów.

źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy