Lubisz zmiany? Rozpoczynasz swoją przygodę z systemem iOS? Kupiłeś pierwszy telefon iPhone? Tak, takie sytuacje tez się zdarzają w życiu. Na nowe urządzenie możemy przenieść większość swoich danych. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie aplikacja Move to iOS dostępna w sklepie Play. Poniżej przeczytacie krótką instrukcję jak to zrobić.

Zobacz także: Bzdura roku – Apple boi się Huawei. Cała prawda o iPhone XR

Move to iOS – Zanim rozpoczniesz

  • Upewnij się, że na urządzeniu z systemem Android jest włączona funkcja Wi-Fi.
  • Podłącz oba urządzenia — nowe urządzenie z systemem iOS i urządzenie z systemem Android — do zasilania.
  • Upewnij się, że przenoszona zawartość, uwzględniając tę przechowywaną na zewnętrznej karcie Micro SD, zmieści się na nowym urządzeniu z systemem iOS
  • Aby przenieść zakładki z przeglądarki Chrome, uaktualnij ją do najnowszej wersji na urządzeniu z systemem Android.

Move to iOS – Przenieś dane

Podczas konfigurowania nowego urządzenia z systemem iOS znajdź ekran Aplikacje i dane. Następnie stuknij opcję Przenieś dane z Androida. (Jeśli konfiguracja została już zakończona, musisz wymazać urządzenie z systemem iOS i zacząć od nowa. Jeśli nie chcesz wymazywać urządzenia, po prostu przenieś zawartość ręcznie).

move to iOS

Uruchom aplikację Move to iOS

Na urządzeniu z systemem Android uruchom aplikację Move to iOS i stuknij opcję Continue (Dalej). Zapoznaj się z wyświetlonymi warunkami. Stuknij opcję Agree (Akceptuję), aby kontynuować, a następnie stuknij opcję Next (Dalej) w prawym dolnym rogu ekranu Find Your Code (Znajdź swój kod).

Poczekaj na kod

Na urządzeniu z systemem iOS stuknij opcję Dalej na ekranie Przenieś z Androida. Następnie poczekaj na wyświetlenie 10- lub 6-cyfrowego kodu. Jeśli urządzenie z systemem Android wyświetli ostrzeżenie o słabym połączeniu internetowym, możesz je zignorować. Następnie wprowadź kod na urządzeniu z systemem Android. Następnie poczekaj na wyświetlenie ekranu Transfer Data (Przenoszenie danych).

Move to iOS

Skonfiguruj iPhone

Gdy pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca, stuknij przycisk Done (Gotowe) na urządzeniu z systemem Android. Następnie stuknij opcję Dalej na urządzeniu z systemem iOS i wykonaj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zakończyć konfigurowanie urządzenia z systemem iOS.

To już koniec. iPhone jest gotowy do użycia

Upewnij się, że cała zawartość została przeniesiona. Muzykę, książki i pliki PDF musisz przenieść ręcznie. Potrzebujesz aplikacji używanych do tej pory na urządzeniu z systemem Android? Przejdź do sklepu App Store na urządzeniu z systemem iOS i pobierz je.

A jeśli coś poszło nie tak?

Jeśli wystąpią problemy z przenoszeniem zawartości, można sprawdzić kilka kwestii:

  • Upewnij się, że oba urządzenia nie były używane do momentu zakończenia przenoszenia. Na przykład na urządzeniu z systemem Android aplikacja Move to iOS powinna pozostawać na ekranie przez cały czas. Jeśli użyjesz innej aplikacji lub odbierzesz połączenie na urządzeniu z systemem Android przed zakończeniem przenoszenia, zawartość nie zostanie przeniesiona.
  • Na urządzeniu z systemem Android wyłącz aplikacje lub ustawienia, które mogą wpływać na połączenie Wi-Fi. Na przykład wyłącz funkcje takie jak Sprint Connections Optimizer lub Inteligentne przełączanie sieci. Następnie znajdź pozycję Wi-Fi w Ustawieniach, dotknij i przytrzymaj każdą znaną sieć i stuknij opcję zapomnienia sieci. Następnie spróbuj ponownie wykonać transfer.
  • Ponownie uruchom oba urządzenia i spróbuj jeszcze raz.
  • Na urządzeniu z systemem Android wyłącz połączenie z siecią komórkową danych. Następnie spróbuj ponownie przeprowadzić transfer.

źródło: Apple, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)