ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DepthVision Lens

Umowa Samsunga na $40 mln i powód, dla którego kupię Galaxy Note10

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Pokemon GO przetarło szlaki dla gier w rzeczywistości rozszerzonej, ponieważ stało się gigantycznym hitem. O podobnych grach do tytułu od Nantic pisałem jakiś czas temu. To jednak nie koniec intrygujących aplikacji tego typu, jakie zadebiutują w najbliższym czasie. Już niedługo pojawi się Harry Potter: Wizards Unite, nad którym również pracuje firma odpowiedzialna za Pokemon GO. Jaki to ma związek z Galaxy Note10 umieszczonym w tytule?

Umowa Samsunga i Niantic warta krocie

Dzisiaj pojawiły się plotki, że Samsung ma zamiar podpisać umowę z Niantic na produkcję i dystrybucję gier mobilnych. Głównym celem wspólnego partnerstwa będzie jednak stworzenie intrygującego tytułu o Harrym Potterze w tym samym stylu, co Pokemon GO. Nie jest to pewne na 100%, ale można wnioskować zatem, że chodzi o wcześniej zapowiedziane na 2019 rok – Harry Potter: Wizards Unite. Teasery gry zobaczycie na oficjalnej stronie tytułu. Warto dodać, że transakcja podobno kosztuje Samsunga prawie 40 milionów dolarów, ale nie będzie przesadą, by twierdzić, że obie firmy odniosą z niej wielkie korzyści. Niantic dostanie trochę gotówki na dopracowanie nadchodzącego hita. Samsung z kolei otrzyma grę na wyłączność na jakiś czas i będzie wyróżniał się wśród innych producentów Androida. Ponadto firma będzie mogła preinstalować gry Niantic na smartfonach Galaxy z wyłączeniem Pokemon GO. Oznacza to, że na telefonach Samsunga oprócz nadchodzącego tytułu w uniwersum Harry’ego Pottera, zobaczymy także np. Ingress.

Galaxy Note10 wymarzonym smartfonem do grania?

To nie koniec rewelacji na temat kontraktu obu firm. Inquirer donosi, że tytuł Harry’ego Pottera mógłby w dość wyjątkowy sposób wykorzystywać S-Pena z serii Galaxy Note. Chodzi oczywiście o wykorzystanie go jako… wirtualna magiczna różdżka! Logiczne jest założenie, że rysik byłby używany do rzucania expelliarmus, accios czy zwyczajnego lumos. Jako dość spory sympatyk popularnego czarodzieja byłbym w stanie kupić nawet Galaxy Note10, aby pobawić się w ten sposób. W końcu rysik by mi się na coś przydał. Śmiem twierdzić, że poprzednia generacja Galaxy Note’a również otrzymałaby dodatkową funkcję w grze. Wyobraźcie sobie tylko ludzi z rysikami, którzy wykonują odpowiednie ruchy różdżkami walcząc z przeciwnikami – coś niesamowitego.

Galaxy Note10 S-Pen Harry Potter różdżka

Harry Potter w AR na premierę Galaxy Note10?

Wnioskując po liczbie fanów słynnego czarodzieja na całym świecie i popularności Pokemon GO, sądzę, że gra będzie prawdziwą bombą. Mam tylko nadzieję, że Niantic jej „nie zepsuje” i będzie ona co najmniej tak dobra jak Pokemon GO. Więcej o współpracy dwóch firm dowiemy się prawdopodobnie na targach CES lub MWC na początku następnego roku. Z kolei Harry Potter: Wizards Unite ma ukazać się w bliżej niesprecyzowanym okresie roku 2019. Być może będzie to koniec wakacji, prawdopodobny moment debiutu Samsunga Galaxy Note10.

Źródło: phonearena, inquirer

Sprawdź najnowsze wpisy