Od kilku lat widzimy, jak producenci nie liczą się z naszym zdaniem, co do gniazda słuchawkowego. Kolejne firmy skutecznie rezygnują z tego rozwiązania na rzecz przejściówek lub bezprzewodowych alternatyw. Oczywiście w zestawach możemy spodziewać się co najwyżej prostych adapterów, które mogą tylko irytować. W końcu nie możemy szybko naładować akumulatora i korzystać z naszych ulubionych słuchawek. W takim razie przyjrzyjmy się temu wymierającemu gatunkowi i zbierzmy w jedno miejsce najlepsze smartfony z gniazdem słuchawkowym.

Najlepsze smartfony z gniazdem słuchawkowym

Samsung Galaxy Note9 (~4200 złotych)

samsung galaxy note9 oficjalnie

Koreańczycy zdominują to zestawienie. Galaxy Note9 jest jednym z najbardziej kompletnych urządzeń, które oferuje gniazdo słuchawkowe i nie stawia na żadne kompromisy. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych smartfonów, który jeszcze pozwala na podłączenie słuchawek poprzez gniazdo Jack 3,5 mm.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ (~2800 złotych)

Galaxy S9 samsung

Mógłbym powtórzyć to wszystko, co przy okazji Galaxy Note9. Różnice sprowadzają się w głównej mierze do braku stylusa S Pen, mniejszego akumulatora i wyświetlacza. W przypadku Galaxy S9 rozmiary są jeszcze bardziej odczuwalne przez fanów mniejszych smartfonów, ale też tracimy 2 GB RAM i jeden obiektyw.

LG V40 ThinQ

lg v40 thinq

Tak naprawdę dołóżmy do tego też poprzednika, LG V30S ThinQ. Oba smartfony są po prostu wychwalane za oferowaną jakość dźwięku, więc nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu. Dedykowany przetwornik cyfrowo-analogowy daje o sobie znać. Jednak na V40 ThinQ w Polsce musimy jeszcze chwilę zaczekać.

LG G7 ThinQ (~2000 złotych)

LG G7 ThinQ

Napisałem już, że Koreańczycy zdominują to zestawienie? Spokojnie, to ostatni reprezentant tego państwa, ale nie oznacza, że słaby. Wciąż mamy do czynienia z flagowymi podzespołami, ale też relatywnie niską ceną.

Asus ZenFone 5Z (~2100 złotych)

asus zenfone 5z

Mam wrażenie, że ten model jest jednym z najbardziej niedocenionych smartfonów roku. Gdzieś zapomniany, ale niesłusznie – oferuje naprawdę wiele za niewiele i nie zapomina o podstawach w postaci gniazda słuchawkowego. Zarówno wydajność, jak i niska cena to kluczowe wyróżniki ZenFone’a 5Z.

Huawei Mate 20 (~2800 złotych)

huawei mate 20

Jeden z najnowszych smartfonów w tym zestawieniu, więc też z jednym z najlepszych układów obliczeniowych. Co prawda Mate 20 brakuje trochę do Mate 20 Pro w zakresie technologicznym, ale w zamian oferuje mniejsze wycięcie w wyświetlaczu i właśnie gniazdo słuchawkowe.

Xiaomi Pocophone F1 (~1400 złotych)

pocophone f1

To dla niektórych niepojęte, ale Xiaomi rezygnuje z gniazda słuchawkowego w swoich smartfonach, ale już pojawia się ono w modelu, który ma być przede wszystkim tani. Ma oferować świetny stosunek jakości do ceny i tak też jest, chociaż niektórym może brakować NFC, a jeszcze innych drażnić plastikowa obudowa.

Sony Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact (~1400 złotych)

sony xperia xz1 compact

Wyraźnie cofamy się w czasie. Nawet Sony już zrezygnowało z gniazda słuchawkowego, co nie oznacza, że nie możemy zainteresować się zeszłorocznymi, flagowymi propozycjami. Szczególnie zwróciłbym uwagę na odmianę Compact – takich smartfonów już się po prostu nie robi.

OnePlus 6 (~1800 złotych)

oneplus 6

Na deser perełka, którą jeszcze gdzieniegdzie można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie, ale naprawdę trzeba się naszukać.

Zobacz też: iPhone X wybucha.

Jeszcze kilka lat temu posiadanie gniazda słuchawkowego w smartfonie było obowiązkowe. Z biegiem lat pojawia się coraz więcej zwolenników tego braku – magia marketingu?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.