Najnowszy system od Google, Android Pie, świętuje kolejny miesiąc życia, a rynek kompletnie zapomina o jego istnieniu. Nawet 0,1% urządzeń korzystających ze Sklepu Play nie pracuje pod kontrolą Ciasta. Co prawda coraz więcej urządzeń może poznać, czym tak właściwie jest następca Oreo, ale to kropla w morzu — pierwszy przykład z brzegu, Sony i seria Xperia XZ1 oraz Xperia XZ Premium. Jakby nie patrzeć, jest źle. Na szczęście niektórzy mogą ratować się nieoficjalnymi wydaniami Android Pie. Jak co kilka tygodni, chciałbym przybliżyć Wam stosowną listę. Znajdziecie na niej zarówno smartfony, jak i kilka tabletów, które mogą być zarządzane przez najnowsze oprogramowanie od Google.

Nieoficjalna lista smartfonów z Android Pie

android 9 pie

Asus

Google

Honor

HTC

Huawei

IUNI

LeEco

Lenovo

LG

Motorola

Nubia

OnePlus

Samsung

Sony

Wileyfox

Xiaomi

Yu

ZTE

Zobacz też: Opera dba o to, żeby przeglądanie stron było mniej irytujące.

Tradycyjnie przypominam, że mamy do czynienia z nieoficjalnymi wydaniami Android Pie, co może oznaczać nieprawidłowe działanie wybranych funkcji. Niemniej szczegóły możecie sprawdzić w konkretnych wydaniach systemu.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.