android oreo pie fragmentacja

Oto smartfony, na których zainstalujesz Android Pie — bez łaski producenta

Artykuły

Najnowszy system od Google, Android Pie, świętuje kolejny miesiąc życia, a rynek kompletnie zapomina o jego istnieniu. Nawet 0,1% urządzeń korzystających ze Sklepu Play nie pracuje pod kontrolą Ciasta. Co prawda coraz więcej urządzeń może poznać, czym tak właściwie jest następca Oreo, ale to kropla w morzu — pierwszy przykład z brzegu, Sony i seria Xperia XZ1 oraz Xperia XZ Premium. Jakby nie patrzeć, jest źle. Na szczęście niektórzy mogą ratować się nieoficjalnymi wydaniami Android Pie. Jak co kilka tygodni, chciałbym przybliżyć Wam stosowną listę. Znajdziecie na niej zarówno smartfony, jak i kilka tabletów, które mogą być zarządzane przez najnowsze oprogramowanie od Google.

Nieoficjalna lista smartfonów z Android Pie

android 9 pie

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Asus

Google

Honor

HTC

Huawei

IUNI

LeEco

Lenovo

LG

Motorola

Nubia

OnePlus

Samsung

Sony

Wileyfox

Xiaomi

Yu

ZTE

Zobacz też: Opera dba o to, żeby przeglądanie stron było mniej irytujące.

Tradycyjnie przypominam, że mamy do czynienia z nieoficjalnymi wydaniami Android Pie, co może oznaczać nieprawidłowe działanie wybranych funkcji. Niemniej szczegóły możecie sprawdzić w konkretnych wydaniach systemu.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x