ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate 20 Pro z pudełkiem

Poznaliśmy najważniejszą, październikową nowość — ktoś może być zaskoczony!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Co prawda już zbliżamy się do połowy listopada, ale wciąż zbieramy różne informacje na temat październikowych nowości. Tych było od groma, co też przedstawiłem Wam tydzień temu. Ponad 15 interesujących premier smartfonów w jednym miesiącu to naprawdę niebywały wynik. Szczególnie że często ostatni kwartał roku to było głównie oczekiwanie na nowości od Google i Apple. Jednak czasy się zmieniają i kolejne firmy chcą skorzystać z tego okresu — w końcu zaraz święta, wyprzedaże, szanse na wyższą sprzedaż. Niemniej we wspomnianym już, zeszłotygodniowym tekście, poprosiłem Was o wybranie smartfona, którego można określić najważniejszą, październikową nowością.

Najważniejsza, październikowa nowość to… Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Tak, tak, zdecydowanie najbardziej zaawansowany smartfon na rynku miał największe szanse na zwycięstwo. Huawei pokazało, że potrafi zaskoczyć czymś zupełnie nowym w kwestii technologicznej i właśnie Mate 20 Pro skrywa w sobie kilka takich smaczków. Niemniej spójrzmy na dalsze stopnie na podium.

xiaomi mi mix 3

Na drugim miejscu ulokował się Xiaomi Mi Mix 3, z którym mogliśmy się już bliżej spotkać. Zależnie jak patrzymy na ten model, otrzymujemy coś wyjątkowego lub kolejnego flagowca Chińczyków w przebraniu. Jedno jest pewne — jest to kolejna nietypowa propozycja, która wyróżnia się na rynku.

oneplus 6t oficjalnie

Zamykając podium, spogląda na nas OnePlus 6T, który… jest po prostu dobrym smartfonem. Wydajny, ze świetnym oprogramowanie, małym wycięciem w wyświetlaczu i oczywiście za rozsądną cenę.

lg v40 thinq

To, co mnie zaskoczyło, to pojawienie się LG V40 ThinQ tuż za podium. Nie twierdzę, że ten smartfon jest zły, ale jest o nim tak cicho, że inne premiery po prostu go przyćmiły. Niemniej to dodatkowa zaleta, że mimo premiery na początku października i braku reklam na każdym kroku, wciąż jest przez Was doceniany.

honor magic 2 oficjalnie

Dalej pojawia się Honor Magic 2, czyli kolejna propozycja w stylu Mi Mix 3 z manualnie rozsuwanym tyłem. Jednak w tym wypadku mamy do czynienia ze zdecydowanie lepszą specyfikacją pod względem nowości technologicznych. Chociażby czytnik linii papilarnych w ekranie zasługuje na uwagę. Z drugiej strony nie dziwię się, że Magic 2 trafił dopiero na 5. lokatę — jest to po prostu ciekawostka, która nie trafi na nasze półki sklepowe, więc nie jest dla nas tak ważna, jak Mi Mix 3.

nokia 7.1 oficjalnie specyfikacja cena design

Kolejną „trójkę” zamyka Nokia 7.1, będąca kolejnym w pełni poprawnym średniakiem od HMD Global. Czy ten wynik zaskakuje? Nie do końca, bo w swojej kategorii próżno szukać bardziej interesującej propozycji.

Zobacz też: Poznaj andOTP — program, który może być podstawowym na Twoim smartfonie.

To, co mnie zaskakuje, to fakt, że praktycznie w ogóle nie zwróciliście uwagi na serię Pixel 3 od Google, która jest dla Was równie ważna, co pierwszy elastyczny smartfon, FlexPai. Za to kompletnym brakiem zainteresowania cieszyły się Nokia 3.1 Plus i Nokia X7 – model z najniższej półki, jak i propozycja dla Chińczyków, która w Polsce może pojawić się jako Nokia 8.1. Czy to zaskakuje? Niekoniecznie. W takim razie jestem ciekawy Waszych wniosków, co do wyboru najważniejszej, październikowej nowości.

Sprawdź najnowsze wpisy