[YouTube] EMUI 9 przegląd nowości – na przykładzie Mate 20 Pro

Kamil Sobczyk Artykuły 2018-11-05

Większość telefonów z Androidem trafia do użytkownika z nakładką systemową. Czyli zmianami w interfejsie wprowadzonymi przez producenta. W Huaweiach do czynienia mamy z nakładką o nazwie EMUI. Wraz z pojawieniem się nowej wersji Androida trafia do nas również EMUI 9. Więc zobaczmy na przykładzie Mate 20 Pro, co nowego znajdziemy w Emotion UI od Huaweia.

Materiał • pee.82

  oglądając ten materiał można wysnuć takie wnioski że:

  1. to całe EMUI z gestami to mniej lub więcej nieudolna imitacja gestów z iOS
  2. apki takie jak „higiena cyfrowa” czy „czas na sen” zerżnięte z iOS
  3. nawet wygląd apek (np. galeria zdjęć) – zerżnięte rodem z iOS
  4. …
  10. Huawei chce być na siłę chińskim odpowiednikiem iPhone’a, począwszy od proporcji ekranu, przez notcha, kończywszy na stosunkowo mocno upodobnionym interfejsie.

  • SeKo

   I cenach z sufitu

  • Tobiasz Wujek

   Nakładka od Huawei zawsze była „mocno inspirowana” iOS i jeżeli to komuś nie pasuje nikt nikogo nie zmusza do zakupu urządzenia tej marki. Owszem, funkcje w nowej wersji są w dużym stopniu zerżnięte z oprogramowania od Apple, ale same zmiany w stylistyce aplikacji to też większe ujednolicenie z nowym wydaniem material design. Najważniejszą zmianą jest w sumie uporządkowanie ustawień bo takiego burdelu jak EMUI nie ma chyba nigdzie, nawet w MIUI a mam bezpośrednie porównanie bo zmieniłem w tym roku Xiaomi na Honora.

 • variete

  Nie dało się zamieścić video w tekście, albo chociaż zrobić normalny – klikalny link?x