ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung darmowe motywy

Oto nowy, absurdalny pomysł Samsunga. Czy to koniec darmowych motywów?

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Motywy, które instalować możemy w systemie Android, to świetny sposób na odświeżenie wyglądu naszego smartfona. Jeżeli posiadacie urządzenie wyprodukowane przez Samsunga, to z pewnością wiecie, że w aplikacji Samsung Themes znaleźć możecie wiele bezpłatnych motywów, które wyglądają naprawdę świetnie. Niestety okazuje się, że koreańskiemu gigantowi prawdopodobnie nie podoba się fakt, że darmowe motywy nie generują żadnego przychodu – z tego powodu bardzo możliwe, że już wkrótce korzystanie z bezpłatnych rozwiązań będzie bardzo mocno utrudnione.

Samsung ograniczy możliwość korzystania z bezpłatnych motywów

Jeżeli korzystacie z darmowych motywów, które pobrać można w aplikacji Samsung Themes to mam dla Was fatalną wiadomość – koreański gigant już wkrótce ograniczy Wam do nich dostęp. O co jednak dokładnie chodzi? Jak podaje portal SamMobile, wraz z Androidem 9 Pie z bezpłatnych motywów, które pobrać można ze sklepu Samsung Themes, korzystać będzie można jedynie przez czternaście dni. Po tym czasie automatycznie przywrócony zostanie domyślny wygląd systemu smartfona. Przed wszystkimi zmianami użytkownik zostanie wcześniej poinformowany – pierwsze powiadomienie pojawi się dzień przed planowaną zmianą motywu, a ostatnie 10 minut przed operacją. Pełną wersję komunikatu w języku angielskim zobaczyć możecie na poniższym zrzucie ekranu.

Samsung darmowe motywy

Zobacz też: Kochacie notche? Oto smartfon z dwoma!

Tłumaczenie firmy jest absurdalne – Samsung chce, by twórcy motywów byli wynagradzani za swoją pracę. Wygląda na to, że firma prawdopodobnie nie wie, że autorzy motywów od zawsze mogli wyznaczyć cenę za swoje dzieło, lecz z jakiegoś powodu nie chcieli. Teraz koreański gigant ich do tego zmusi – w przeciwnim wypadku użytkownicy z motywów korzystać będą mogli jedynie przez czternaście dni, a to nie ma po prostu sensu. Oczywiście darmowe motywy, które nie zostaną zmienione na płatne, po prostu nie będą używane – w aplikacjach nie znajdziemy żadnej opcji „ulepszenia” programu do wersji bez ograniczenia czasowego. Na koniec tego akapitu warto przypomnieć sobie znane powiedzenie – „jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Samsung z każdej sprzedanej aplikacji ze swojego sklepu otrzymuje daną część kwoty zakupu. Wnioski wyciągnijcie już sami.

Co robić, jak żyć?

Jeżeli jesteście fanami motywów, to do wyboru macie dwie opcje – możecie zacząć za nie płacić lub skorzystać z alternatywnego rozwiązania takiego jak Substratum czy Andromeda (ten ostatni program nie działa niestety jeszcze z Androidem Pie). Poradnik dotyczący instalacji motywów na urządzeniach Samsunga działających pod kontrolą systemu Android Oreo jest dostępny na naszej stronie – jeśli oczekujecie czegoś więcej, niż motywów z Samsung Themes, to zalecam się z nim zapoznać. Gdy tylko pojawi się oficjalna metoda dla systemu w wersji Pie, to z pewnością opiszę ją na łamach naszej strony – zaglądajcie do nas, by być na bieżąco!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy