Flagowce Huawei

Flagowce Huawei z rewolucyjną funkcją? Ambitne plany firmy na 2019 rok

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Po przegonieniu Apple w ostatnich dwóch kwartałach w rankingu globalnej wysyłki smartfonów, Huawei zamierza także wyprzedzić Samsunga i stać się największym na świecie producentem urządzeń mobilnych. Flagowce Huawei sprzedają się coraz lepiej, co z pewnością pomoże firmie w zdobyciu szczytu. Oczywiście wspomniana wielkość wysyłki utożsamiana często z wielkością sprzedaży to nie wszystko, dla przedsiębiorstw liczy się przede wszystkim marża jednostkowa. W tym wskaźniku zdecydowanie przoduje Apple. Nie zmienia to jednak faktu, że Huawei ma apetyt na więcej i chce pokazać, kto rządzi w 2019 roku. Bieżący rok był przełomowy dla Chińczyków, którzy pokazali świetnego P20 Pro i jeszcze lepszego Mate’a 20 Pro. To jednak nie koniec, czym flagowce Huawei zaskoczą nas w 2019 roku?

Flagowce Huawei z 10-krotnym zoomem optycznym

W niedawnym ekskluzywnym wywiadzie dla niemieckiego bloga technologicznego AndroidPIT, Walter Ji, prezes Huawei’s Consumer Business Group na region Europy Zachodniej, zdradził niektóre szczegóły dotyczące ambitnych planów swojej firmy. Są to kroki, które mają wyprzedzić konkurencję w bliskiej przyszłości.

W momencie, gdy model P20 Pro był pionierem trzech obiektywów na rynku smartfonów na początku 2018 roku, najnowsza edycja Galaxy A9 Samsunga pokonała wszystkich w liczbie aparatów, prezentując aż cztery sensory. Oczywiście nie znaczy to, że liczba aparatów idzie w jakość. Jednak z marketingowego punktu widzenia Huawei ma w tym obszarze zaległości do nadrobienia. Spółka zamierza wypuścić telefon z czterema aparatami w 2019 roku. Huawei zdaje sobie sprawę, że wraz z zamontowaniem dodatkowego obiektywu, jakość robionych zdjęć powinna się zwiększyć. Chiński gigant technologiczny przewiduje niezbyt odległą przyszłość, w której dodatkowy czujnik byłby używany do 10-krotnego zoomu optycznego. Byłby to znaczny wzrost, ponieważ tegoroczne flagowce Huawei mogły pochwalić się 3-krotnym zoomem optycznym. Huawei chce pokazać Samsungowi, gdzie jego miejsce. Co prawda Galaxy A9 (2018) nie jest flagowcem, ale przy czterech aparatach jego zoom optyczny jest jedynie dwukrotny. Warto jednak dodać, że firma wciąż prowadzi badania w tym kierunku, przygotowując kilka dużych niespodzianek w przyszłości.

Zobacz także: Ładowanie zwrotne w Huawei Mate 20 Pro – hit czy kit?

Smartfon z elastycznym ekranem

Jedną z nich ma być składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem oraz funkcją 5G. Urządzenie ma się charakteryzować także „mocną baterią”, większą szybkością systemu (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Oczywiście Huawei nadal zamierza trzymać się swojej nakładki EMUI, która jest znienawidzona przez wielu fanów nowych technologii.

Okulary AR czyli następcy smartwatcha

Szef działu produktów konsumenckich Huawei, Richard Yu, udzielił z kolei innego wywiadu. Stwierdził on, że firma pracuje nad okularami AR. Richard Yu powiedział, że okulary AR Huawei podniosą doświadczenie użytkownika na wyższy poziom. Przypomnę, że Augumented Reality, czyli rzeczywistość rozszerzona, wykorzystuje technologię na ekranie do łączenia rzeczywistych obrazów z cyfrowymi. Według Yu, okulary mają pojawić się za rok lub dwa lata. Największym konkurentem firmy w tym obszarze będzie Apple, które też pracuje nad okularami AR.

Źródło: androidpit, phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy