Tegoroczne modele iPhone’ów to ewolucja zeszłorocznego modelu X. Doczekaliśmy się zmian w Face ID, czyli trójwymiarowym skanerze twarzy, ekranie, baterii i aparacie. Nowe urządzenia napędzane są także przez nowe procesory. Układ Apple A12 jest zdecydowanie najwydajniejszym z tych, które zobaczymy w smartfonach. Największą nowością, najbardziej intensywnie promowaną przez amerykańską firmę jest iPhone XS Max, czyli telefon z 6,5 calowym ekranem. Mimo wszystko, innych zmian funkcjonalnych w tegorocznych modelach nie ma. Wydaje się, że więcej nowości ujrzymy w kolejnym roku. iPhone 2019 oznacza sporo ulepszeń.

Zobacz także: Apple Watch Series 4 – zdecydowanie najlepszy smartwatch na rynku

iPhone 2019 – czy zobaczymy nowy design?

Wydaje się, że wyznacznikiem tego może być najnowsza generacja iPada Pro. Tablet z jednej strony inspirowany jest iPhone’m X, z drugiej zyskał oryginalne tylko dla niego rozwiązania. Przede wszystkim zmieniła się zupełnie bryła urządzenia. Design jest bardzo kanciasty, co jest ogromną zmianą, w porównaniu do poprzednich tabletów. iPad Pro bardzo przypomina wygląd iPhone’a 5. Jest bardzo możliwe, że w nowych smartfonach, również ujrzymy takie rozwiązanie. Takie odświeżenie to krok w bardzo dobrym kierunku.

iPhone 2019 – nowy system anten

Ming-Chi Kuo, który dostarcza nam zwykle wiarygodnych informacji na temat przyszłych produktów Apple, podaje kilka ciekawostek. Amerykanie mają zastosować w przyszłorocznych modelach zupełnie nowy system anten. Sugeruje się odejście od obecnej technologii Liquid Crystal Polymer w kierunku nowej kombinacji. Jest kilka powodów. Pierwszym jest przede wszystkim obniżenie kosztów – obecny system ma skomplikowany proces produkcji, a dostawców jest niewielu. Występują też problemy technologiczne, głównie z wydajnością. Nowy system ma być pod tym względem zdecydowanie lepszy. Kuo przewiduje, że iPhone 2019 przejmie nowy układ we wszystkich wersjach. W następcach XS, XS Max oraz XR, zobaczymy cztery nowe anteny MPI i dwie anteny LCP. Liczba dostawców anten MPI ma wynosić pięć. Daje to Apple lepszą siłę przetargową – dostawcy musza konkurować ceną. Technologia LCP będzie dostarczana przez jednego dostawcę z Japonii. Mimo wszystko – MPI jest powszechnie uważane za odrabianie zaległości. 

iPhone 2019 – ulepszone Face ID

System odblokowywania telefonu za pomocą trójwymiarowego skanera twarzy doczeka się kolejnych ulepszeń. Apple ma wykorzystać nowy czujnik oświetlający twarz, aby zmniejszyć wpływ świateł z otoczenia. Spekuluje się również o zupełnie nowym systemie kamer 3D, mogącym lepiej wykorzystać potencjał AI. Nie jest jasne czy zobaczymy go już w przyszłorocznych smartfonach. Face ID wykorzystuje podczerwień, tworząc na twarzy 30 000 kropek do mapowania. System działa perfekcyjnie w ciemności i wbrew pozorom może funkcjonować nieco gorze w mieszanych warunkach oświetleniowych. Apple cały czas pracuje nad zmianami, czego efekty zobaczyliśmy i w tym roku.

źródło: 9to5mac, The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)