kbs2013Już za niespełna dwa dni rusza Krakow Business Run – świetna inicjatywa służąca nie tylko zachęceniu ludzi do biegania, ale przede wszystkim do pomocy potrzebującym. W 2012 roku udział wzięło ponad tysiąc osób i dzięki temu zakupiono protezę dla Justyny Topa. W tym roku udział weźmie ponad dwa razy tyle uczestników, a uzyskane pieniądze zostaną przekazane na zakup protez dla Agnieszki Harasim.

Organizatorzy pomyśleli o wygodzie osób nie tylko biegnących, ale także śledzących wydarzenia na trasie i przygotowali aplikację mobilną która ułatwić ma śledzenie postępów drużyn na torze. Dostarczona do mnie wersja generowała potrzebne dane by pokazać najważniejszą funkcjonalność – śledzenie na mapie. Dzięki temu miałem okazję przetestować i opisać aplikację mobilną Krakow Business Run i jednocześnie zareklamować świetną inicjatywę. Zobaczmy zatem co słychać na trasie biegu.

Aplikację możecie pobrać z Google Play. Tuż po zainstalowaniu i uruchomieniu rzuca nam się oczy naprawdę ładny design. Według jednego z twórców, jest ona zgodna z wszystkimi urządzeniami z Androidem 2.2+. Została także zoptymalizowana zarówno pod smartfony, jak i większe wyświetlacze dostępne w tabletach.

Screenshot_2013-09-13-08-56-48

Oprócz standardowych funkcji wyświetlających aktualności czy informacji na temat biegu mamy także kilka ciekawych opcji.

Screenshot_2013-09-13-08-57-37

Po zapoznaniu się z informacjami, planem imprezy oraz zerknięciu na fanpage warto wysunąć menu z prawej krawędzi ekranu i udać się do zakładki „Zespoły”. Tam znajdziemy listę wszystkich drużyn wraz z zawodnikami biorącymi udział w biegu. Możemy również dodać zespół do ulubionych, dzięki czemu będziemy na bieżąco informowani o jego postępach czy też włączyć notyfikacje dla danej drużyny.

Screenshot_2013-09-12-17-16-40Screenshot_2013-09-13-08-57-01

Śledzenie zawodników to chyba najlepsza funkcja w tego typu aplikacjach. Mamy trzy zakładki: mapa, szczegóły i ranking. Dwie ostatnie będą działać dopiero w trakcie biegu, pierwszą miałem okazję przetestować. Wyświetla ona pozycję biegaczy na mapie by każdy obserwujący mógł śledzić jego pozycję. W pozostałych zakładkach będzie nam się wyświetlać ranking oraz informacje o tym, kto z ulubionych dobiegł do mety, zbliża się do niej lub dobiegł do punkty kontrolnego.

Screenshot_2013-09-12-17-17-13 Screenshot_2013-09-12-17-17-21

Oprócz tego warto zwiedzić także zakładkę mapa, gdzie znajdziemy zaznaczone wszystkie potrzebne miejsca: catering, scenę, szatnie, WC czy też punkty zmian oraz start/metę.

Screenshot_2013-09-13-08-58-32

Aplikacja została wykonana rewelacyjnie – korzystanie z niej jest intuicyjne a ona sama przejrzysta. Dostępna jest także w dwóch językach: polskim i angielskim.

Fajna inicjatywa charytatywna z dobrą aplikacją mobilną – aż miło pisać o takich rzeczach. Jak już wspomniałem, aplikację możecie ściągnąć z Sklepu Play, więcej informacji o samej imprezie znajdziecietutaj. Jeśli ktoś natomiast chciałby wspomóc szczytny cel na jaki zbierane są pieniądze (protezy dla Agnieszki), powinien udać się pod ten adres.

A na koniec krótkie wideo przygotowane przez twórcę aplikacji na którym w telegraficznym skrócie możecie zobaczyć wszystkie wspomniane przeze mnie opcje.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.