ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Mix 3 sieci 5G

Xiaomi Mi Mix 3 z terminem premiery – smartfon ma szansę wyznaczyć trendy!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Po świetnej konferencji Huawei, na której okazało się, że nie wszystko zostało przedpremierowo ujawnione, poznaliśmy serię Mate 20. Chińczykom niewątpliwie udało się wiele i jeśli tylko wrażenia z użytkowania będą równie dobre, co dane na papierze, to możemy mówić o sukcesie. Niemniej konkurencja nie zamierza spać. Być może Xiaomi rzadko się zestawia z Huawei, ale Mi Mix 3 może to zmienić. Tak jak Mate 20 Pro pokazał zupełnie nowe technologie, tak niezaprezentowany jeszcze model ma szansę wprowadzić nas w nową generację.

Xiaomi Mi Mix 3 z datą premiery, 5G i 10 GB RAM?

Serii Mi Mix nie można odmówić jednego – to właśnie ona sprawiła, że dzisiaj smartfony wyglądają tak, a nie inaczej. Przynajmniej to zapoczątkowała na szerszą skalę, bo Sharpowi to ewidentnie nie wyszło. Wszystko sprowadza się do dążenia do bezramkowości. Niemniej poznaliśmy świetnego Mi Mixa, udanego następcę Mi Mix 2 oraz jego ewolucję w postaci Mi Mix 2S. Teraz czekamy na Mi Mix 3 i wiele wskazuje, że po raz kolejny Xiaomi uda się nas zaskoczyć prawdziwymi nowościami. Powyżej widzicie dwie zapowiedzi konferencji, na której poznamy nadchodzącego smartfona – odbędzie się ona 25 października, a więc Chińczykom uda się wyprzedzić chociażby OnePlus. Jednak wiele wskazuje na to, że OnePlus 6T nie będzie godnym konkurentem dla Xiaomi Mi Mix 3. Temu ostatniemu będzie zdecydowanie bliżej do chociażby Oppo Find X i Honor Magic 2 za sprawą wysuwanego aparatu.

Powyższy teaser zapewne można na wiele sposobów odczytać. Niemniej tym najpopularniejszym jest to, że oczekujemy smartfona ze wsparciem dla technologii 5G, jak i z 10 GB RAM. Wszystko zapowiada się świetnie, ale czy to w ogóle możliwe? Co prawda już wcześniej Mi Mix 3 pojawił się w Sieci ze wsparciem nowej technologii łączności, ale doskonale wiemy, że 5G ma wady. Jedną z nich jest fakt, że obecne prototypy wymagają specjalnego chłodzenia ze względu na wydzielanie przez moduły wysokich temperatur.

Czyżby Xiaomi udało się rozwiązać ten problem? Zobaczymy. Jednak to też nie zmieni faktu, że póki co będzie to model stworzony na wyrost, bo próżno szukać dla niego zastosowania. Dlatego zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest moduł Modo Mods dodający obsługę 5G.

W takim razie Xiaomi Mi Mix 3 zaoferuje 10 GB RAM, prawda?

mi mix 3 mi mix 2s wygląd

Czyli 5G mamy już wyjaśnione. Może to być technologia łączności, ale co z 10G? Niejednokrotnie już spotykaliśmy się z plotkami na temat nadchodzącego smartfona z 10 GB RAM. Jednak żadna jeszcze się nie urzeczywistniła i zapewne żadna z nich już się nie urzeczywistni. Czyżby w przypadku Xiaomi miało być inaczej? Mam, co do tego pewne wątpliwości ze względu na ograniczenia technologiczne Snapdragona 845. Analogicznie dotyczy to wsparcia dla 5G, ale w tym wypadku wystarczy zastosować inny lub dodatkowy moduł łączności. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną, to Qualcomm oficjalnie podaje maksymalną obsługę 8 GB. W takim razie tutaj ewidentnie coś nie pasuje.

Zobacz też: Aplikacje na Androida mogą wyginąć?

Jakie może być rozwiązanie obu, powyższych problemów? Wątpię, żebyśmy mieli spotkać się z aż taką inwencją twórczą Xiaomi, która „poprawi” Qualcomma i doda zupełnie nowy moduł łączności. Zdecydowanie bardziej realnym wydaje mi się to, że Mi Mix 3 zostanie zapowiedziany ze Snapdragonem 855. Ten układ ma już pozwalać na zastosowanie powyższej specyfikacji. Jednak dotychczas Amerykanie prezentowali swoje nowe układy na przełomie listopada i grudnia z naciskiem na ostatni miesiąc roku. Czyżby tym razem Chińczycy mieliby zostać wyróżnieni możliwością przedstawienia nowej jednostki? Jeśli tak, to z pewnością jeszcze długo poczekamy na rynkową premierę Mi Mix 3.

źródło: Reddit, GSMArena, Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy