Microsoft Office

Nadchodzą duże zmiany w Microsoft Office. Oto ich pierwsza oznaka

Artykuły

Microsoft Office to chyba najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Technologiczny gigant z Redmond ogłosił wczoraj, że zmienia ikony dla 10 programów, które składają się na pakiet biurowy. Ikony te zyskają nową stylistykę, bardziej zbliżoną do tej znanej z systemu operacyjnego Windows 10. Być może jest to bardzo niewielka zmiana, jednak zapowiada ona ewolucję pakietu Office.

Microsoft Office – jak wyglądało przeprojektowanie ikon?

Zapewne znajdą się tacy, co stwierdzą, że zmiana ikon to błaha operacja. Nic bardziej mylnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że z pakietu Office korzystają na co dzień miliony osób na świecie. Zespół projektantów Microsoftu potrzebował całego roku od momentu, w którym zaczęli oni szkicować pomysły, do chwili gdy wreszcie grupa zatwierdziła ostateczny wygląd.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

„Przeprowadziliśmy wiele badań i rozmów z ludźmi i w końcu poczuliśmy, że mamy zestaw, który zaczyna działać”, wyjaśnia Becky Brown, główna projektantka projektu. „Następnie rozmawialiśmy z użytkownikami, wróciliśmy i udoskonaliliśmy ten zestaw, a potem ponownie porozmawialiśmy z korzystającymi z Microsoft Office. Był to dość długi proces, aby upewnić się, że robimy coś, co będzie można skalować w przyszłości, a także zastosować na różne sposoby.”

Microsoft Office Word

Microsoft ma tendencję do aktualizowania wyglądu swoich ikon Office co trzy do pięciu lat. Firma ostatnio zmieniła swój projekt w 2013 roku, a więc nadszedł czas na coś nowego.

Zmiana ikon to dopiero początek większej rewolucji

Ulepszenia wizualne ikon, które mają bardziej płaski wygląd podobny do Fluent Design w systemie Windows 10, mają na celu zwrócenie uwagi na zmiany wprowadzone przez firmę Microsoft do pakietu.  W czerwcu przeprojektowane zostały najważniejsze elementy pakietu Office, takie jak pasek sterowania lub pasek narzędzi w górnej części ekranu.

„Zmiana ikon aplikacji to naprawdę duży sygnał, że w programie pojawiają się nowe rzeczy.” Jak przy każdej zmianie, zapewne znajdą się osoby, którym się one nie spodobają. „Są ludzie, którzy kochają zmiany i są ludzie, którzy ich nie chcą. Zmiany są bardzo polaryzujące, dlatego spodziewamy się uzyskać pozytywne i negatywne opinie na ich temat. Liczy się to, że uważnie słuchamy oraz to, że słuchamy z biegiem czasu.” – powiedział Jon Friedman, szef projektu Microsoft Office.

Microsoft Office – interesująca przyszłość

Podczas gdy redesign ikon Microsoft Office jest z pewnością środkiem, dzięki któremu gigant może uwydatnić ostatnie zmiany w swoim pakiecie, wizualne ulepszenia wskazują również na przyszłość Office’a. Microsoft wierzy, że praca w pakiecie zmieni się w ciągu najbliższych trzech do siedmiu lat. „Office to coś, co sprawia, że ​​jesteś lepszy i pomaga szybciej osiągnąć twoje cele.”  W ciągu najbliższych kilku lat Office może zrewolucjonizować sposób, w jaki z niego korzystamy – oznacza to zwiększone wykorzystanie sztucznej inteligencji i wirtualnego asystenta – Cortany.

Źródło: theverge, yahoo finance


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x