ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
windows 10 october 2018 update

Czy jest się czego bać? Windows 10 October 2018 Update znowu dostępny

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Microsoft od miesięcy zapowiadał dużą aktualizację Windowsa 10. Nowa wersja oprogramowania zapowiadana była początkowo jako Redstone 5. Ostatecznie została wypuszczona na rynek pod nazwą Windows 10 October 2018 Update. Nowości zobaczyliśmy sporo, to jednak nie wszystko.

Zobacz także: Apple Watch Series 4 – zdecydowanie najlepszy smartwatch na rynku

Windows 10 October 2018 Update – znikające pliki

Wydanie długo oczekiwanej aktualizacji okazało się kompletną katastrofą. Wielu użytkowników systemu zaczęło zgłaszać, że z komputerów znikają ich pliki. Chyba gorzej już być nie mogło. Sytuacja ta nie wydarzyła się, mimo tego u wszystkich – o problemach Adama przeczytacie tutaj. Microsoft zareagował szybko i w jedyny właściwy sposób. Oprogramowanie zostało wycofane z serwerów. Na całe szczęście potwierdzono istnienie problemu. Firma zaleciła kontakt z obsługą klienta osobom, którym faktycznie zniknęły pliki z komputera. Istniały sposoby na ich odzyskanie. Tym, którzy pobrali oprogramowanie manualnie zalecono nie instalować go. Jeden z użytkowników stracił około 220 GB danych. Prawdopodobnie sprawcą całego zamieszania była synchronizacja z OneDrive. 

Windows 10 October 2018 Update – aktualizacja znowu dostępna

Microsoft w dniu wczorajszym ponownie wydał wyczekiwaną wersję oprogramowania. October 2018 Update debiutuje w listopadzie, ale to chyba nie ma w tej chwili znaczenia. Najważniejsza jest zawartość. Tym razem, aby ustrzec się kompromitacji, spółka udostępniła aktualizację w wersji beta testerom. Potrzebny był ponad miesiąc dokładnych testów aż do samego opublikowania. Microsoft tłumaczy nam jak wygląda cały proces. Firma poza obszerną wewnętrzną weryfikacją dokłada wszelkich starań w celu dokładnego monitorowania informacji od klientów. Dane diagnostyczne ze sprzętów również zostały przeanalizowane. Pobranie Windows 10 October Update jest związane ze sprawdzeniem dostępności aktualizacji na naszym komputerze. Może jednak zdarzyć się sytuacja, gdy oprogramowanie nie stanie się dla nas dostępne. Powodem może być na przykład problem ze zgodnością aplikacji. Microsoft, bo ostatniej kompromitacji, całkiem słusznie przyjmuje bardzo ostrożne podejście. Jeżeli nasze urządzenie ma jakikolwiek problem z kompatybilnością, aktualizacja nie zostanie zainstalowana. Problem musi być rozwiązany w pierwszej kolejności.

Windows 10 October 2018 Update – to zły rok dla Microsoftu

Tegoroczny test jakości nie wypada zbyt dobrze. To kolejna wpadka Amerykanów. Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 również została opóźniona. Wtedy pojawiły się problemy z tak zwanym Blue Screen Of Death. Windows 10 April 2018 Update z jednej strony wprowadził pewne usprawnienia, z drugiej także nowe problemy. Oprócz niebieskiego ekranu, użytkownikom pojawiał się czarny obraz po uruchomieniu komputera, kłopoty z przeglądarką Chrome czy bugi związane z nośnikami SSD pochodzącymi od Intela. Microsoft reaguje na problemy związane z jakością i obiecuje, aby te się nie powtórzyły.

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy